П’ятниця, 31 березня 2017
Влада

Подорожнє лихоманять об’єднавчі процеси… Новина з фото

Подорожнє лихоманять об’єднавчі процеси…
Як ми вже повідомляли, село Подорожнє лихоманять об’єднавчі процеси… Сільський голова Володимир Воропаєв не брав участі у сходці села 23 липня 2016 року, бо (за його словами) не був запрошений організаторами. Але вирішив розповісти як приймалися рішення щодо об’єднання громад сільською радою, щоб люди знали правду.
Розпочинаючи свою розповідь, сільський голова Подорожнього навів декомунізацію, як приклад того, що громада не завжди поділяє думку законотворців, але виконує Закон, врешті-решт. Так і з добровільним об’єднанням громад буде.

— Я складав присягу посадової особи місцевого самоврядування і повинен непохитно виконувати законодавчі акти України, — підкреслив Володимир Воропаєв. — 15 липня 2015 року обласна рада за поданням ОДА погодила перспективний план об’єднання громад на Світловодщині: перша — Світловодська разом з Власівкою, друга — Глинська, до якої увійшли б усі села району. 25 листопада 2015 року цей план затвердив Кабмін.

Моя особиста пропозиція полягала у створенні Новогеоргіївської громади з центром у Світловодську, але виявилося, що вона не має законного підґрунтя. На початковому етапі децентралізації ми не мали достатньої інформації, не знали як трактувати закон, але завдяки зусиллям керівників району, які стоять на позиціях проведення об’єднавчих процесів виключно в рамках законодавства та беззаперечного врахування волі громад, нам були надані необхідні методичні матеріали, організовано зустрічі з експертами, проведено координаційні ради, показано досвід вже створених і діючих громад. Тож, коли розібралися, почали вносити свої пропозиції щодо змін у затверджений перспективний план.

У березні 2016 року надіслали листи з пропозицією об’єднатися Власівській, Павлівській громадам. Конкретних відповідей не отримали. 31 березня до нас звернувся з пропозицією об’єднатися Світловодськ. 1 квітня ми розглянули лист і 10 квітня провели громадські слухання, на яких були присутні Олена Балюк — перший заступник Світловодського міського голови, Олександр Возний — начальник загального відділу та інші. Виявилося, що ми порушили процедуру. Окрім листа міського голови, потрібно було ще рішення сесії, протоколи обговорення цього питання з громадою міста і села. Необхідно було обом сторонам підготувати пакети документів, а не тільки листи. Тож, враховуючи методичні рекомендації з питань формування спроможних громад, ми розглянули та затвердили на сесії сільської ради Положення про проведення громадських обговорень.

15 квітня 2016 року до нас звернулася Андрусівська громада зі своєю пропозицією створити спільну громаду. Я видав розпорядження про проведення громадських обговорень і організував їх у Подорожньому (в будинку культури), в Нагірному (в клубі), у Бабичівці посеред села. Присутні висловили пропозицію надати згоду на об’єднання. Відповідне рішення було прийнято сесією сільради 27 квітня. Після чого до Андрусівки відрядили робочу групу. Протягом 6 і 11 травня 2016 р. вона розробила план заходів щодо об’єднання.

12 травня провели повторно громадські обговорення в Подорожьому, на якому мешканці Нагірного і Бабачівки також були присутні. Того ж дня це питання винести на сесію, яка розпочалася о 17:00. Всі документи направили до Андрусівки і в область. Але нас звинуватили у порушенні процедури, бо рішення треба було приймати через 20 днів після обговорення. Ми призупинили дію рішення сесії і вирішили провести обговорення ще раз 28 і 29 червня. Провели і зрозуміли, що думки людей розбіглися. Одні висловилися за об’єднання з Андрусівкою, інші — зі Світловодськом, деякі вважають, що не треба ніяких об’єднань, треба зареєструвати окрему громаду.

14 липня на сесію сільради винесли 2 питання: про створення робочої групи щодо об’єднання зі Світловодськом; схвалення проекту рішення про об’єднаня з Андрусівкою. Два рішення прийнято: і групу створили, і об’єднаня з Андрусівкою схвалили.

18 липня надійшла пропозиція від депутата Людмили Дорожинської скликати сесію і внести зміни до робочої групи від громади Подорожнього. Скликали, рішення прийнято, наступного дня направили документи до міста Світловодська.

І ось 23 липня відбулася сходка села, яку провели активісти без сільської ради. Вони звернулися заздалегідь з проханням надати приміщення. Будинок культури надали, прав їхніх не порушили. Єдине, чого не врахували організатори цього заходу — територіальна громада реалізує свої права через представницький орган — сільську раду. Свого рішення учасники сходки до сільської ради не принесли, хоча відповідальною особою за все, що відбувається на території є сільський голова.

Відповідаючи на запитання, на якому етапі перебуває об’єднання громад за участі Подорожненської сільської ради, Володимир Воропаєв відповів:

— 19 липня ми відправили пакет документів щодо об’єднання з Андрусівкою до Кіровоградської ОДА, відповідь днями отримаємо. Далі почекаємо на експертний висновок Кабінету міністрів — чи спроможна Андрусівська об’єднана громада. Далі документи переходять до ЦВК і комісія вирішує призначити позачергові вибори через 70 днів з дня прийняття постанови, чи провести референдум. Від цього залежать наші подальші дії.


На запитання, чому пропозицію Світловодська де-факто відхилили, сільський голова сказав:

— Не відхилили, процес іде, але без активності з боку міста. На 25 липня було призначено засідання робочої групи села Подорожнє, зібралося 3 людини з 15. Спільного засідання ще не було.Про об'єднання громад достовірно, прозоро, зрозуміло
Про об'єднання громад достовірно, прозоро, зрозуміло

29 червня 2016
Про об'єднання громад достовірно, прозоро, зрозуміло
Слово децентралізація (влади) лякає пересічного громадянина сьогодні, як колись колективізація. Отже, доцільність її проведення тільки за цим відчуттям викликає сумнів і несприйняття змін. На підтвердження цієї тези можна пригадати, що на терені Світловодщини немає жодної об’єднаної громади. Спроби ж Андрусівки об’єднатися з Подорожнім навряд чи закінчаться вдало, бо статус міста обласного значення отримати їм не вдасться, немає відповідної інфраструктури. Точка зору Кіровоградської ОДА – місто, селище Власівка і район – одна громада – поки що теж не сприймається владними місцевими елітами. Ніхто не хоче втрачати свої повноваження.

Як залучити до об’єднавчого процесу громадськість? Слід активізувати місцеві засоби масової інформації у інформуванні про реформу, вважають автори проекту "Інституційна підтримка – активізація місцевих ЗМІ у місії інформування про реформу децентралізації в Україні". Проект реалізується Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад та Асоціацією "Центр Європейської співпраці" в рамках Польсько-Канадської програми підтримки демократії. Мені довелося взяти участь у першому семінарі-тренінгу, що відбувся 22-24 червня у Києві. Звісно, переказувти зміст усіх занять з експертами Ігорем Борковським з Польщі, Олександром Сергієнком, Оксаною Романюк, Артемом Миргородським, Іриною Соломко, Остапом Єднаком та іншими немає сенсу. Головний висновок з тренінгу, що я зробила: про децентралізацію влади треба розповідати достовірно, прозоро, зрозуміло. Це перше. А друге, не менш важливе, треба чути думку з цього приводу не тільки представників влади, а і пересічних громадян, і доносити її до великої читацької аудиторії.

Тож з цього і почнемо. Хочете, щоб вас почули? Редакція газети "Світловодськ вечірній", Інтернет-видання "Світловодськ" надасть слово всім, хто має свою точку зору на реформу і об’єднання громад, зокрема. Пишіть нам, заходьте, запрошуйте до себе.

Матеріал підготовлено в рамках проекту "Інституційна підтримка - активізація місцевих ЗМІ в місії інформування про реформу децентралізації в Україні". Реалізується Асоціацією „Центр Європейської Співпраці” у співпраці з місцевим партнером в Україні - Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад за фінансової підтримки Польсько - Канадської Програми Підтримки Демократії.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 5.08.2016 | 1 комментар | 0 публікацій
Пусть господин Воропаев не врет. Все пошло не по его сценарию. Вот потому люди и восстали. Сельский голова вместе с господином Грушкой, творят невесть что. Идут против воли людей. Сейчас спросите у лдей, 9 из 10 человек даже не знают, что они задумали. А Андрусовку и Подорожное хотят объединить, только потому, что бы скрыть свое воровство и незаконный захват земель.
 • Не нравится
 • +6
 • Нравится
 • yarina Користувач offline

 • 6 серпня 2016 10:59
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 23.01.2016 | 10 комментарів | 0 публікацій
30 июля 2016 была организована сходка села Нагорное , кстати , как утверждает голова, на которую он тоже не был приглашен организаторами. Но парадокс! Он там был! И даже вызвал наряд милиции. Так как объяснить этот факт? Нагорное ему ближе и больше болит, чем родное Подорожнее? Или возможно, собрание из двух десятков человек в Нагорном легче сорвать и превратить в фарс, нежели собрание из 150 человек в Подорожнем? Я думаю, он просто испугался прийти и предстать перед теми, кто его выбрал и доверил ему судьбу села. Это крайне не достойный поступок как для главы села, так и для просто мужчины! Владимир Владимирович, если Вы не трус и настоящий мужчина, и можете мне возразить, то приглашаю Вас к открытому диалогу, здесь в комментариях!!!
 • Не нравится
 • +4
 • Нравится
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Сергей Маринич_2 Вчора, 05:25
  Поверніть мешканцям Власівки повноцінну медичну амбулаторію! 1
  Сергей Маринич_2-фото
  Как я понял концепцию медреформы от Супрун,завтра эта судьба ждёт весь Светловодск! Наш госпитальная округ с центром в Александрии и по всем вопросам сложнее анализа надо будет ехать туда!
 • llarus 29 березня 2017
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  llarus-фото
  До цього часу всі градоначальники міста намагалися його зробити чистіше, може у когось і не виходило, але такого "срачу" навесні 2017 місто ще не бачило. І дивлячись на це одна організація, яка надає нам струм, обрізавши дерева під стовбами нагло за.рало всі двори в районі Площі навіть за собою не прибравши. Що свідчить про "повагу" організації до мешканців та влади.
 • Filya14 27 березня 2017
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  Filya14-фото
  А как же невиданные до сих пор доходы в местный бюджет????
 • ew2gi 27 березня 2017
  АФИША: ВИА "Лейся песня" в Светловодске (РОЗЫГРЫШ БИЛЕТОВ!) 1
  ew2gi-фото
  Цирк на дроте))) Никакого Домина не было в ВИА, который приезжал к нам в 70-х, я на концерте был. "Лейся песня" существовал с 74 по 85 год.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!

Top