Понеділок, 25 травня 2020
Видноколо

Здібний до навчання Богдан Новина з фото

Здібний до навчання Богдан
До нашого дружного кола — "Виднокола" приєднався одинадцятий учасник — Богдан Асауленко.

Богдан зі Світловодська, йому 6 років. Він любить усе, що пов’язане з навчанням, особливо — читати та рахувати. У майбутньому хлопчик мріє стати поліцейським. Та коли починає проводити досліди з оцтом, лимонною кислотою, содою та водою, одразу згадує про ще одну мрію — стати хіміком.


Безтурботному дитинству хлопця заважає хвороба очей. Лікарі поставили три діагнози — змішаний астигматизм обох очей, збіжна косоокість з вертикальним компонентом, амбліопія високого ступеню обох очей. Мати хлопчика Любов Кудрявцева пов’язує хворобу сина з травмою при пологах.

Чотири роки тому у Києві Богдану зробили дві операції на очах, та нещодавно з невідомих причин у хлопця відбулося загострення. У Богдана змінилася хода, він став часто перечіпатися і падати. Інколи одне око безконтрольно бігає, а друге дивиться прямо. Лікарі повідомили матері, що хлопчик бачить лише на 10%, а врятувати зір може лише повне обстеження та операція, яка коштує близько 30 тис гривень. Медики вважають, що треба міняти обидва кришталики (один кришталик коштує 13 500 тис гривень). Але спершу обстеження — МРТ голови для виявлення причини такого погіршення зору.

Жінка працює у Світловодському політехнічному коледжі двірником на мінімальну зарплатню. Окрім Богдана має ще одного малолітнього сина — семирічного Еріка. Тих коштів, які заробляє жінка, ледь вистачає на те, щоб прогодувати хлопців. Навіть на рік старший братик Ерік докладає свої зусилля до збору коштів: усі знайдені копійки складає на лікування Богдана.

— Щоб викрутитися самостійно з нашої біди, я за півціни погоджуюся робити ремонтні роботи, але і це не рятує скрутне становище. Чоловік не цікавиться здоров’ям сина, тому змушена просити допомоги у чужих людей заради спасіння зору дитини. Вдячна колегам і сусідам, які одразу відгукнулися на моє прохання про допомогу. Але як бути далі — не знаю. Банк кредит не дає. Фонд Рината Ахметова допомагає лише дітям з інвалідністю, а в Богдана такого статусу немає. З довідкою після першої операції підійшла у поліклініку, а мені сказала, що у дитини є і руки, і ноги, то про яку інвалідність йде мова.

Поки Любов Борисівна шукає, де взяти потрібну суму на лікування сина, у Богдана з’являються додаткові ускладнення: очний тиск, припухлість, очі червоніють та сльозоточать, мучить головний біль, з’явилася роздратованість через погане самопочуття. Хлопчик часто плаче, йому здається, що з нього усі сміються. Богдан розповів, що навчається у загальноосвітній школі-інтернаті №1 у Світловодську, на уроках лише слухає і відповідає усно, бо повноцінному навчанню заважає відсутність зору.

Днями Любов Кудрявцева планує поїхати у Кропивницький, щоб все ж таки оформити дитині інвалідність.

26 березня Любов Борисівна відправиться з Богданом у відділення дитячої офтальмології та мікрохірургії ока в "ОХМАТДИТ" (м.Київ), а до цього часу треба зібрати потрібну суму. Сам Богдан, аби хоч якось відволіктися від поганих думок, слухає музику, співає, танцює або грає у блей-блейд — це його трохи заспокоює.

Зараз у хлопчика є лише дві мрії — одужати і мати папугу, який вмітиме розмовляти.

Труднощі виникли також з одягом та взуттям, тому навіть така допомога є важливою сьогодні.

Якщо вас розчулила ситуація Любові Кудрявцевої та її шестирічного синочка Богдана, просимо допомогти зібрати 20 тисяч гривень, а ще краще — усю необхідну суму для лікування.

Картка Приватбанку: 4731 2191 0572 1629 (Любов Кудрявцева).


Наталія Кривченко: "Моя робота пов’язана зі спілкуванням з людьми і з дітьми зокрема. Цікаво спостерігати за дитячими потребами, захопленнями, розвитком. Але є діти, у яких доступу до всього цього немає, хоч і є величезне бажання. Для дітей з інвалідністю часто навіть просто встати з ліжка — дуже боляче і доводиться кожного дня здійснювати подвиг, щоб триматися на плаву. Проект "Видноколо" дає можливість і мені, й іншим звернути увагу на те, що зовсім поряд є інший спосіб життя, який вже дуже давно просить звернути на себе увагу і не проходити мимо чужого болю, не залишатися байдужим до чужої біди".

Здібний до навчання Богдан
Наталія Кривченко, Богдан, Любов Кудрявцева

Здібний до навчання БогданДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top