Середа, 29 січня 2020
Свято

19 серпня – Преображення Господнє

У Біблії розповідається, що цього дня Христос із трьома учнями – Петром, Яковом та Іоаном – пішов на гору Фавор. Ісус почав молитися і преобразився – його обличчя засяяло, одяг став білосніжним. Поруч з’явилися пророки Ілля та Мойсей, а з неба почувся голос: ”Це Син Мій улюблений, Його слухайте”. Христос заборонив учням розповідати про цю подію до свого воскресіння.


Свято преображення Господа Христа православні та греко-католики святкують 19 серпня і випадає воно на Успенський піст, проте з огляду на це свято дозволяється споживати рибу, олію та вино. У народі це свято знають як Спаса. На Спаса святять яблука та груші.

Для господарів свято символізує закінчення жнив та завершення літа. Цього дня примічали погоду. Якщо день сонячний та безхмарний – осінь буде сухою. Якщо дощовий – мокрою. Ясний день віщує морозну і заметільну зиму. Яка погода на Спаса – такою буде і Покрова (14 жовтня).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top