Вівторок, 13 квітня 2021
Культура

"Я родом звідти, де Дніпро тече" Новина з фото

"Я родом звідти, де Дніпро тече"
Нещодавно в читальній залі Центральної міської бібліотеки пройшов вечір пам’яті талановитого поета, перекладача, члена Національної Спілки письменників України, нашого земляка Костя Гавриловича Оверченка.


Вшанувати його пам’ять прийшли друзі та колеги по літературній студії "Літо", усі, в чиїх серцях залишила слід ця світла і натхненна людина.

Ведучі заходу намагалися відповісти на питання: "Яким був Кость Оверченко? Ким він був? Що ми знаємо про нього?". Перегорнули сторінки життєвого та творчого шляху поета, на екрані з’являлися слайди і линули вірші у авторському виконанні з відеозаписів.

Мешкаючи у далекій Латвії, Кость Гаврилович жив Україною, ніколи не поривав зв’язків з батьківщиною, українська мова залишилася для нього рідною. Це поет, який сміливо відобразив свою епоху, твердо стояв на захисті рідної мови та культури, обравши своєю зброєю гостре та влучне письменницьке перо.

Лідія Лаврик, голова літературної студії згадує свого колегу, як людину шановну, але разом з тим дуже спокійну і лагідну. Він вмів в собі поєднувати ті якості, які дозволяли йому не тільки вижити в тяжких умовах постійної цензури будь-якого вчинку та руху, але й надихати інших на відстоювання своєї громадянської позиції, прав людини, внутрішньої свободи.

Емоційно і зворушливо читали в цей день вірші Костя Оверченка юні декламатори Анастасія Коломієць та Єлизавета Бойко.

Творчий спадок поета неоціненний. На жаль, не всі світловодці знають про цю визначну постать, майже немає про нього інформації в Інтернеті. Але у бібліотеці ви можете завжди почитати його твори, що дають наснагу жити і боротися і в наш складний час.

Тетяна Головачова
директор Світловодської ЦМБСДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top