Понеділок, 25 травня 2020
ТОП-новини Влада

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді Новина з фото

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Сич вислуховує критику на свою адресу

Головною інтригою 48-ї сесії міськради було питання — знімуть чи не знімуть заступника міського голови з комунальних питань Олександра Сича, звіт якого було окремим рядком внесено до порядку денного. Адже чимало тутешніх "політологів", на тлі нещодавніх обіцянок міського голови Юрія Котенка розібратися зі своїми кадрами, припускали несприятливий сценарій саме для Сича.


Цей прогноз укріпився безпосередньо на початку сесії, коли міськдепи відхилили пропозицію Івана Маліновського (Народна партія), який запропонував зняти це питання з порядку денного. Основна її мотивація — мовляв, навіщо нам перетворювати члена команди мера у такого собі "цапа відбувайла", нехай своїх підлеглих мер сам заслуховує. А нам, натомість, а точніше усій громаді доцільніше буде заслухати самого Котенка, наприклад, у міському Палаці культури про те, що він зробив за три роки свого міського очільництва…

І виявилось, що з 37-ми присутніх на сесії обранців, ця пропозиція була підтримана лиш… одним голосом, тобто, — самим Маліновським.

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Маліновський хоче слухати звіт не Сича, а Котенка


Після затвердження порядку денного, його питання — фінансові, соціально-економічні, житлово-комунальні тощо — обранці лузали наче горішки, бо більшість із них узгоджувались і на депутатських комісіях, і на узгоджувальній раді.

Без зайвих суперечок пройшло навіть питання щодо проекту землеустрою для ОСББ "Павлова-1" проти чого на минулій сесії гаряче заперечував Микола Сопільняк (фракція ВО "Батьківщина), мовляв ОСББ те фіктивне і створене воно аби узаконити чималеньку прибудову до шестиквартирної двоповерхівки на Павлова, 1, яку "притулив" до неї проживаючий у цьому будинку бізнесмен…

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Гіперактивний Сопільняк


Цього разу Сопільняк зазначив, що він там був особисто і на власні очі бачив, що бізнесмен отой виправився, усунувши всі недоліки. Тож сесія і дала згоду на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки цьому ОСББ, але — не у власність, як було подано у заявці, а у користування.

Поновили договір земельної оренди на 30 років Петрові Космачу, який володіє торговими центрами "Всесвіт" і "Пасаж" — це питання також на минулій сесії завернули на доопрацювання. А згадуваний Сопільняк також на тій сесії мовив своє гучне слово, але вже на захист підприємця, угледів, що на хазяйство Космача хтось "накинув оком".

…Нарешті дійшла черга звітування Сича, який, заступивши на трибуну, заявив, що його звіт напередодні було роздано на розгляд усіх депутатських комісій для ознайомлення. Відтак, міськдепам залишилось лиш прийняти рішення.

Першим виступив найбільш вороже налаштований до Сича Сопільняк. Одним із найвагомішим його аргументів було те, що у звіті Сича йдеться про встановлення по місту 141-го дорожнього знаку. Насправді, як підрахував Сопільняк, таких знаків встановлено лиш чотири. А ще ремонт доріг уповільнений. А ще переважна більшість депутатських запитів не виконана Сичем. Разом з тим, найголовніший опонент похвалив його за вивезення сміття зі старого міського кладовища.

Натомість "регіоналка" Любов Чекаленко дорікнула Сичу, що він марнує час у роботі різних підпорядкованих йому комісій — нехай вони самі цим займаються, а начальник має лиш перевіряти їхню роботу. Його ж місце нині — у Києві та Кіровограді. Адже, як заявила депутатка, наразі йде активне формування державного бюджету на 2014 рік. І треба, заручившись підтримкою, нардепів, наближених до Світловодська, оббивати пороги кабінетів високих чиновників задля включення питань, непосильних для міського бюджету, до головного кошторису країни.

Це, зокрема, і об’ємне фінансування робіт з подолання "хронічного" підтоплення нижньої частини міста, і капітальні ремонти житлового будинку на Приморській, 24, та будівлі Палацу культури. Перший, як відомо загрозливо репається, друга — просідає.

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Чекаленко наполегливо радить Сичеві їхати "вибивати" для міста гроші


На противагу їм, слово на підтримку Сича мовив присутній на сесії депутат облради Сергій Яременко. Він зокрема зазначив, що одна з проблем Світловодська полягає у плинності керівних кадрів. Тобто, у відсутності стабільності. Адже Сич, сказав він, на своїй посаді перебуває лиш півтора року — час вкрай замалий, щоб робити якісь висновки. Адже, найбільш успішним населеними пунктами за всіма показниками життєдіяльності є ті, де і їхні голови, і їхні команди відпрацювали не одну свою каденцію.

Тим більше, що в активі Сича — вже чимало корисних для міста справ, яких не можна не помічати, підсував Яременко і одночасно вніс пропозицію закласти до міського бюджету на наступний рік пару мільйонів гривень для придбання асфальтового міні-заводу. Завдяки цьому придбанню стане можливим асфальтування не лише доріг, а й пішохідних тротуарів, дворів…

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Яременко за стабільність керівних кадрів і за асфальтний міні-заводик


Врешті, Сич вцілів на своїй посаді — його звіт обранці більшістю голосів взяли до відому. А от кому не поталанило, так це заступникові начальника УЖКГ Боровському — кілька обранців звинуватили його у некомпетентності, окозамилюванні та некомунікабельності. Після чого Котенко дав доручення його начальникові Вікторові Самоляку принести йому особисто "по-хорошому" заяву на звільнення від свого заступника.

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Котенко жадає від Боровського заяви на звільнення


Потім, згідно пункту порядку денного "Щодо підтримки підписання Угоди про Асоціацію між Україною і Європейським Союзом", виступила "батьківщинівка" Таїса Гончаренко. У своєму слові до колег вона наголосила, що місцеві обранці у такий складний час міжнародних викликів щодо України просто зобов’язані підтримати український народ в його євро-інтеграційних прагненнях. І свого Президента, також, підтримати — він неодноразово у своєму зверненні до цього самого народу підтвердив незмінність України в її поступу до ЄС. Тим більше, продовжила виступаюча, нещодавно таку підтримку висловила і чергова сесія Кіровоградської міськради.

Завершила ж депутатка свій виступ врученням головуючому на сесії Котенку стрічечки кольорів українського прапору.

"Це я вам привезла з 200-тисячного мітингу на Європейській площі у Києві".


Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Гончаренко із "майданною" стрічкою закликає колег підтримати євро-прагнення України


Але на голову і на його однопартійну більшість тутешньої міськради цей жест і слова Гончаренко враження не справили — 19 обранців (присутні на засіданні "регіонали", кілька дрібних фракцій) та міський голова "утримались". Лиш фракція "Батьківщини" (15 обранців) висловились "за". І хоча "проти" не було жодного голосу, рішення щодо підтримки Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС світловодська міськрада не схвалила.

Потім обранці скасували рішення останньої позачергової, 47-ї сесії щодо допомоги у розмірі трьох тисяч гривень секретареві міськради Зінаїді Климчук на операцію. Взагалі-то, як кулуарно подейкують обранці, особисто сама спікер, із задекларованими 109-ма тисячами гривень сукупного доходу за минулий рік, по допомогу не зверталася — цю "ведмежу послугу" (а може, щоби і підставити) зробило найближче її "білодомівське" оточення.

У розділі "депутатські запити" найбільш яскравими виявились послідовники незламної Юлії Тимошенко. Так Віктор Курочка привернув увагу колег на неприпустимості спалювання листя восени і сухої трави навесні — від чого місто накривають попони із їдучого канцерогенного диму. Відстежувати за цим зобов’язані дільничні міліціонери задля яких той же ж Курочка на минулій сесії вимагав у влади виділення по місту приміщень для облаштування опорних пунктів. А так, як це його клопотання залишилось "гласом волаючого у пустелі" городяни будуть і надалі випробовувати своє здоров’я, отруюючись дуже небезпечним димом.

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Курочка ув’язав дим від спалюваного листя із відсутністю опорних пунктів міліції


А однофракційниця Курочки Надія Прасол оприлюднила звернення багатьох мешканців вулиці Постишева, яким огидно жити на вулиці названої на честь цього комуно-бандита, який за часів кривавого Сталіна був другим секретарем компартії УССР і якого рішенням Вищого Апеляційного суду від 2010 року визнано одним із організаторів штучного Голодомору 1932-33 років на території України.

Сорок восьма сесія Світловодської міськради залишила Сича на своїй посаді
Прасол порушила топонімічне питання


Котенко, хоча і заперечив, що перейменування (пропонується назвати її на честь всесвітньовідомого українського тенора Анатолія Солов’яненка) завдасть додаткових незручностей мешканцям цієї вулиці — треба вносити зміні до документів і таке інше, все ж передав цей запит на виконання головному світловодському архітекторові Сергієві Батяшову.

Завершилася ж сесія тим, що Гончаренко подякувала, по суті, свого політичного опонента, "регіонала" Костянтина Каспрова за чудовий концерт у міському Палаці культури на честь п’ятиріччя очолюваної ним громадської організації "Наше місто". Чим не зайвий раз підтвердила репутацію поміркованої толерантної людини.



Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Користувачі
    Реєстрація: 3.12.2013 | 1 комментар | 0 публікацій
Полностью согласна с господином Малиновским. Вместо того, чтобы постоянно вести ненужные разборки, да ещё к тому же малоэффективные, со своими заместителями, и вынося весь этот сыр бор на всеообщее обозрение,не понимая того, что становишься в глазах общественности-посмешищем, собрался бы уже с мыслями, и в конце концов,отчитался перед народом о проделанной работе( неудобно же как-то прятаться всё время). А Сыч-молодчина!!! На своём месте, побольше бы таких-глядишь и город бы подняли, и порядок бы быстро навели!
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top