Понеділок, 16 вересня 2024

Редакційна політика

Вважаємо своїм обов’язком дотримання професійних стандартів і принципів об'єктивної журналістики. Головною метою роботи є оперативне, різностороннє і правдиве інформування аудиторії стосовно усіх важливих подій Світловодська та Кіровоградської області. Інформуємо стосовно фактів, які можуть мати суспільний і публічний інтерес. Водночас поважаємо приватність та дотримуємося етичних норм.

Пріоритетне завдання — гарантувати людям отримання повної інформації про факти та події, які мають вплив на життя людей.

У текстах новин можуть бути представлені експертні думки, які передбачають суб’єктивне ставлення до фактів, з прямим цитування таких думок та наведенням імен їх авторів.

Ми не підтримуємо будь-які форми пропаганди дискримінації. Права і свободи людини для редакції — абсолютна цінність. Усі джерела інформації перевіряються.

Не допускаємо расистські, ксенофобські, гомофобні матеріали.

Пріоритет надається інформації, отриманій від власних кореспондентів та прес-служб, з офіційних сторінок у соцмережах.

У разі використання ексклюзивної інформації інших ЗМІ у матеріалах обов’язково вказується джерело інформації з гіперпосиланням, якщо таке існує.

Видання не заперечує проти відтворення та поширення матеріалів свого сайту, але за обов’язкової умови активного посилання на сайт інтернет-видання "Світловодськ" як першоджерело інформації. Активне посилання має бути не нижче другого абзацу.

Цінності
  1. Чесність. Ми повідомляємо про те, що редакції відомо. Ми додаємо відповідне маркування до публікації, якщо оновлюємо її, або виправляємо фактологічні помилки.
  2. Неупередженість. У конфліктних ситуаціях ми надаємо позиції обох сторін. Також ми надаємо право на відповідь. Ми не проявляємо упередженість стосовно фігурантів кримінальних справ та не називаємо їх злочинцями до рішення суду, навіть, якщо таку упередженість проявляють офіційні джерела.
  3. Відкритість до нового. Ми готові навчатися, пробуємо нові формати та постійно розвиваємось.
  4. Толерантність. Ми не узагальнюємо та не поширюємо стереотипи відносно окремих груп у суспільстві.
  5. Свобода слова. Ми не дозволяємо цензурувати себе. Ми проявляємо солідарність щодо колег, коли їм перешкоджають у їхній професійній діяльності.
  6. Публічний інтерес. Ми системно пишемо на суспільно-важливі теми. Спілкуємось з читачами, відкриті до всіх.


Правила редакційної роботи
  1. Журналісти сайту дотримуються Етичного кодексу українського журналіста (затвердженого 12 грудня 2013 року на пленумі Національної спілки журналістів України та написаного на основі прав і свобод людини, викладених у Загальній декларації прав людини, Всесвітній Хартії свободи преси ООН, Декларації принципів поведінки журналіста Міжнародної Федерації журналістів, Конституції України та чинного законодавства).
  2. У своїй роботі журналісти видання використовують шість загальноприйнятих стандартів: баланс думок, достовірність, відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота, оперативність. Отримані журналістом від третіх осіб статистичні дані, фото- та відеоматеріали, аудіо записи, тексти мають бути перевірені на точність та достовірність.
  3. Журналісти не повинні спотворювати відомі факти, видавати вигадані матеріали як факт або свідомо вчиняти будь-які дії з метою ввести аудиторію в оману.
  4. Матеріали, що надійшли на пошту або електронну пошту редакції, не є обов’язковими для публікації. Проте редакція залишає за собою право перевірити надані матеріали на достовірність, використати зазначену в них інформацію і факти для розробки тем і підготовки подальших публікацій.
  5. У своїй роботі журналісти мають дотримуватися правил з безпеки: бути обізнаними щодо ситуації та пильними; знати про найімовірніші загрози; не ставити себе в уразливе становище, менше виділятися. Журналісти мають пам’ятати, що здоров’я та безпека на першому місці, та самостійно оцінювати ризики, пов’язані з професійною діяльністю.
  6. Журналісти і працівники видання не можуть бути членами політичних партій.
  7. Усі конфлікти, пов’язані з особистими інтересами працівників вирішуються в індивідуальному порядку з керівництвом видання. На вимогу журналіста або працівника всі непорозуміння розглядаються за участі колективу редакції.
  8. Особисті сторінки працівників видання в соцмережах є приватними сторінками. Редакція не відповідає за висловлювання й коментарі, здійснені журналістами сайту на особистих сторінках у соцмережах, проте просить бути зваженими у виборі контенту, який поширюють працівники.


Виправлення помилок

Редакція прагне якомога оперативніше повідомляти читачам достовірні факти. У разі виявлення помилок, вони виправляються в найкоротший можливий термін автором матеріалу або редактором.

У випадку, якщо виправляються фактологічні помилки, помилки в точності або повноті інформації, то в матеріалі будь-якого жанру або формату додається відповідна примітка — Виправлено, Уточнено або Доповнено, Оновлено.

Про наші помилки ви можете повідомляти нам, використовуючи контактні дані редакції, а також безпосередньо авторам і/або редакторам, зазначеним у публікації.

Право на спростування

Будь-яка особа, згадана в публікації видання, батьки неповнолітніх, а також уповноважені представники юридичних осіб мають право звернутися до редакції з вимогою спростування, якщо вважають, що інформація про них не відповідає дійсності.

Така вимога має бути відправлена електронною поштою або в паперовому вигляді. У такому листі має бути чітко вказано, про яку саме публікацію йдеться і які саме факти автор вважає недостовірними, а також як саме все є насправді. У письмовій вимозі спростування мають бути підтверджені повноваження особи, яка звертається з претензією. Якщо вимога спростування відправлена електронною поштою, то повноваження учасника претензії мають бути підтверджені електронним цифровим підписом.

Рішення про публікацію спростування, його формат, текст і заголовок ухвалюється редакцією після оцінки підстав для спростування.

Право на відповідь

Якщо інформація в публікації видання є достовірною, але ставить під сумнів репутацію фізичної або юридичної особи, то редакція може надати право на відповідь.

Рішення про формат відповіді (новина, інтерв'ю, блог) ухвалюється редакцією. Текст такої публікації не спростовує редакційний матеріал, однак може містити нові факти, позицію і контекст, які впливають на оцінку ситуації аудиторією. Редакція повідомляє автора претензії про дату та формат публікації його відповіді.

Видалення матеріалів

У виняткових випадках, якщо в публікації допущено значну кількість помилок і заявлені вище стандарти роботи з інформацією істотно порушені, редакція може видалити матеріал із зазначенням факту і причини видалення.



Top