Неділя, 16 травня 2021
Надзвичайні пригоди

Чому загинула риба на Кременчуцькому водосховищі

Міністр охорони навколишнього природного середовища України Микола ЗолочевськийМіністр охорони навколишнього природного середовища України Микола ЗолочевськийМіністр охорони навколишнього природного середовища України Микола Злочевський заявляє про те, що у масовій загибелі риби на Кременчуцькому водосховищі у зв'язку з різким зниженням рівня води у ньому винне Державне агентство з рибного господарства.
Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр заявив сьогодні під час відвідання Київської ГЕС у Вишгороді.


"Якщо загинула риба — це їх (Держрибгоспу) провина", — сказав М.Злочевський.
Відзначивши при цьому, що представники агентства є учасниками спеціальної міжвідомчої групи при Держводгоспі, яке ухвалювало рішення про спуск води з водосховища і, отже, несе відповідальність за ухвалене рішення.

Міністр повідомив, що до Кременчука виїде спеціальна урядова комісія, яка з’ясує причини інциденту, що стався. До складу комісії увійдуть представники Мінприроди, МНС, Держводгоспу, а також Держрибгоспу.

"Ми знайдемо винних, і це не повинно бути звільнення з роботи, це має бути кримінальна відповідальність", — сказав М.Злочевський.

Водночас голова Держводгоспу Василь Сташук відзначив, що рішення про спуск води ухвалювалося міжвідомчою комісією у зв'язку з необхідністю створення вільних потужностей для прийому очікуваного паводку з Білорусі і Росії. Зокрема, В.Сташук повідомив, що, за даними моніторингу Держводгоспу, найвищий рівень запасів води, які у цей паводок має прийняти каскад водосховищ Дніпра, очікується з території Російської Федерації, де рівень запасів на сьогодні оцінюється 1,5-1,7 норми. В зв`язку з цим український каскад водосховищ повинен мати прогнозний запас на прийом води на рівні 8 кубокілометрів. Значну роль, відзначив глава відомства, в цьому виконуватиме Кременчуцьке водосховище, яке є найбільшим в Європі.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top