Неділя, 23 лютого 2020
Влада

Ще раз про так звану реформу ЖКГ в місті

Любов Чекаленко. Фото Б.Дроздова.Любов Чекаленко. Фото Б.Дроздова.Моє звернення до міського голови про неправильний та поспішний початок реформування ЖКГ міста як "глас вопиющего в пустыне". Але, як голова депутатської комісії з бюджетно-фінансових питань та соціального розвитку міста заявляю, що не можна рубати гилку, на якій сидиш.
Зараз я звертаюся до поміркованих та виважених у діях членів комісії з так званої реформи Л. Безрукавої, Ю. Сап’янова, В. Дем’янюка, В. Помазана, Л. Гетманець. Як взагалі можна керівника збанкрутілого ЖЕКа №4 В. Зубкову, яка до цього часу має заборгованість перед своїми працівниками з вересня 2011 року по заробітній платі, призначити основним провідником "реформи" в більш-менш нормальних підприємства №2, 3, 5?


Ще раз прошу зупинитись, передихнути та розпочати з вивчення Програми реформування ЖКГ міста, прийнятої сесією 27 жовтня 2009 року на період 2009-2014 рр. Сісти за порівняльні розрахунки, що маємо, і як буде, запросивши депутата Т. Реву, яка скрупульозно розглядала всі нюанси ЖКГ під час перегляду тарифів, розглянути приклад реформ ще у декількох містах, бо там, де побувала комісія — нічого запозичати.

Реформа в Олександрії розпочалася з дотації ЖКГ з міського та Державного бюджетів на капітальні ремонти. Наведу цифри тільки за 2011 рік: на капітальний ремонт доріг з міського бюджету — 4477,92 тис. грн., з Державного — 1474,9 тис. грн. Разом 5,9 млн. грн. На поточний ремонт — 2 млн. грн., відремонтовано покрівель на 2,1 млн. грн. Та багато іншого.

Щодо досвіду з реформ у м. Славутич — звертаюся до фахівця з комунальних питань В. Демян’юка: невже для наших обездолених мешканців міста, які мають борги перед ЖКГ, доцільним буде метод Славутича, цитую зі статті в "СВ" №3-4 за 12.01.2012 р.:
"У Славутичі має місце практика, коли квартири забираються за боги за рішенням суду. Для цього на підприємстві працює цілий штат юристів".
І це у молодому місті (25 років) з населенням 25 тис. чоловік, дотаційного в межах ЧАЕС. І не можу позбавити приємності процитувати дуже розумну людину, заступника голови Кіровоградської облради в інтерв’ю 14.12.2011 р. щодо ЖКГ м. Кіровограда О. Шаталова:
"Ключевая проблема сферы ЖКХ — долги… нужно сделать так, чтобы все, кто может, заплатил, погасили долги, кто не может — получил помощь в оформлении субсидий или др.".

Уряд констатує, що технічно найвідсталішою галуззю у державі є житлово-комунальна галузь. В місті майже нічого не ремонтувалося за останні десятиріччя, а місту — більше 50. І сьогодні Президент В. Янукович дає завдання переглянути Державний бюджет з тим, щоб направити частину коштів в регіони органам місцевого самоврядування. Тому в усній формі я звернулася до Ю. Котенка терміново зробити заявку на отримання державних коштів для капітального ремонту житлово-комунального фонду. При грудневій заявці 2010 року перелік вкрай необхідного налічує 18 млн. грн. (В. Семенов, УЖКГ). Необхідно не проґавити час і хоча б щось отримати з держави, бо з міського бюджету виділено аж 104,6 тис. грн. на ремонт кількох ліфтів.

Ще раз нагадую: на рівні уряду списати накопичені борги по податках не з вини ЖКГ, вирішити питання з тарифами (мінімум — плюс 20%), адже мінімальна зарплата зростала і зростає щоквартально, допомогти малозабезпеченим погасити борги і ряд інших питань, про які я вже писала, а головне — отримати кошти з Державного чи обласного бюджету, відремонтувати занедбане, а вже потім вирішувати, що і як робити з ЖКГ.

Цитую знову О. Шаталова:
"От них (имеется ввиду ЖКГ) нельзя отказываться по нескольким причинам. Так или иначе, у них есть сформированная материально-техническая база, не в очень хорошем состоянии, но она есть. Кроме того, у них есть квалифицированные кадры".
Ось так.

А тепер — про розірвання контрактів з начальниками ЖЕКів №2, 3, 5. Я вважаю, що рішення міськвиконкому — незаконне. Нині воно скасовується судами. Я дивуюся і відповідально стверджую: передача будинків, яку зробили В. Зубкова та в.о. начальника ЖЕК №1, є фіктивною, бо за короткий, навіть двотижневий термін, неможливо передати десятки будинків, які необхідно технічно обстежити, перевірити технічні паспорти, тисячі облікових карток, паспортний облік, договори і т. ін., а найбільше порушення — без розгляду будь-якого плану на сесії міської ради. Я вже не кажу про другу сторону медалі — чисто людську. По закінченню засідання нашої комісії депутат Є. Кармаліта озвучив, що за дорученням міського голови чи якогось там підпільного його радника з цієї "катавасії" В. Зубкова запрошує до себе працівників ЖЕКів і пропонує писати заяви про звільнення, не ставлячи на заявах дати. Це що — подяка працівникам житлово-комунальної сфери, які роками підтримували прогниле, зруйноване господарство, за копійки, вибачте, рилися у нашому смітті та багні?

Дуже хотілося б почути думку депутата міської ради (депутата облради минулого скликання) В. Дем’янюка в чому ж провина начальників та працівників ЖЕКів, і що взагалі, планується у майбутньому, бо до сьогодні немає чіткого бачення піднятої проблеми. Думайте, вирішуйте, але не робіть поспішних, непродуманих кроків.

Любов Чекаленко,
голова постійної комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 13.10.2010 | 40 комментарів | 0 публікацій
О каких квалифицированных кадрах идёт речь? За зарплату около тысячи гривен будут работать специалисты? Зато автору хорошо известно,что начальники ЖЭКов получают по 10 тысяч и несложно подсчитать какая сумма в год идёт на содержание этих зажравшихся дармоедов.
Для примера бесполезности ЖЭКов: В нашем доме иногда забивается канализация и весь дом,а это 70 квартир,если это случалось в пятницу после обеда,до понедельника сидел без воды! Сейчас в подобных ситуациях,в любое время суток,в любой день недели,вместо бездельников ЖЭКа №3,нас обслуживает аварийная служба,за что им честь и хвала!
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
В центре города несколько домов было без воды более двух суток с воскрсения с 11:00 ч по вторник до 19:00,почему власти не обсуждают это ЧП ?
 • Нравится
 • 0
 • Aleks

 • 1 лютого 2012 21:38
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Сейчас в подобных ситуациях,в любое время суток,в любой день недели,вместо бездельников ЖЭКа №3,нас обслуживает аварийная служба,за что им честь и хвала!
К сведению viktorius, аварийная служба работает по выходным и праздничным дням, когда в ЖЕК выходной, для этого ее и создавали,а не "в любое время суток,в любой день недели". Что касается " им честь и хвала" - это даже не перебор, а бред, если только ты сам не работник этой службы, потому, что кто сталкивался с ее работой, то врагу не пожелает.
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Дорогая мадам Чекаленко! Вы все пишете - получить дотации, направити кошти, отримати кошти. Да с вашими дорогими друзьями - Кармалитой, Письменным, Яковлевым, и им подобным, ни одни дотации не помогут!!! Уж слишком карманы
ваши БЕЗДОННЫЕ. Так что "дорогие" друзья - вы реально для светловодцев ну очень! дорогие.
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 13.10.2010 | 40 комментарів | 0 публікацій
Цитата: Aleks
если только ты сам не работник этой службы

А почему Вы мне тыкаете? Я с Вами свиней не пас!!! То что я не работник этой службы,это факт,а вот Вы наверное работник ЖЭКа,либо имеете отношение к его руководству.
Цитата: Aleks
аварийная служба работает по выходным и праздничным дням, когда в ЖЕК выходной, для этого ее и создавали,а не "в любое время суток,в любой день недели

Аварийная служба нас обслуживает и рабочее время ЖЭКа тоже,т.к.этих дармоедов по телефону нужно долго уговаривать и выслушивать кучу всякого бреда о том какие они несчастные,как их задолбали и как они за копейки не хотят работать.
 • Нравится
 • 0
 • Kristal Користувач offline

 • 3 лютого 2012 12:38
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 22.10.2010 | 32 комментарів | 0 публікацій
Пора вам на отдых! Хватить светловодчанам мозги пудрить! Заплатите лучше за землю.... ведь вы у нашей громады миллионы гривен УКРАЛИ! А вместе с жековцами вы город нищим сделали!
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Ребята, дело ведь не в ЖЕКах, и "достали уже" и Kristal прекрасно это понимаете, а ваши коментарии продиктованы политической целесообразностью, а не действительно переживанием за город. Чекаленко одна из немногих кто пытается Котенка призвать к здравому смыслу, вчитайтесь в статью, хоть немножко изучите тему ЖКХ в целом в стране и в частности в городе. А сиюминутная коньюнктурщина и желание понравится нынешнему мэру, в перспективе для города просто опасна. Запомните: мэры приходят и уходят, а нам здесь жить.
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top