Вівторок, 17 жовтня 2017
Здоров'я

Обережно — кліщі!

Обережно — кліщі!При відвідуванні лісу, скверів, паркових зон в період з березня по листопад є небезпека підвергнутися нападу іксодових кліщів. Кліщі — переносники збудників вірусних, рикетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин.
На території міста Світловодська та Світловодського району в 2010 році зареєстровано 5 випадків захворювання на іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Дайма), в 2009 році зареєстровано 4 випадки захворювання на іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Дане захворювання на території нашого міста і району до 2009 року часу ніколи не реєструвалось. За даними епідрозслідування випадки покусів кліщами відмічалися під час перебування захворілих на дачі садового товариства "Світанок", на міському пляжі, в парку, на пасовищі.
Зараження людини хворобою Лайма відбувається тільки через укуси кліщів. Від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються. Також велика роль в циркуляції і збереженні збудника Лайм — бореліозу належить гризунам, в яких збудник переживає міжепідемічний період і які є резервуаром інфекції в природі.

Першою ознакою захворювання, що розпочинається, є почервоніння навколо місця укусу. Почервоніння шкіри з'являється не відразу після укусу кліща, а через кілька днів і навіть тижнів. Поява почервоніння (еритеми) може супроводжуватися помірним підвищенням температури тіла (зазвичай до 37,5-38 °С). Може виникати нездужання, почуття ломоти в тілі, загальна слабкість. Приблизно у третини всіх хворих бореліозом шкіра не червоніє взагалі.Підвищена температура тіла може зберігатися протягом декількох днів, після чого нормалізується. Що стосується бореліозного почервоніння шкіри, то воно зазвичай зберігається значно довше, ніж підвищення температури тіла. Усі спроби самостійного лікування, як правило, виявляються марними. Навпаки, область почервоніння шкіри навіть продовжує повільно зростати і може досягати розміру 40-50 см (наприклад, при локалізації на спині або животі), іноді набуваючи своєрідний і характерний вигляд. Еритема може складатися з декількох кілець почервоніння шкіри з просвітленнями до нормального забарвлення між ними. Таке кільцеподібне почервоніння настільки характерне для бореліозу (воно практично ніколи не зустрічається при інших захворюваннях), що виявлення його завжди свідчить про наявність даного захворювання.

При прогресуванні хвороби часто уражаються нервова система, суглоби, серце й інші органи. Недоліковане захворювання може перейти в хронічну форму, часто стаючи причиною зниження працездатності та навіть інвалідності.

Для того щоб такі неприємності не відбулися з вами, запам'ятайте кілька корисних порад. Якщо ви виявили кліща, що присмоктався:

1. Видаліть його за допомогою ниткової петлі, котра затягується між шкірою і голівкою кліща. Попередньо слід змастити кліща олією, не заливаючи, щоб не задихнувся; повільно видаляти разом з хоботком, розхитуючи тільце з одного боку в інший. Після видалення місце присмоктування треба змастити 3% розчином йоду або спиртом.

2. Не поспішайте знищувати видаленого кліща! Цього кліща доцільніше буде дослідити на ознаки зараженості бореліями. Для цього необхідно звернутися до епідеміологічного відділу райсанепідстанції (вул. Єгорова, 41, т. 2-07-48).

3. Всім постраждалим від покусів кліщами рекомендована обов'язкова консультація інфекціоніста для встановлення діагнозу та проведення своєчасного лікування. Засоби особистого захисту:
— виходячи на природу, рекомендується одягатися у світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, голову слід покривати головним убором;
— під час прогулянки необхідно проводити через кожні 2 години само— та взаємоогляди та ще раз — вдома;
— місце для відпочинку, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів;
— вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;
— використовуйте ефективні репеленти (речовини, які відлякують кліщів): "Гал-РЕТ" (Росія), "Бібан" (Словенія), "Діптерол супер спрей" (Хорватія). На ринку захисних препаратів відомі також "Ретамід тайговий", "Москітол антикліщ", "Гардекс антикліщ", "ДЕФІ-Тайга", "ОФФ! Екстрім", "ДЕТА-ВОККО".

Радміла Перепеляк,
завепідвідділом, лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Сьогодні, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло 1
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.
 • admin 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  admin-фото
  Поражает отсутствие комментариев... и не важно каких! Неужели всех все устраивает? Вы, когда зубами стучать начнете, - вспомните этот момент.
 • Засранетц 10 жовтня 2017
  Наступного тижня почнуться виплати підвищених пенсій 1
  Засранетц-фото
  Підвищення пенсій не носить інфляційний характер, тому не може призвести до підвищення цін.

  А за чей счет банкет? Если совсем недавно, тот же Вова Гройсман чревоверещал за "огромную финансовую дыру в ПФ".

  И да, вспомним как не поднялись цены после "повышения" минимальной зарплаты.
 • admin 9 жовтня 2017
  АФІША: Державний академічний Волинський народний хор (РОЗІГРАШ КВИТКІВ!) 2
  admin-фото
  Цитата: Voda
  Хотіла придбати квиток на подарунок жінці, але...чи не буде холодно в парку 23 жовтня після заходу сонця?
  Концерт відбудеться у міському Палаці культури.

Top