Вівторок, 17 вересня 2019
Події

Світловодські військовослужбовці хочуть миру, але готуються до війни Новина з фото

Світловодські військовослужбовці хочуть миру, але готуються до війни

День Збройних сил України, що традиційно святкується 6 грудня, цього року військовослужбовці нашої держави відзначали по-різному, одні, на жаль, зі зброєю в руках, інші виконуючи свій професійний обов’язок на місцях. Як зустрічали своє професійне свято у Світловодсько-Онуфріївському комісаріаті, над чим зараз працюють військовослужбовці, і які завдання виконують ми вирішили дізнатися, завітавши до військкомату після свята.


Зустрітися з військовим комісаром Сергієм Балабухою нам не вдалося, адже, як нам повідомили, зараз він проходить службу в зоні АТО, натомість ми поспілкувалися з начальником відділення військового обліку і бронювання солдат, сержантів запасу, капітаном Олександром Бутом, який і дав відповіді на наші запитання.

— Олександре Васильовичу, як пройшло ваше професійне свято?

— День пройшов у звичному режимі, без традиційних урочистостей, та й не святкується у такий час. Щоправда колектив військкомату отримав поздоровлення від вищого керівництва, обласного військового комісаріату.

ЗА ТЕМОЮ: 6 грудня — День Збройних Сил України

— Розкажіть, що змінилося у вашій роботі, над якими основними завданнями зараз працюєте?

— Зараз ми відпрацьовуємо мобілізаційні документи на наступний рік на випадок оголошення мобілізації. Уточнюємо картки на військовослужбовців та військовозобов’язаних. Також ми працюємо з військовослужбовцями, що повернулися із зони АТО. Зокрема проводимо роз’яснювальну роботу щодо проходження лікування, адже згідно із законодавством військовозобов’язані повинні проходити лікування у військових шпиталях та військово-медичних установах, а не в місцевій лікарні. Також ми працюємо над поновленням на обліку військовозобов’язаних. Це повязано із внесенням змін до статті 18 Закону України "Про військову службу і військовий обов’язок", якими передбачається збільшення віку перебування на військовій службі до 60 років для сержантів запасу та офіцерів нижчої ланки. Тож ми викликаємо людей з підприємств, щоб поновити їх на обліку. У випадку повної загрози на базі нашого військкомату буде сформовано загін самооборони, тому спільно з місцевою владою ми відпрацьовуємо низку питань, повязаних з його утриманням, розміщенням, харчуванням. Є така приказка "Хочеш миру — готуйся до війни", так і ми зараз — хочемо миру, але готуємося до найгіршого.

ЗА ТЕМОЮ: Нова хвиля мобілізації в Україні почнеться через тиждень — Міноборони

— З початку проведення АТО, скільки було мобілізовано світловодців, і чи багато серед них добровольців?

— На жаль, у мене немає юридичної сили, аби повідомляти таку інформацію. Єдине, що можу сказати — це досить значна кількість осіб, призваних по мобілізації. Що стосується добровольців, за три мобілізаційні хвилі їх було близько сотні, усі вони згідно з указом Президента про мобілізацію направлені до Збройних сил України. Мені відомо, що певна кількість світловодців проходять службу у добровольчих батальйонах, але у планах міністерства оборони і внутрішніх справ "узаконити" ці підрозділи, аби вони мали державний статус. На разі у нас проводиться набір добровольців на контрактну службу. Людина може сама обрати місце служби, може пройти навчання у навчальних центрах для отримання певної військової спеціальності. До речі, якщо раніше контракт підписувався на 3 чи 5 років, то зараз є можливість підписання короткотермінового контракту, тобто до оголошення наказу про демобілізацію або до закінчення АТО. Тож ми запрошуємо усіх охочих та патріотично налаштованих громадян звертатися до Світловодсько-Онуфрієвського військкомату. У нас можна отримати детальні роз’яснення та консультації з приводу контрактної служби.

Світловодські військовослужбовці хочуть миру, але готуються до війни

— Отже на сході воюють чимало наших земляків. Чи відомо вам про кількість поранених, загиблих?

— На даний момент загиблий один солдат, призваний зі Світловодсько-Онуфріївського військкомату, мабуть усі про нього знають, це — Михайло Плющ, який загинув під час виконання завдання на Луганщині. Інформація з військових частин щодо поранених до нас не надходить, бо це не передбачається керівними документами. Іноді про поранення ми дізнаємося від родичів військовослужбовців.

ЗА ТЕМОЮ: Попрощатися з Михайлом Плющом — героєм неоголошеної війни — прийшли понад тисячу земляків

— Ваші прогнози щодо оголошення в Україні ще однієї, четвертої хвилі мобілізації.

— Нещодавно в одному інтерв’ю міністр оборони України сказав про можливу мобілізацію, але остаточне рішення прийматиме Президент і виноситиме це питання на голосування у Верховну Раду.

— Щоб ви хотіли побажати своїм колегам у такий нелегкий час?

— Перш за все, я хотів би привітати усіх військовослужбовців та членів їхніх сімей з Днем Збройних сил, бо, як кажуть, служить не тільки чоловік, а разом з ним — і дружина, і діти. Хочу побажати усім витримки, швидшого закінчення воєнних дій і щоб усі повернулися живими і здоровими до своїх родин.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top