Вівторок, 24 листопада 2020
ТОП-новини Влада

Найбільш тривожний запит пролунав на 46-й сесії міської ради з вуст Віталія Юшка Новина з фото

Матері-Героїні (зліва направо): Любов Слободяник, Марина Салабутіна, Олена Яременко, Зінаїда Чобітько


Чергова, 46 сесія міськради, яка відбулася у сесійній залі "білого дому" 22 жовтня, розпочалася із офіційного "народження" у місті ще чотирьох "Матерів-Героїнь" (відтепер у Світловодську це почесне звання мають 14 жінок). 

Таке звання нещодавнім Указом Президента України було присвоєно Любові Слободяник, яка народила і виховує дев’ятеро дітей, Олені Яременко (семеро), Марині Салабутіній (шестеро) і Зінаїді Чобітько (п’ятеро). Обранці урочисто привітали славних жіночок і вручили їм відповідні посвідчення і нагрудні значки разом із квітами та подарунками. Після чого сесія увійшла у свій робочий режим.Без особливих дискусій було погоджено блоки фінансових та соціально-економічних питань. Єдине, на чому тут "спіткнувся" плавний перебіг сесії, це питання про затвердження розподільчого балансу Світловодської ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги… Останнього, за словами Любові Чекаленко (фракція Партії регіонів), і близько немає на Власівці. Треба тут щось думати, закликала вона колег і присутнього на засіданні головлікаря ЦРЛ Олега Щербину – швидка (чи екстрена) медична допомога навряд чи є такою, коли буде діставатись за викликом до селища із Світловодська.

 

У розділі щодо поновлення договору оренди земельної ділянки хтось "накинув око" на хазяйство підприємця Петра Космача на Лєніна,10 (ТЦ "Всесвіт" та "Пасаж"). Принаймні, це стверджував Микола Сопільняк (фракція ВО "Батьківщина") після того, як головуюча секретар міськради Зінаїда Климчук заявила, що це питання на депутатських комісіях було вирішено відправити на доопрацювання з метою вивчення можливого розподілу землі, термін оренди якої у Космача спливає 25 листопада, бо ж у нього зависокі так звані "містові", не забезпечено належний пожежний проїзд і таке інше.

 

Сопільняк переконаний, що на хазяйство Космача хтось "поклав око"

 

Натомість і Сопільняк, і його однофракційник Володимир Дем’янюк наголошували на тому, що у цього підприємця якраз все гаразд і в плані благоустрою, і в плані соціальному, особливо, якщо порівнювати "Всесвіт" з іншими торговельними точками міста. Та, все одно, обранці вирішили це питання доопрацювати до листопадової сесії…

 

Чи не єдине, у чому міськдепи виявили одностайність, так це у наданні матеріальної допомоги громадянці Безпалій, чий син-третьокласник хворий на рак і вже тривалий час знаходиться у комі в одній із київських клінік в очікуванні складної, а відтак дорогої операції з видалення злоякісної пухлини (яка таки мерзотна у нас країна, у якій олігархи-нардепи та інші керівники ворочають награбованими мільярдами, а діти приречені на смерть через брак шалених грошей на порятунок. Соромно й огидно! Прим. авт.) 

 

Опісля перейшли до депутатських запитів та відповідей на них. Так вже згадувана Чекаленко цікавилася, кому таки підпорядковуються "зелені легені" Світловодська — міський Парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, бо з довідки, яку їй було надано міським управлінням культури і туризму, витікає, що парк не його — управління, сказано у довідці, лиш співпрацює з ним у площині розважально-святкових заходів. Тож, кому таки належить чималий земельний кусень у центрі міста протягом місяця доручено з’ясувати першому заступникові міського голови Юрієві Лукинському.

 

А ще поважна депутатка у відчайдушному пориві зняла з контролю свій запит щодо надання Світловодську зони екологічного лиха через регулярні підтоплення нижньої його частини. Ні, сказала вона, перераховуючи інстанції — від міста до Києва, — куди вона зверталася протягом кількох років, питання далеке від вирішення. Просто, всюди натикаючись на байдужість чиновництва, вона втомилася боротися самотужки, як той дон Кіхот із вітряками. Хоча, зазначила Чекаленко, зняла вона свій запит тимчасово — поки не з’являться бодай хоч трішки сприятлива законодавча шпарина — вона ще змусить посадовців пойорзати у своїх кріслах.

 

Чекаленко ще повоює з чиновницькою байдужістю

 

А от промова «батьківщинівки» Таїси Гончаренко стосовно підготовки СП ТОВ "Світловодськпобут" до опалювального сезону 2013-14 років була сповнена іронії. Її однопартієць, нардеп Валерій Кальченко, який курує наше місто, особисто вивчав це питання, надсилаючи запити на адреси міської адміністрації і голови ОДА Андрія Ніколаєнка, отримав, за словами Гончаренко, типові відписки із яких слідує, що з цим питанням у нас повний ажур.

 

Гончаренко, не без іронії, про підготовку до зими

 

Стосовно минуло-сесійного запиту Сопільняка щодо правочинності поєднання Олександром Сичем виконкомівської роботи на посаді заступника мера з комунальних питань і депутатських повноважень, Лукинський зазначив, що Сич, хоч і працює у виконкомі, не є його членом і участі у виконкомівських голосуваннях не приймає.

 

Та все ж найбільш тривожний запит пролунав з вуст "батьківщинця" Віталія Юшка. І стосувався він нещодавньої резонансної пожежі 18 жовтня в екстракційному цеху на території приватного підприємства "Віктор і К", яке знаходиться на Власівці. Якщо вірити обранцеві, лише щасливий випадок і розторопність пожежних врятували підприємство зокрема і селище в цілому від набагато жахливіших наслідків. Як запевнив колег Юшко, полум’я було зупинене у лічених метрах від ємностей із гексаном — легкозаймистої отруйної речовини, що використовується, зокрема, при виробництві рослинних олій.

 

Юшко хоче знати, що то воно палало на "Королівському смаку"

 

Відтак депутат хотів би дізнатися і про умови зберігання цієї речовини на даному підприємстві, і про наявність відповідних дозвільних документів. Запит Юшка було адресовано начальникові відділу з питань надзвичайних ситуацій при міськвиконкомі Миколі Шалаєвському, якому належить вивчити ситуацію і на наступну сесію міської ради (за місяць) підготувати відповідь.

 

На завершення засідання Климчук оприлюднила листа, за підписом двох сімей шестиквартирного будинку№1 на Павлова, у якому вони посилаються на інформацію, почерпнутої із газети "Світловодськ Інформ" №40 від 3 жовтня про перебіг попередньої сесії… Нагадаємо, тоді все той же невгамовний Сопільняк піддав сумніву законність створення за цією адресою ОСББ "Павлова-1".

 

Климчук читає тривожного листа мешканців будинку №1 на Павлова

 

Міськдеп заявив, що до того будинку зроблена абсолютна незаконна прибудова, яка за площею майже перевищує площу всієї двоповерхівки. Її незаконність, за словами міськдепа, підтвердив і головний міський архітектор Сергій Батяшов. Тому її власник, аби узаконити те, що "притулив" до будиночка, створює означене ОСББ разом із трьома тамтешніми квартирами, мешканці яких, зазначив оратор, й гадки не мали, що вони вже стали його членами.

 

Тоді цій інформації категорично заперечив головний міський комунальник Сич — він особисто був присутній на установчому засіданні того ОСББ, у якому взяли участь представники п’яти квартир (із шести). І жодних законодавчих порушень він не помітив. А от за даними листа, який зачитала спікер, витікає, що подібного і близько не було. Навпроти – його автори зазначають, що через це ударне будівництво вражаються громадянські права і свободи мешканців всього будинку… Це питання минулої сесії було відправлено на доопрацювання. Так воно там (на доопрацюванні) і залишається аж поки воно перебуватиме на розгляді судових інстанцій, вирішили обранці.

 

Віталій Асауленко

Фото автора
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • editor Користувач offline

 • 24 жовтня 2013 23:10
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 26.08.2013 | 214 комментарів | 3885 публікацій
"Питання на депутатських комісіях було вирішено відправити на доопрацювання з метою вивчення можливого розподілу землі, термін оренди якої у Космача спливає 25 листопада..."
Какие могут быть претензии к предпринимателю, который использует арендованную землю по назначению и, безусловно, за неё платит? Кто-то хочет пополнить личный бюджет? Не лучше ли было бы отменить пару решений о выделении земли под долгострои Фимы Козырева? Котлованы под развлекательный центр и жилой дом ещё долго будут стоять памятниками бесхозяйственности. И ради чего пожертвовали несколькими сотнями деревьев, господа?
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 6.10.2013 | 25 комментарів | 0 публікацій
Уважаемая Татьяна, зачем так далеко ходить, центр города, площадь, прямо на памятник В.И.Ленину смотрит "наливайка" организованная одним из депутатов горсовета с фамилией на букву "Гэ", заведение к которому с завидной регулярностью приезжают машины милиции и скорой помощи.
Самое интересное, что даже никто не подымает вопросов, а почему свет по улицам отключают в 21-00, почему почти не осталось целых тротуаров, почему после 21-00 по городу нет общественного транспорта, почему никто не занимается профилактической чисткой деревьев (по некоторым улицам страшно ходить даже днем), почему не ремонтируются и не строятся детские площадки.....
ну конечно,быдлу этого не надо..
Быдло должно выйти из автобуса, который приехал с Власовки или Крюкова, зайди в питейное заведение,которое вот рядом ..прямо на площади.... "потянуть сотку", "полернуться пивком" и ползти домой спать, потому что завтра в 6 утра опять в ярмо....

а наши дорогие избранники опять займутся вопросом пожарных подъездов к ТК "Всесвит"
 • Нравится
 • 0
 • editor Користувач offline

 • 25 жовтня 2013 09:17
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 26.08.2013 | 214 комментарів | 3885 публікацій
Цитата: Дмитрий
прямо на памятник В.И.Ленину смотрит "наливайка" организованная одним из депутатов горсовета с фамилией на букву "Гэ"
По той же причине всё так печально в нашем городе, по которой и вы, Дмитрий, "стесняетесь" назвать Гусева, ограничившись только первой буквой фамилии. А вдруг уважаемый депутат обидится? Питейное заведение, в народе- гендель - очень бойкое место, а значит приносящее доход. Кто ж его закрывать будет!

По поводу всего остального, народ возмущается дома на кухне, нам - по телефону или при личной встрече. Предлагаем написать с его слов, вдруг власть услышит, отказываются. "Мне в этом городе жить" - самый мощный мотив. Как жить - отходит на второй план.
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 6.10.2013 | 25 комментарів | 0 публікацій
Татьяна, возвращая мячик, с небольшой обидой)
Тогда объясните, что делают статьи либеральных журналистиков на Вашем сайте, читаю постоянно статьи В. Асауленка в Вашем издании, они всегда наполнены тремя пунктами:
-диферамбы для местной власти
-простое описание "трудовых потуг" компании которая сидит в белом доме на площади
-страшный "антисоветськый" срачь (простите за грубое слово)

Почему уважаемый журналист не подымает хотя бы те вопросы которые я описал в прошлом своем посте? Может он живет в своем маленьком мирке где то за городом, дык нет, живет по пер. Чапаева, маленькие детки, он ходит по тем же разбитым и темным тротуарам, летом я несколько раз его видел на нашем шикарном городском пляже.
Я даже не знаю как это назвать, в городе на Днепре нет ни одного официального пляжа.
Наверное Виталий тоже стесняется написать об этом)


Хотя вижу, что последнее время, на вашем сайте стали появились статьи Генадия Скворцова, автор по моему пытается приподнять тот ворох вопросов который копится, гниёт и воняет в нашем любимом городе много лет

Вы решили менять политику сайта?
С уважением Дмитрий
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 13.09.2013 | 8 комментарів | 0 публікацій
"...Лукинський зазначив, що Сич, хоч і працює у виконкомі, не його членом і участі у виконкомівських голосуваннях не приймає..."
 • Нравится
 • 0
 • Tyler Користувач offline

 • 25 жовтня 2013 14:58
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 563 комментарів | 0 публікацій
Цитата: Дмитрий
Наверное Виталий тоже стесняется написать об этом)

Зато на телевидении мощно креативил о "страшных рейдерах" из компании Датагрупп
 • Нравится
 • 0
 • editor Користувач offline

 • 25 жовтня 2013 23:09
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 26.08.2013 | 214 комментарів | 3885 публікацій


Цитата: Дмитрий
Почему уважаемый журналист не подымает хотя бы те вопросы которые я описал в прошлом своем посте


Это вопросы к Виталию. С нами он не связан никакими обязательствами. Он присылает нам свои материалы, которые пишет для "Светловодск-Информ" и других изданий. Актуальные - мы берём.
Напишите, что вас тревожит. Я отредактирую, согласую с вами текст и поставим.

Цитата: Дмитрий
Татьяна, возвращая мячик, с небольшой обидой)


Извините, если я вас обидела, Дмитрий! Не хотела. По поводу Виталия. Дифирамбы власти у нас на сайте он не поёт. О сессиях и прочих заседаниях пишет живо и иронично. Есть с чем сравнить.
Антисоветский трёп бесжалостно убираем.
Политику издания мы не меняем. Мы свободны от власть придержащих, очень нелюбимы ими, но читаемы, точно.
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 6.10.2013 | 25 комментарів | 0 публікацій
Опісля перейшли до депутатських запитів та відповідей на них. Так вже згадувана Чекаленко цікавилася, кому Так итаки підпорядковуються "зелені легені" Світловодська — міський Парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, бо з довідки, яку їй було надано міським управлінням культури і туризму, витікає, що парк не його — управління, сказано у довідці, лиш співпрацює з ним у площині розважально-святкових заходів. Тож, кому таки належить чималий земельний кусень у центрі міста протягом місяця доручено з’ясувати першому заступникові міського голови Юрієві Лукинському.

А это небольшая страничка юмора))))
Так и хочеться посоветовать нашим депутатам:
"Ребята!!! Позвоните к Фиме Козыреву, он быстро розыщет в парке горстку шприцей и за пару дней весь парк будет вырезан! А на его месте, через небольшое время появится цветущий торгово-развлекательный центр ну и магазинчик пиломатериалов!!!"
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top