Неділя, 19 січня 2020
Влада

Об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків — зелене світло

Н.Мальцева, В.ЮшкоН.Мальцева, В.Юшко14 вересня представники влади та громади зібралися разом, аби обговорити шляхи поліпшення надання послуг мешканцям багатоквартирних будинків.
Ініціювала зустріч Громадська рада (голова Н. Мальцева), а секретар міської ради Віталій Юшко підтримав цю ідею, адже ще у червні наголошував: зміни у житловій-комунальній сфері давно назріли і її реформування просто неминуче.


Віталій Іванович доповів присутнім про результати зустрічей, проведених з мешканцями багатоквартирних будинків на початку літа: всі вони хочуть поліпшення якості послуг, але не надто проявляють ініціативу. Якщо ЖЕКи буде реформовано, вони, мешканці, мають об'єднатися і вже самостійно, вибравши собі керуючих будинками, опікуватися своїм житлом.

Віталій КравецьВіталій КравецьПредставники громадиПредставники громадиНа зустріч було запрошено тих, хто 5-10 років тому почав працювати над створенням ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків), аби вони розповіли про результати своєї роботи, поділилися досвідом, назвали проблеми. Керівники ОСББ зійшлися на думці, що основна проблема сьогодні: виконання дрібного ремонту у будинках, а отже потрібно створити підприємство, яке буде обслуговувати ОСББ, щось на зразок "Служби замовлення". Всі згадали не найкращі часи свого існування, коли їм всіляко чинили опір, але тепер ситуація має змінитися, адже необхідність реформування житлово-комунальної сфери визнана на рівні держави. За словами одного з запрошених, питання реформування виносилося на розгляд депутатів Світловодської міської ради двічі, і двічі вони це питання не підтримували.

Володимир СеменовВолодимир СеменовПрисутній на зустрічі начальник УЖКГ Володимир Семенов зазначив, що основний напрямок у роботі сьогодні, згідно з останніми розпорядженнями профільного міністерства, створення ОСББ: "Дійсно, рухатися у цьому напрямку треба. Але швидкої заміни ЖЕКам ми не знайдемо, до того ж, можемо втратити спеціалістів, базу… Але, як зазначив Президент, до 2014 року мешканці мають об’єднатися в ОСББ".

Віталій ЮшкоВіталій Юшко"Найближчим часом я хочу ініціювати проведення опитування стосовно якості послуг, які отримують мешканці багатоповерхівок, — сказав секретар міської ради, — аби визначити найкращий і найгірший ЖЕКи. До того ж, до кінця вересня треба знову організувати обговорення цієї проблеми, але більш масштабно, у Палаці культури, з залученням більшої кількості світловодців. Всі конструктивні пропозиції будуть взяті до відома та опрацьовані спеціалістами. Я буду всіма можливими способами сприяти створенню ОСББ, адже сьогодні альтернативи їм немає".

Тетяна ЗИМА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top