Субота, 19 серпня 2017
Здоров'я

Грип та ГРВІ: як розрізнити?

Холодна пора року — традиційний період захворюваності на застуду та грип. Ці захворювання мають багато спільного та багато відмінного. Так, вони мають вірусну природу, схожі симптоми та можуть привести до ускладнень. Але наслідки грипу набагато небезпечніші, навіть летальними. Тому важливим чинником ефективного лікування є все ж, насамперед, своєчасне та правильне діагностування захворювання.
Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — це група захворювань дихальних шляхів, викликаних збудниками вірусної природи (риновірусом, аденовирусом, респіраторно-синцитіальним вірусом, вірусом парагрипу, коронавірусів та іншими) з повітряно-крапельним шляхом передачі. По суті, грип також відноситься до ГРВІ, але виділити його в окрему “нішу” змусили наступні вагомі причини:
 • дуже висока контагеозність, завдяки чому він здатен за короткий час охопити значну кількість населення та спричинити епідемію;

 • складний перебіг захворювання, через що воно здатне давати сильні ускладнення та велику смертність.

Отож, аби посилити вашу увагу до зазначених захворювань та запобігти поширенню їх серед населення міста, хочемо коротко нагадати основні відмінності ГРВІ від грипу.

Початок захворювання: у ГРЗ — поступовий; у грипу — раптовий, бурхливий.
Підвищення температури: при ГРЗ — незначне (не вище 38,5 С) або взагалі відсутнє; при грипі — різке, до 39-40 С, може зберігатись до 3-4 днів.
Інтоксикація: при ГРЗ — слабка або середня, самопочуття задовільне; під час грипу — сильна, грип буквально “валить з ніг” (різка слабкість, рясне потовиділення, озноб, біль та ломота у м’язах і суглобах, сильний головний біль в лобно-скроневій частині).

Нежить: при ГРЗ — основний симптом захворювання; при грипі — буває рідко, може бути легка закладеність носу на другий день хвороби.
Біль у горлі: при ГРЗ — доволі часто; при грипі — рідко.
Кашель: при ГРЗ — слабкий або середній по інтенсивності, з’являється відразу; при грипі — болісний, з болем за грудиною, проявляється на другий день хвороби.
Чихання: при ГРЗ — є в більшості випадків, часте; при грипі — буває рідко.
Почервоніння очей: при ГРЗ — рідко; при грипі — часто.

Також нагадаємо про необхідність своєчасного звернення за медичною допомогою при перших ознаках ГРВІ, особливо — у випадку грипу. В останньому випадку саме час може зіграти вирішальну роль у тому, наскільки успішним та тривалим буде лікування.

Тетяна Кривошея , в.о.начальника управління
Держпродспоживслужби в м.Світловодську
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Filya14 Сьогодні, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 1
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.
 • Krivodub 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Krivodub-фото
  Как не пыталась много лет откачать Щербина своего хозяина Валентина, а последствия всё равно все видят... Козярчука не вылечишь уже товарищи, это было понятно большинству жителей города изначально, не нужно тратить время, не долго ему осталось с такими подходами ко всему и ко всем

Top