Четвер, 09 квітня 2020
Влада

Трішки галаслива ХХІV-та сесія

Ліворуч — депутати, праворуч і позаду — народЛіворуч — депутати, праворуч і позаду — народГромадянин з двома пальцями на правій руці все ще житиме на 150 гривень. А ЖЕКів замісто п’яти буде два. Тільки зватимуться вони не ЖЕКами, а комунальними підприємствами "Житлосвіт-2012", "Житлосервіс-2012".
Початок сесії ознаменувався зняттям з порядку денного двох питань архітектурно-земельного напрямку і додаванням до десятка нових — важливих і не дуже. Та перед тим, як приступити до розгляду намічених питань, пролунало кілька депутатських запитів.


Найбільш гучним з них — і не лише через "децибельність" цього обранця — був запит Микити Письменного (ПР). Його цікавило, чи є межа у так званих добровільних внесків, які, за його словами, пацієнти тутешніх закладів охорони здоров’я вимушені платити ледь не за один лиш погляд на них людей у білих халатах. У противному випадку, стверджує міськдеп, на них (пацієнтів) ніхто і не зглянеться…

Трішки галаслива ХХІV-та сесія
Письменний намагається "розсекретити" потоки благодійних внесків

А тут на сесії якраз був присутній головлікар ЦРЛ Дмитро Моісеєнко. Він-то і розтлумачив обуреному обранцеві що і до чого. Річ у тім, сказав він, що потреби його установи обраховуються цьогоріч у 96 мільйонів гривень. А от бюджет, який для них затвердили обранці, ледь перевищує 36 мільйонів, 90% з яких йде на сплату енергоносіїв та виплату зарплати медикам. От і доводиться вишукати додаткові резерви. А медична допомога надається відповідно до меж бюджетного фінансування. Також головний тутешній ескулап спростував закиди Письменного, що ці благодійні внески не обліковуються і наповнюють невідомо чиї кишені.
"Вони оприбутковуються через касу. Ведеться відповідна документація. А щодо вашого твердження про існування залежності надання медичної допомоги від сплати добровільних внесків — мені потрібні письмові факти. І ми тоді розбиратимемось окремо по кожному такому випадку", — зазначив Моісеєнко…
Трішки галаслива ХХІV-та сесія
Моісеєнко тримає оборону

Та це був не останній його вихід до сесійної трибуни — за кілька хвилин не менш голосистий за Письменного Микола Сопільняк (ВО "Батьківщина") зажадав почути від нього: допоки триватимуть поневіряння 34-річного чоловіка, який у 2000 році, в результаті виробничої травми, позбувся двох пальців правої руки… Нагадаємо, безпалим громадянином міськдеп переймається ледь не з літа минулого року, підіймаючи це питання щосесії (СІ №№ 40, 41 за 2011 рік, №1 за ц.р.), але в силу різних причин, а попросту, як стверджує Сопільняк, через байдужість до долі людини, питання це ще й досі не вирішено: у 2000 році йому дали інвалідність, а потім — зняли. І ось уже кілька років молодій людині ані на роботу не може влаштуватись, ані пенсію по інвалідності одержувати…

Річ у тім, відповів Моісеєнко, що надання-зняття інвалідності є прерогативою обласної МіжрайМСЕК. Вона-то 24 листопада 2011 року оглянула цього громадянина та ознайомилася з документацією, підготовленою тутешнім МСЕКом. І інвалідність йому не поновила. Ми ж, сказав головлікар ЦРЛ, на рішення обласних колег вплинути не можемо. І запропонував зняти це питання з контролю.
"Що значить — зняти!? — вибухнув Сопільняк. — У нього що — пальці наново відросли!? І як, скажіть, прожити людині на компенсацію по втраті працездатності — на 150 гривень на місяць?".

— Що значить — зняти!? — солідарно вибухнув Письменний. — Це означає, що ми заживо хоронимо людину!

— А поки це питання не буде вирішено, нам треба постановити, щоб частина отих благодійних внесків направлялась цій людині, — подав оригінальну пропозицію імпозантний Ігор Денисов (Партія захисників Вітчизни) з дебелим золотим ланцюгом поверх чорного светра, — от тоді, думаю, це питання буде вирішено швидше.

Трішки галаслива ХХІV-та сесія
Імпозантний і оригінальний Денисов

— Зрозумійте правильно, ми не даємо інвалідність, ми лиш готуємо документи. І на МіжрайМСЕК не можемо вплинути. Більш того, згідно інструкції, ми не можемо напряму звертатися до них з подібними клопотаннями, — відбивався головний ескулап.

— Ну, так підготуйте відповідні листи до свого міністерства, Кабміну. Не треба так вже безпорадно розводити руками…, — втрутилась авторитетна Любов Чекаленко (ПР)… Врешті це питання таки залишили на контролі.

Натомість Юрій Сап’янов (ВО "Батьківщина) вже вкотре привернув увагу колег, як він стверджує, до корупційних схем розподілу земельних ділянок під будівництво котеджів. Простим людям, замітив він, у подібних зверненням відмовляється, зате три наближені до владного "корита" чиновники такі ділянки спокійнісінько отримали… Колеги прислухались і вирішили пропрацювати це питання на відповідній профільній комісії та паралельно звернутися до прокуратури.

Та все ж найгучнішим як по децибелам, так і по актуальності стало питання, внесене до порядку денного на початку засідання — про утворення та затвердження статуту двох комунальних підприємств, які відтепер переберуть на себе функції п’яти світловодських ЖЕКів… Нагадаємо, від осені минулого року, а особливо — після листопадових Громадських слухань, що схвалили, по суті, ліквідацію ЖЕКів, міський голова Юрій Котенко та його команда так рвучко взялися за це діло, що викликали різке невдоволення місцевих "регіоналів", які неодноразово застерігали реформаторів: поспішність та необдуманість їхній дій (всі ЖЕКи, після скорочення їхніх управлінських штатів, планувалось сконцентрувати на базі КП "Міськсвітло" — КП "Комбінат комунальних послуг". Прим. авт.) призведе до остаточного паралічу цього сегменту ЖКГ…

Невідомо, що охолодило реформаторів, але мер з президії сесії, а його заступниця з комунальних питань Людмила Гетманець — з сесійної трибуни попросили вибачення. Щоправда, за словесною тягучкою голови, незрозуміло: за що і перед ким вони вибачались. Тож, варто навести слова Котенка дослівно:
"Я хочу перед засобами масової інформації вибачитись за тих людей, які, чи-то кошти не отримали своєчасно, чи там інші були багато причин саме серед простих людей, які працюють у цих житлово-комунальних господарствах".

Трішки галаслива ХХІV-та сесія
Котенко, Гетманець: синхронне вибачення

Після цього, перед тим, як надати слово Гетманець, він вже більш розбірливо доніс до загалу, що реформування ЖКГ не скасовується. Просто, відтепер є конкретний план послідовності реформаторських кроків. На даному етапі це створення двох комунальних підприємств — своєрідний скорочений варіант (без управлінців) п’яти наших ЖЕКів. Слюсарі, електрики, сантехніки і навіть паспортисти — залишаються на своїх робочих місцях… Тому, продовжила Котенка Гетманець, до депутатського корпусу є прохання затвердити статути цих новостворених КП. При цьому вона спростувала чутки, що, буцімто, у неї чи у її родичів є до цих підприємств "шкурний" інтерес…

І це правильно, сказала Чекаленкоодна із найбільш запеклих супротивниць, як вона вважає, поспішності котенківських реформ. Наразі, сказала вона, ми бачимо не хаотичне, без схвалення міськради, як того вимагає процедура, руйнування ЖЕКів без чіткого бачення, що буде замісто, а їхня оптимізація. Водночас вона внесла пропозицію зобов’язати виконком разом із УЖКГ у двотижневий термін розробити економічно обґрунтований план та розрахунки цієї новації.

Та до голосування ще було далеко — не всі зраділи почутому… Депутатка з сильним — і без мікрофону — голосом Людмила Безрукава (ВО "Батьківщина") заявила, що два ЖЕКи замість п’яти — не реформа, бо виконання послуг, і контроль за якістю їх надання буде, як і було до цього, сконцентровано в одних руках. Реформа розпочалася і вже були певні напрацювання, але, сказала вона, Баба Яга — проти, додавши, що всі знають, кого вона має на увазі. Разом з тим, вона повідомила колег, що голосуватиме "за", бо, хоч як-небудь треба рухатись вперед…

Трішки галаслива ХХІV-та сесія
Безрукава — про Бабу Ягу

Ще більш категорична і ще більш гучномовна була представниця громадськості — неперевершена знавчиня міської "комуналки" Тамара Рева.
"Депутати, — вигукнула вона на початку свого спічу, — вас обманюють!".
Адже реформи розпочалися і все йшло добре, продовжила вона. Але за опальних ЖЕКівських начальників, депутатів міськради Євгена Кармаліту та Микиту Письменного вступились їхні однофракційники-"регіонали" і "обложили" нашого бідного голову-реформатора з усіх боків — як у 2006 року тодішнього мера Павла Солодова. Окрім цього Рева звинуватила і Гетманець — у відступництві. Адже до цього часу, сказала вона, та була палкою реформаторкою, аж поки з підпорядкування приватного ЖЕКу "Господарник", який, до призначення заступницею мера, належав Гетманець (а після призначення, можна припустити, також, належить, але — по родинній лінії, прим. авт.), не було виведено Аварійну службу. Після чого, за словами ораторки, права рука Котенка різко охолола до ЖЕКівського реформування…

Трішки галаслива ХХІV-та сесія
Рева: "Депутати, вас обманюють!"

Іще кілька хвилин тривали словесні дуелі, аж поки нарешті статути двох КП, з урахуванням пропозиції Чекаленко, було затверджено.

Після цих кульмінаційних дебатів, сесія увійшла у більш спокійне русло. Так, майже одноголосно, було вирішено питання про вихід Світловодська із Всеукраїнської асоціації міст України… Як вдалося з’ясувати за лаштунками сесії, цей крок зумовлений, передовсім, прагматичними мотивами — АМУ перетворилось на таку собі аморфну організацію, де головують "куми, свати та коханки-коханці", яка нічого не робить путнього для таких міст, як Світловодськ, а от 20 тисяч гривень на рік за членство у ній — "винь і полож"

З 27 лютого віце-мер Валентина Явтенко, склавши з себе владні повноваження, вийшла на пенсію з ІІІ-ю групою інвалідності,. Виконком на вакансію, що утворилася, запропонував Юрія Лукинського, кадрового багаторічного апаратника, який вже пропрацював кілька років на цій посаді, допоки його змінила Явтенко — депутати не заперечували.

Так само вони не заперечували присвоєнню звання Почесного громадянина Світловодська (посмертно) його уродженцеві, журналістові і нардепові Вадимові Бойку, який рівно 20 років тому, все ще за нез’ясованих обставин, трагічно загинув від вибуху на своїй київській квартирі.

Ян ДРОБОВИКДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Olya

 • 2 березня 2012 19:29
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
імпозантний Ігор Денисов (Партія захисників Вітчизни) з дебелим золотим ланцюгом поверх чорного светра,
Респект автору! Давно таких перлов не читала!
 • Нравится
 • 0
 • yelka

 • 2 березня 2012 19:51
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата: Olya
"імпозантний Ігор Денисов (Партія захисників Вітчизни) з дебелим золотим ланцюгом поверх чорного светра,"

Согласна на 100%!!!А ещё есть вопрос к импозантному - а слабо её (цепь) снять и подарить инвалиду,который так и продолжает жить на 150 грн.?
 • Нравится
 • 0
 • lisica Користувач offline

 • 2 березня 2012 23:12
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 17.10.2010 | 80 комментарів | 0 публікацій
імпозантний Ігор Денисов (Партія захисників Вітчизни) з дебелим золотим ланцюгом поверх чорного светрах
+1
А-ля 90-е: пацаны в спортивных костюмах "adidas", брюки заправлены в носки, носки в босоножках lol lol lol
 • Нравится
 • 0
 • Maks

 • 3 березня 2012 19:24
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
yelka,lisica - поддерживаю на все 100!
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Поставте пожалуйста для імпозантного мужчины песню группы "Тату" - "Мальчик гей", ибо это его сущность.
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top