Середа, 26 червня 2019
Актуально Здоров'я

Дитятко із ванни

Дитятко із ванниУ Світловодську одна організація, яка розташувалася під дахом однієї з Церков протестантського штибу, популяризує пологи в домашніх ваннах. Для чого пропонує свої консультації і допомогу під час цього таїнства. Та це аж ніяк не тішить завідуючу жіночої консультації Галину Петронюк...
Наше місто, за її словами, лише черговий населений пункт в Україні, куди «ловці душ» поширили подібну практику. Вже кілька разів їй на очі потрапляли їхні брошурки. А одного разу про домашні пологи у ванних кімнатах, під егідою цієї Церкви, було показано телепередачу на одному з центральних українських каналів...


Один з основних аргументів адептів таких пологів є те, що у Швейцарії у такий спосіб народжується вже понад 40 відсотків немовлят. «Ну-у, раз так, – іронізує гінеколог, – швейцарці дурницями не будуть захоплюватися. А відтак, закликають євангелісти: всі вагітні йдіть до нас – ми вас навчимо народжувати по-швейцарськи». Але, при цьому, зазначає Петронюк, не говориться про те, що такі пологи – і в цій квітучій альпійській країні, і в Європі в цілому – проходять під прискіпливим наглядом досвідченої акушерки, яка «веде» жінку з перших тижнів вагітності. А «на чатах» (на при всяк випадок) – карета «швидкої», устаткована за останнім словом медичної науки і техніки. «А у нас?.. Нещодавно одна моя пацієнтка з глибоким подивом дізналася, що у людини дві нирки, а не одна, як вважала вона до цього. А інша – виказуючи стурбованість, що плід у її череві надто рухливий, спитала: чи не заплутається він у її...кишках. Ну як, скажіть на милість, можна довірити пологи таким жіночкам, їхнім чоловікам та вірянкам-помічницям, основним «медичним інструментом» яких є Біблія?», – стурбовано запитує гінеколог... В Україні, продовжує вона, вже зафіксовано кілька трагічних випадків, коли новонароджені немовлята захлиналися у ванній. Бо ж батьки, «навчені» такими “спеціалістами», чекали: новонароджене, керуюсь природними рефлексами, ось-ось має сплисти на поверхню без сторонньої допомоги...

Безумовно, говорить пані Галина, вже доведено, що пологи у воді проходять краще. Вони впливають на зміцнення імунітету немовляти. А присутність коханого чоловіка – додає породіллі сміливості і знімає у неї стрес. Але ж означені релігійники, за словами завідуючої, пропонують не звертатися взагалі до медичної установи, якою є жіноча консультація. Відтак, лікарі позбавлені щонайменшої можливості бути в курсі, аби надати майбутній матері фахові консультації і поради. Наприклад, зазначає гінеколог, якщо плід знаходиться у поперечному положенні, пологи у природному їх розумінні, просто, неможливі – тільки кесарів розтин. І таких прикладів безліч. «А третій етап пологів, коли відбувається розшарування плаценти... Якщо цей судинний орган відшаровується вчасно – втрата крові у породіллі становить від 300 до 500 мілілітрів. Тут для жінки та плоду ніякої загрози немає. А якщо невчасно і частково – розпочинається значна профузна крововтрата. Від чого жінка гине щонайбільше за 40 хвилин. Чи варто тут наголошувати, що на кону кожної хвилини стоїть життя породіллі та її немовляти?», – застерігає пані Галина.

Не оминула співрозмовниця і юридичний аспект пологів поза медичної установи. «Давайте припустимо, – запропонувала вона, – такий нюанс... Під час подібних «утаємничених» пологів сталося непоправне – немовля гине. А подружній парі конче хочеться дитину. І вони її... викрадають з пологового будинку... Це у цьому закладі видається офіційний документ про народження. А для народжених поза медичних установ – у транспорті, у лісі, полі тощо, і також у ванній – такий документ, згідно наших законів, видає медична установа, до якої вперше звернулися «новоспечені» батьки. Як у таких випадках дотримуватися статистичної точності? Вважаю це суттєвою хибою чинного законодавства, на яку чомусь і досі не звернуло уваги наше Міністерство здоровохорони».

На завершення бесіди, завідуюча жіночою консультацією нагадала сімейним парам, які бажають йти у ногу з часом – народжуванню у воді, за присутності чоловіка і таке інше – медики надають всілякого сприяння. Майбутні батьки в стінах консультації можуть прослухати курс лекцій-тренінгів, які звуться «Відповідальне батьківство». Потім чоловіки проходять нескладне і нетривале медобстеження. «І все. Народжуйте – як забажаєте. Але – під прискіпливим наглядом акушерів. І в спеціалізованій установі, яка пологовим будинком зветься. Все ж таки це набагато безпечніше!», – резюмувала Галина Петронюк.

P.S. Скільки не намагався ваш кореспондент (і у вихідні, і будні) поспілкуватися з протилежною стороною – двері «місії» були безнадійно зачинені. А на стук у них – гнітюча тиша.

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото: Г.Петронюк застерігає майбутніх матусь і татусів аби ті не потрапили «на гачок» пройдисвітів.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Галину Петронюк знаю лично, отличный, отзывчивый человек. Замечательный специалист, судя по многочисленным отзывам ее клиенток. Постоянно повышает свой уровень, поэтому я думаю стоит прислушаться к ее словам.
А штундов вообще надо к ответственности привлекать за такие наставления. Реально кто из них ответит если у девушки будут проблемы при родах??? Ведь сейчас наверное половина рожает с кесаревым. Или эти "братья" и "сестры" потом скажут - так угодно было Богу??
 • Не нравится
 • -3
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 6.11.2008 | 275 комментарів | 0 публікацій
А как с регистрацией, документы, всьо такое?

Цитата: trombon
А штундов вообще надо к ответственности привлекать за такие наставления.

Полностью согласен, ужь больно много их розвелось) Массовое зомбирование людям мозги напрочь сносит..
 • Не нравится
 • -3
 • Нравится
 • admin Користувач offline

 • 4 лютого 2009 17:51
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8054 публікацій
Цитата: Dead_Girl
А как с регистрацией, документы, всьо такое?
А никак! angry
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 6.11.2008 | 275 комментарів | 0 публікацій
А что делают наши уважаемые городские власти?
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится
 • admin Користувач offline

 • 5 лютого 2009 09:54
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8054 публікацій
Сомневаюсь, что они занимаются этим вопросом. Не их парафия ваще.
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top