Вівторок, 26 січня 2021
Віталій Асауленко Влада

Унікальне явище: на нараді Козярчук не чіпав Френкеля Новина з фото

Унікальне явище: на нараді Козярчук не чіпав Френкеля
Втрата інтересу пана Валентина до пана Геннадія, припускають деякі дотепники, пов’язана з нещодавнім конфліктом головного освітянина з позаштатним радником міського голови Миколою Каличем, внаслідок якого останній опинився у лікарні...


Чи не з перших днів, як Валентин Козярчук набув повноважень міського голови, він жодного разу — на щопонеділкових нарадах, сесійних та виконкомівських засіданнях, не говорячи вже про створення на його розпорядження різних відповідних комісій тощо — не упускав нагоди "пройтися" по начальникові управління освіти (УО) Геннадієві Френкелю. От і на сьогоднішній вранішній нараді існувало значне очікування, що пан Валентин, як завжди, зосередиться на панові Геннадієві. Адже ж і день, як ніколи, підходящий — остання нарада перед 1 вересням. Та після того, як головний освітянин доповів, що готовність закладів ОУ стовідсоткова, градоначальник несподівано перейшов до опитування інших начальників виконкомівських структурних підрозділів.

…Що сталося? Можна припустити, що Козярчук вирішив не чіпати Френкеля, після того, як минулого понеділка, 21 серпня, на засідання виконкому прийшли директори світловодських шкіл — у порядку денному розглядалося питання децентралізації цих самих шкіл, на якій постійно наполягають градоначальник і його заступник з гуманітарних питань Ірина Щербина.

Так от, директори, як один, піддали остракізму це наполягання. Ні, не саму ідею децентралізації як таку — а її впровадження в умовах світловодських бюджетних злиднів. Освітяни, що виступили тоді, нагадали, що років з десять тому експеримент з децентралізацією "ставився" на 3-й школі. Та він, через брак бюджетного фінансування, завершився пшиком. Адже для того, щоб кожна школа стала самостійним суб’єктом господарської діяльності, вона повинна мати свою бухгалтерію, що означатиме додаткове збільшення штатних одиниць. Але й опісля цього школи залишатимуться розпорядниками бюджетних коштів, так званого, третього рівня: фінуправління виділяє гроші для шкіл на УО, а УО — вже на школи. До того ж, додала директорка школи-гімназії №4 Надія Прасол, з бюджетів міст, які Козярчук визначає взірцевими у проведенні шкільної децентралізації, було виділені значні бюджетні суми на її проведення. На ці гроші школи були перетворені на "нові копійки" — утеплені стіни, замінені вікна, а деінде й автономні котельні збудовані. А нас же на це хронічно бракує бюджетного фінансування — усі латання шкільних "дірок" робляться виключно за рахунок батьків.

А ще освітяни, які близько до серця сприйняли не такий вже й давній вислів мера про те, що освітня галузь міста є раковою пухлиною (і хоча й сам мер згодом уточнив, що він, передовсім, мав на увазі діяльність Френкеля на посаді начальника УО), передали панові Валентинові письмове попередження, що у разі неприпинення подібного тиску на УО з боку останнього, вони (освітяни) залишають за собою право вдатися до радикальних мір, наприклад, застрайкувати. Після чого міський голова взяв та й зняв децентралізаційне питання з розгляду — як і питання щодо забезпечення світловодських шкіл двома медпрацівниками, як того вимагають інструкції двох Міністерств — освіти і охорони здоров’я.

А ще втрата інтересу Козярчука до Френкеля, припускають деякі дотепники, пов’язана з нещодавнім конфліктом головного освітянина з позаштатним радником міського голови Миколою Каличем, внаслідок якого останній опинився у лікарні.

Унікальне явище: на нараді Козярчук не чіпав Френкеля

Тетяна Кривошея, яка до цього була в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Світловодську, повідомила про те, що її Служба зазнала чергових реформувань, тепер вона називається Світловодське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. А ще світловодський сегмент нової (старої) Служби втратив статус юридичної особи.

Серед невтішної інформації, наданої головлікарем Світловодської ЦРЛ Юрієм Котенком, особливо невтішним було те, що минулого тижня з однієї неблагополучної сім’ї соціальним службам довелося вилучати аж чотирьох маленьких діток — наразі вони, в очікуванні рішення суду, перебувають у дитячому відділенні ЦРЛ.

Та й у Микити Письменного, який керує КП "Жилосвіт-2012", теж не все гаразд: у ніч на 24 серпня невідомі зловмисники у кількох під’їздах двох будинків зрізали батареї опалення — заяву до поліції комунальники "накатали".

У свою чергу представник СП ТОВ "Світловодськпобут" Андрій Зінченко повідомив, що теплопостачальники майже завершили з розрахунками тарифів на грядущий опалювальний сезон, які, як відомо, відтепер затверджуватимуться місцевими владами. Тож, невдовзі світловодці-користувачі централізованим опаленням довідаються, що воно і почім.

Серед більш "плюсових" новин потішила інформація начальника УЖКГ Віктора Самоляка про те, що вже відремонтували вулиці Героїв Чорнобиля, Дружби, частково Третю об’їзну, частково Миру. Завтра розпочнеться ремонт мостового переходу біля шлюзу з переходом на греблю, договір підписано з ПП "Ефект". Щоправда 2,6 мільйонів гривень з держбюджету на ці цілі очікуються лиш у вересні.

А ще, за словами начальника світловодського сегменту ОКВП "Дніпро-Кіровоград" Людмили Гетьманець, якість питної води покращилась — у ній стало більше кисню.

На останок наради градоначальник поділився своїми враженнями від святкувань Днів Прапору і Незалежності України. Міськдепів на святкуваннях було вкрай обмаль. Ну, конфліктує їхня більшість з головою. Але ж це не дозволяє їм ігнорувати найбільші державні свята. Не інакше, як "п’ята колона" засіла у депутатському корпусі міста, припустив пан Валентин.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top