Субота, 27 листопада 2021
Культура

Вулицю Маяковського названо іменем Віталія Куликова Новина з фото Новина з відео

Вулицю Маяковського названо іменем Віталія Куликова
Віднедавна у Світловодську вулиця Маяковського зветься іменем Віталія Куликова — відомого сучасного художника, живописця, графіка, портретиста та книжкового дизайнера.


Народився Віталій Миколайович у місті Новогеоргіївськ 27 жовтня 1935 року в родині службовців. У 1939 році сім’я переїжджає до Західної України, а з початком Другої світової війни Віталій з матір’ю евакуюється до Чувашії. У 1943 повертається на Батьківщину і отримує сповіщення про загибель батька. У 1950 по закінченню семирічки, переїжджає до Харкова та вступає до технікуму. Наступного року знайомиться з людиною, яка відіграла в його житті чималу роль — з художником, в подальшому учителем Григорієм Бондаренко, який, до речі, також є уродженцем міста Новогеоргіївськ.

Життя художника було сповнене випробуваннями, творчими злетами та науковою працею. Професорська діяльність художника на кафедрі малюнка та живопису архітектурного факультету Харківського державного технічного університету будівництва й архітектури дала можливість багатьом поколінням студентів навчатися і розуміти мову мистецтва під егідою талановитого викладача. Важливим етапом життя Віталія Миколайовича став вступ до Національної Спілки художників України у 1974 році.

Його творчість є яскравим зразком експериментального мистецтва. У певні періоди його творчості манера його робіт різнилася. Це пов’язано з тим, що автор був багатогранним митцем. У 70-80 роках Віталій Куликов став популярним завдяки графіці, у кінці 80-х початку 90-х років прославився як майстер станкової картини. Це далеко не весь перелік напрямків його творчості. Чималою популярністю користуються пейзажі, а особливо актуальними та близькими для світловодців будуть зображення Новогеоргіївська.

З друкованих джерел дізнаємося, що "творчість В.Куликова становить собою оригінальний, самобутній зріз традицій кубізму та сезаннізму. Однак у трактуванні реальності він виходить з іншого, не менш змістовного досвіду, прагнучи до глибинного розкриття світовідчуття людини епохи глобальних змін, у гротескній манері показуючи суперечності його душі та розуму, його способи знаходження власного "Я", пошук виходу з глухих кутів бездуховності та пошуку світлих гуманістичних перспектив".

Помер Віталій Куликов 6 січня 2015 року у Харкові. Зважаючи на видатну постать художника у тамтешніх арт-колах, 2015 рік оголошений роком Віталія Куликова.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • amigo Користувач offline

 • 16 березня 2016 10:42
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 29.04.2009 | 596 комментарів | 0 публікацій
широко известен в особо узких кругах ©

Была ли хоть одна выставка данного "художника" в городе Светловодск? fellow
 • Нравится
 • 7
 • Filya14 Користувач offline

 • 16 березня 2016 11:38
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 335 комментарів | 0 публікацій
Сколько еще будет таких героев, получивших "широкую" известность в советское время?
 • Нравится
 • 3


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top