Неділя, 16 травня 2021
Здоров'я

Щороку від туберкульозу у світі гине два мільйони людей, в Україні – 11 тисяч

Щороку від туберкульозу у світі гине два мільйони людей, в Україні – 11 тисячСьогодні туберкульоз є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Згідно з даними світової статистики щороку від туберкульозу гинуть 2 млн. людей. Ситуація з туберкульозом в Україні дуже складна: починаючи з 1995 року зареєстрована епідемія туберкульозу, вона невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів. Щороку від цієї хвороби помирають 10-11 тисяч хворих на туберкульоз, що становить більше 30 осіб на день. Статистика свідчить про те, що в Україні щодня реєструється 82 нових хворих на туберкульоз, а 30 хворих помирають.
Складна ситуація з туберкульозу і на території Кіровоградської області. За показником захворюваності на туберкульоз в 2009 році, який склав 87,7 на 100 тисяч населення, область знаходиться на 4-му місці по Україні (65, 6 на 100 тисяч населення).


На території нашого міста і району захворюваність на туберкульоз легень в 2009 році дещо стабілізувалась. Так, спостерігається зменшення захворюваності активними формами туберкульозу легень в 2009 році порівняно з 2008 роком на 42,8 %, зокрема по місту – на 36,4 %, по району – на 53,9%. Зменшилась захворюваність і відкритими формами туберкульозу в 2009 році проти 2008 року – на 30,8%. Спостерігається також зменшення смертності від туберкульозу за 2009 рік на 29,7%, зокрема по місту на – 37,4%, по району – на 16,2%.

В той же час епідемічна обстановка в місті і районі з захворювання на туберкульоз залишається неблагоприємною. Напруження епідситуації з туберкульозу спостерігається через багатьох причин. Особливу увагу викликає той факт, що реєструються хворі, у яких туберкульоз діагностується на пізніх стадіях, у важких і запущених формах (що приводить до випадків смертності серед таких хворих), а серед збудників хвороби виявляється багато резистентних до декількох протитуберкульозних засобів.

Туберкульоз – інфекційне захворювання. Заразитися на туберкульоз – не означає обов'язково на нього захворіти, оскільки в більшості випадків, завдяки опору організму, палички гинуть. Хворіють в основному люди, організм яких ослаблений. Дуже важливо, щоб люди при появі початкових симптомів (якими є кашель понад 2 тижні, підвищена температура тіла, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість, кровохаркання) негайно зверталися до лікаря. Якщо своєчасно звернутися і провести ефективне лікування, то туберкульоз можна вилікувати.
А з метою раннього виявлення туберкульозу та запобігання тяжкого перебігу цього захворювання необхідно своєчасно проходити флюорографічне обстеження, як мінімум один раз на 2 роки. Адже чим раніше виявлено хворого, тим більша ймовірність, що він інфікує меншу кількість здорових осіб. Через те профілактику туберкульозу потрібно здійснювати комплексно, у тому числі разом з іншими протитуберкульозними заходами.

Найдієвішим методом профілактики туберкульозу у дітей є протитуберкульозна вакцинація. Щеплення проводиться здоровим новонародженим дітям, потім двічі повторюється у віці 7 і 14 років. Щороку в Україні хворіє до 35% дітей, які не були щеплені. При аналізі випадків туберкульозного менінгіту встановлено, що 82% захворілих на цю недугу дітей були або не вакциновані, або вакцинація у них не була ефективною.

Для того, щоб не захворіти на туберкульоз, необхідно також повноцінно харчуватися (найбільш корисні не жири і вуглеводи, як вважалося раніше, а білки та вітаміни, особливо групи В і С), не мати шкідливих звичок, займатись спортом і загартовуватись, організовувати правильну зміну праці і відпочинку, прогулянки на свіжому повітрі.

Пам'ятайте, туберкульоз – небезпечна хвороба! Попередження туберкульозу залежить від вашого ставлення до свого здоров'я та здоров'я всіх, хто вас оточує.

Радміла ПЕРЕПЕЛЯК,
завідуюча епідвідділом, лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top