Четвер, 18 липня 2024

^ Реклама ^
Події

Світловодські військовослужбовці хочуть миру, але готуються до війни Новина з фото

Світловодські військовослужбовці хочуть миру, але готуються до війни

День Збройних сил України, що традиційно святкується 6 грудня, цього року військовослужбовці нашої держави відзначали по-різному, одні, на жаль, зі зброєю в руках, інші виконуючи свій професійний обов’язок на місцях. Як зустрічали своє професійне свято у Світловодсько-Онуфріївському комісаріаті, над чим зараз працюють військовослужбовці, і які завдання виконують ми вирішили дізнатися, завітавши до військкомату після свята.
^ Реклама ^

Зустрітися з військовим комісаром Сергієм Балабухою нам не вдалося, адже, як нам повідомили, зараз він проходить службу в зоні АТО, натомість ми поспілкувалися з начальником відділення військового обліку і бронювання солдат, сержантів запасу, капітаном Олександром Бутом, який і дав відповіді на наші запитання.

— Олександре Васильовичу, як пройшло ваше професійне свято?

— День пройшов у звичному режимі, без традиційних урочистостей, та й не святкується у такий час. Щоправда колектив військкомату отримав поздоровлення від вищого керівництва, обласного військового комісаріату.

ЗА ТЕМОЮ: 6 грудня — День Збройних Сил України

— Розкажіть, що змінилося у вашій роботі, над якими основними завданнями зараз працюєте?

— Зараз ми відпрацьовуємо мобілізаційні документи на наступний рік на випадок оголошення мобілізації. Уточнюємо картки на військовослужбовців та військовозобов’язаних. Також ми працюємо з військовослужбовцями, що повернулися із зони АТО. Зокрема проводимо роз’яснювальну роботу щодо проходження лікування, адже згідно із законодавством військовозобов’язані повинні проходити лікування у військових шпиталях та військово-медичних установах, а не в місцевій лікарні. Також ми працюємо над поновленням на обліку військовозобов’язаних. Це повязано із внесенням змін до статті 18 Закону України "Про військову службу і військовий обов’язок", якими передбачається збільшення віку перебування на військовій службі до 60 років для сержантів запасу та офіцерів нижчої ланки. Тож ми викликаємо людей з підприємств, щоб поновити їх на обліку. У випадку повної загрози на базі нашого військкомату буде сформовано загін самооборони, тому спільно з місцевою владою ми відпрацьовуємо низку питань, повязаних з його утриманням, розміщенням, харчуванням. Є така приказка "Хочеш миру — готуйся до війни", так і ми зараз — хочемо миру, але готуємося до найгіршого.

ЗА ТЕМОЮ: Нова хвиля мобілізації в Україні почнеться через тиждень — Міноборони

— З початку проведення АТО, скільки було мобілізовано світловодців, і чи багато серед них добровольців?

— На жаль, у мене немає юридичної сили, аби повідомляти таку інформацію. Єдине, що можу сказати — це досить значна кількість осіб, призваних по мобілізації. Що стосується добровольців, за три мобілізаційні хвилі їх було близько сотні, усі вони згідно з указом Президента про мобілізацію направлені до Збройних сил України. Мені відомо, що певна кількість світловодців проходять службу у добровольчих батальйонах, але у планах міністерства оборони і внутрішніх справ "узаконити" ці підрозділи, аби вони мали державний статус. На разі у нас проводиться набір добровольців на контрактну службу. Людина може сама обрати місце служби, може пройти навчання у навчальних центрах для отримання певної військової спеціальності. До речі, якщо раніше контракт підписувався на 3 чи 5 років, то зараз є можливість підписання короткотермінового контракту, тобто до оголошення наказу про демобілізацію або до закінчення АТО. Тож ми запрошуємо усіх охочих та патріотично налаштованих громадян звертатися до Світловодсько-Онуфрієвського військкомату. У нас можна отримати детальні роз’яснення та консультації з приводу контрактної служби.

Світловодські військовослужбовці хочуть миру, але готуються до війни

— Отже на сході воюють чимало наших земляків. Чи відомо вам про кількість поранених, загиблих?

— На даний момент загиблий один солдат, призваний зі Світловодсько-Онуфріївського військкомату, мабуть усі про нього знають, це — Михайло Плющ, який загинув під час виконання завдання на Луганщині. Інформація з військових частин щодо поранених до нас не надходить, бо це не передбачається керівними документами. Іноді про поранення ми дізнаємося від родичів військовослужбовців.

ЗА ТЕМОЮ: Попрощатися з Михайлом Плющом — героєм неоголошеної війни — прийшли понад тисячу земляків

— Ваші прогнози щодо оголошення в Україні ще однієї, четвертої хвилі мобілізації.

— Нещодавно в одному інтерв’ю міністр оборони України сказав про можливу мобілізацію, але остаточне рішення прийматиме Президент і виноситиме це питання на голосування у Верховну Раду.

— Щоб ви хотіли побажати своїм колегам у такий нелегкий час?

— Перш за все, я хотів би привітати усіх військовослужбовців та членів їхніх сімей з Днем Збройних сил, бо, як кажуть, служить не тільки чоловік, а разом з ним — і дружина, і діти. Хочу побажати усім витримки, швидшого закінчення воєнних дій і щоб усі повернулися живими і здоровими до своїх родин.
  • Нравится
  • 0

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top