Неділя, 19 січня 2020
Люди

Організатор, керівник, людина

Організатор, керівник, людинаКажуть, людина живе, поки її пам'ятають... Третього липня виповнилося б 80 років з дня народження колишнього директора заводу чистих металів, лауреата Державної премії, доктора технічних наук, почесного громадянина Світловодська Тузовського Анатолія Михайловича. Його життєвий шлях обірвався на 72-у році, перекресливши наміри, плани на майбутнє.
Закінчивши у І954 році Уральський політехнічний інститут, Анатолій Тузовський приїхав за направленням на Україну. Спочатку працював на тітаново-магнієвому комбінаті в Запоріжжі, пройшов шлях від інженера до начальника цеху. У грудні 1961 року 32-річний А.Тузовський був призначений директором Новогеоргіївського заводу чистих металів – підприємства, якого ще не існувало. З цим заводом Анатолій Михайлович пройшов шлях від випуску першого злитка в пристосованих приміщеннях до того часу, коли підприємство стало флагманом напівпровідникової металургії країни.


«Щоденно через прохідну Світловодського заводу чистих металів ім. 50-рІччя СРСР до головного технологічного корпусу поспішають тисячі робітників. На першому поверсі, в холі, що не поступається своїм оформленням Палацу культури, в роздягалці вони одягають білі халати, такі ж ковпачки і йдуть на свої робочі місця. Металурги в білих халатах... Це не фантастика, це – сьогоднішня реальність», – так розпочинається книга А.Тузовського "Творці чистих металів". Вже з цих перших рядків можна уявити, яким унікальним було це підприємство та як тут дбали про людей.

Енергійний, високоерудований, цілеспрямований, знаючий спеціаліст, Анатолій Михайлович Тузовський вів велику наукову і дослідницьку роботу на підприємстві. Тут, на заводі, він став кандидатом технічних наук, а потім захистив і докторську дисертацію. За розробку нових технологій Анатолію Тузовському разом з групою інженерно-технічних працівників і робітників була присуджена Державна премія СРСР.

Анатолій Михайлович був не лише мудрим, вимогливим керівником, а й доброю, чуйною людиною, дбав про кожного робітника заводу, допомагав вирішувати проблеми всіх і кожного. Він добре розумів, що для вирішення виробничих завдань людям потрібно створити умови для відпочинку і загартування, відновлення фізичних сил. Так заводом у подарунок було зведено місту Палац спорту.

А в 1997-у році рішенням міської ради колишньому директору ЗЧМ за довголітню і сумлінну працю, активну участь у суспільному житті та великий особистий внесок у будівництво та розвиток міста було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Світловодська" (посмертно).

Два роки тому міському спорткомплексу було присвоєно ім'я Анатолія Тузовського, на його будівлі встановлена меморіальна дошка.

Згадайте сьогодні про Анатолія Михайловича Тузовського, мудрого організатора, чуйного керівника і просто хорошу людину, яка так багато зробила для розвитку Світловодська. Зробити це можна завітавши до міського краєзнавчого музею, в стінах якого розгорнуто виставку, присвячену пам'яті А.Тузовського.

Підготувала Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Это мой дедушка. Только что нашла эту статью. Спасибо Вам от всего сердца!
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top