Понеділок, 23 липня 2018
Здоров'я

Ботулізм знов нагадує про себе

Ботулізм знов нагадує про себе
Ботулізм – інфекційне захворювання, яке зустрічається нечасто. Але зустріч з ним може бути небезпечною для людини аж до летального випадку, адже основна ціль ботулотоксину – нервова система. Не менша небезпека цього захворювання і в тому, що чинниками передачі збудника є харчові продукти, які містять цей ботулотоксин. А якщо додати ще й підвищення захворюваності ботулізмом – необхідність нагадування про його небезпеку стає вкрай гострою.
Особливої уваги у відношенні ботулізму потребують продукти домашнього виготовлення - в'ялена, копчена або слабо просолена риба, ковбаса, шинка, м'ясні, рибні, овочеві, грибні консерви. При цьому варто пам’ятати, що "насичений" ботулотоксином продукт в цілому не змінює свої смакові властивості, хоча іноді герметично закриті банки під дією збудника можуть здуватися (так званий бомбаж). 

Проявляється захворювання частіше через 12-24 години після вживання зараженої їжі спочатку головним болем, запамороченням, загальною слабкістю. Через добу до патологічного процесу приєднується нервова система – з’являється двоїння в очах, світлобоязнь, порушення тонусу м’язів, розлади травлення (діарея, блювота), порушення ковтання. Подальше прогресування хвороби (4-6 діб) може призвести до летального випадку через параліч дихального центру та серцеву слабкість. Тому так важливо вчасно звернутись за медичною допомогою аби мінімізувати наслідки захворювання.

Статистика цього року по нашій області невтішна: за півроку зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм з 5-ма постраждалими, серед яких 2 потерпілих – світловодці. Фактором передачі токсину збудника ботулізму стали продукти харчування домашнього виготовлення: паштет м’ясний, рибні консерви, рибі в’ялена. На щастя, обійшлось без летальних випадків. На відміну від показників по Україні, де з 41 постраждалого від ботулізму за ті ж 6 місяців 5 людей померло. При цьому основними чинниками захворювання названі харчові продукти домашнього виготовлення та харчі, придбані в місцях стихійної торгівлі.

Тому Держпродспоживслужба застерігає: аби уникнути захворювання на ботулізм, ретельно дотримуйтесь технології приготування домашніх ковбас, копчень, солінь та консервованих продуктів, не купуйте їх у випадкових осіб. Якщо ж після вживання вказаної групи продуктів ви відчули погіршення самопочуття – негайно звертайтесь за медичною допомогою.

Тетяна Кривошея,
В.о.начальника управління Держпродспоживслужби в м.Світловодську
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • editor Сьогодні, 12:45
  Хто кого бив біля «наливайки» в Андрушчиному яру у Світловодську? 1
  editor-фото
  Відгукніться постраждалі у бійці. Можливо, у вас є власна версія події?
 • Zelik 19 липня 2018
  Світловодщина має потужний потенціал для розвитку туризму 2
  Zelik-фото
  Какой потенциал откуда. Вчера людей привез из Кировограда увидели бы вы их реакцию на вонь. А ещё инфрострура,что людям делать в свободное от употребления водки время
 • Алекс Горбунов 19 липня 2018
  Світловодщина має потужний потенціал для розвитку туризму 2
  Алекс Горбунов-фото
  Какие туристы? Местные жители пачками валят из города, вонь и разруха, скоро собак будет больше, чем людей, а они переливают на конференциях с пустого в порожнее!
 • Вася Петров 19 липня 2018
  Як у Світловодську з’єднали Бульварний узвіз з Набережною 2
  Вася Петров-фото
  Вот не нравится мне секретарь Сапьянов, а ещё больше опусы Т. Дроздовой. Раньше была объективность на данном ресурсе, а сейчас топим Козярчука и Ко и прославляем Твердовского. Щоб в городе не делалось виноват Козярчук, зато языками почесал на одной из множества бестолковый "нарад", все Твердовский супер, песню спели, потанцевали и все, район на 5 месте в области. Осветите полное отсутствие дорог в районе, распределение денег на премирование "самых ответственных" работников, ну и покопайтесь поглубже там тоже есть интересное. А вот так очевидно поддерживать одного и постоянно критиковать другого, это не журналистика.
 • Pravdainukr 18 липня 2018
  У сквері біля Світловодського «білого» дому зривають асфальт 1
  Pravdainukr-фото
  Во дворах когда будет асфальт и освещение!?
  Прекратите заниматься показухой, делайте город для людей!
 • llarus 18 липня 2018
  Як у Світловодську з’єднали Бульварний узвіз з Набережною 2
  llarus-фото
  судя по комментариям все авторы отсутствовали в городе, а потом после вырубки приехали, увидели и ой! караул! лес пропал! а кто это сделал! и т.п. Что ж вы по кустам сидели когда лесоруб самоучка грузил в авто дрова?
 • llarus 19 червня 2018
  ФОТОФАКТ: ДТП на Спецбуді 1
  llarus-фото
  на два оленя в стало меньше
 • fanlord 11 червня 2018
  Успіх Станіслава Рибіна — успіх усього Світловодська! 1
  fanlord-фото
  Поздравляю. Но мне кажется что какие-то проблемы с шеей у парня.. Если так, то выздоравливай скорее.
 • яна кравець 8 червня 2018
  Спортивне свято – усі у захваті! 1
  яна кравець-фото
  А пришкільний табір НВК №4 ,який поруч біля парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка не потрапив на це свято.Начальник табору"Каштан"пояснила всім,що треба було особисте запрошення.Діти просиділи у дворі школи цілий день,ніхто не пригостив морозивом.
 • llarus 4 червня 2018
  Сім мільйонів гривень поділили, кілька програм затвердили, штати збільшили 1
  llarus-фото
  щодо дворів і проїздів - воно краще закатати дві машини асфальта у двір депутата Вовченка, де мешкає приблизно чоловік 30 і 1 автівка, ніж "заліпити" "ворота" до міста з боку Кременчука та Ревівки,чи двір багатоповерхівки, чи зробити на радість людям тротуар на 2 об"їзній, де люди та діти ходять по дорозі. Вибачте, накіпіло

Top