Неділя, 16 травня 2021
Економіка

Опалювальний сезон 2011-2012 буде розпочато вчасно

Олександр Сич, Роман Петров, Володимир МихайликОлександр Сич, Роман Петров, Володимир Михайлик8-го вересня у прес-залі СП "ТОВ "Світловодськпобут" відбулася зустріч представників теплопостачального підприємства із представниками місцевих засобів масової інформації, в ході якої було обговорено декілька актуальних питань, зокрема, підготовка до нового опалювального сезону, проведення ремонтних робіт, стан проплат споживачами за опалення тощо.


Про підготовку до нового опалювального сезону

Головний інженер Олександр Сич:
— Роботи з підготовки до нового опалювального сезону зазвичай розпочинаються як тільки завершується черговий опалювальний сезон. На сьогодні ми провели вже близько 95% робіт від запланованих. Відповідно до існуючих нормативів вже станом на 15 вересня ми маємо провести заповнення опалювальних мереж водою і до 1 жовтня усунути всі недоліки, які можуть виникнути після цієї процедури. Тому на 1 жовтня ми вже маємо бути і будемо, можу вас запевнити, готовими до початку нового опалювального сезону на всі 100%.

Виконуючий обов’язки генерального директора Роман Петров:
— Хочу додати, що починаючи з нового опалювального сезону абсолютно на всіх наших джерелах тепла в кожній котельні стоятиме прибор обліку відпущеної теплової енергії нашим споживачам. І вже ніхто не зможе сказати, що під час нарахувань ми беремо показники зі стелі. Більше того, аналізуючи неодноразові заяви керівництва держави, у найближчі 2-3 роки кожен окремий багатоквартирний будинок буде оснащено власним тепловим лічильником. Отже, незабаром ми перестанемо проводити розрахунок за квадратурою опалюваного приміщення, а будемо це робити виключно за показами теплових лічильників.

Про індивідуальне опалення

Роман Петров:
— Я задоволений, що нарешті у нас і у влади міста сформувалася єдина правильна точка зору на це явище. Нещодавно апеляційний суд міста Дніпропетровська остаточно визначив позиції сторін у цьому питанні. Якщо пам’ятаєте, у зв’язку із численними скаргами власників індивідуальних опалювальних систем, антимонопольний комітет майже рік проводив розслідування стосовно діяльності нашого підприємства і звинуватив нас у порушенні антимонопольного законодавства. Ми з цим не погодилися і звернулися до суду з метою оскарження даного рішення. Сьогодні ми маємо рішення суду, яке говорить про те, що рішення Кіровоградського відділення антимонопольного комітету України визнано в більшій частині позицій незаконним.

Мова й де про те, що, наприклад, особа встановила у своїй квартирі, скажімо у 2007 році, індивідуальний котел опалення не маючи на це ніякого дозволу. Через деякий час вона отримала дозвіл міжвідомчої комісії. Але весь цей час ми продовжували нараховувати даній особі платню за користування нашими послугами. Для нас на сьогодні існує лише один документ для звільнення громадянина від нарахування такої платні — акт про відключення квартири, затверджений міжвідомчою комісією. Спочатку треба отримати дозвіл, виконати всі кроки, зумовлені процедурою відключення і отримати необхідний акт, а вже потім ми перестаємо робити нарахування. І суд поставив сьогодні крапку у цій справі — за весь час до моменту отримання затвердженого міжвідомчою комісією зазначеного акта треба сплатити за послуги теплопостачання нашого підприємства.

Ця позиція обумовлена вимогами діючого законодавства. Отже, якщо у когось досі не має затвердженого акта, ми повинні продовжувати робити нарахування і у разі непогашення цих платежів — вимагати їх через судові органи.

Далі, той хто отримав відповідний дозвіл, має виконати певні обов’язкові умови: надати нам цей дозвіл міжвідомчої комісії, виконати необхідні проекти на відключення, погасити всю існуючу на даний момент заборгованість за опалення і заключити договір на оплату опалення місць загального користування. Після цього ми підписуємо відповідний акт і його затверджує зазначена комісія. Лише з цього моменту ваше житло є офіційно відключеним від мереж нашого підприємства.

Отже, всіх, хто має дозвіл, ми запрошуємо до нас на Леніна, 94 для остаточного врегулювання всіх позицій. Але це стосується лише житлових приміщень. Для всіх інших існує окрема процедура.

Про борги

Роман Петров:
— На сьогодні заборгованість населення складає трохи більше 4 млн. Через це ми не маємо можливості повністю сплатити за газ, не можемо придбати повністю необхідних матеріалів для проведення ремонтних робіт у повному об’ємі, не можемо виплатити вчасно заробітну плату своїм працівникам. Зараз дуже жорстко стоїть питання про повний розрахунок за газ, використаний у попередньому опалювальному сезоні. Кожне опалювальне підприємство отримало графік розрахунків і варто зазначити, що із всього черкаського філіалу ДК "ГАЗ Україна" ми є єдиною тепломережею, яка цього графіку дотримується. Але нікого не цікавить якою ціною нам вдалося цього досягнути. А це — титанічна робота наших працівників, які замість заохочення повинні були працювати за скороченим графіком. Я черговий раз хочу звернутися до всіх наших боржників чи то з проханням, чи то з закликом прийти до нас і заключити договір про реструктуризацію боргу. Але робіть це вчасно, а не тоді, коли вже отримаєте на руки виклик до суду.

Заступник генерального директора Володимир МиЙхалик:
— Саме для тих, хто не хоче платити, варто нагадати, що відповідно до вимог чинного законодавства, ми діємо проти боржників шляхом подачі заяв про примусове стягнення боргу до Світловодського міськрайонного суду. За останній опалювальний сезон ми подали до суду 361 заяву. Крім основного боргу за теплову енергію підприємство нараховує (а судові органи стягують) 3% річних та індекс-інфляцію за прострочені платежі. Ось декілька цифр для роздумів: додатково індекс-інфляції за результатом розгляду цих заяв було стягнуто у розмірі 180 500 грн. і на 36 100 грн. — 3% річних. В середньому це близько 600 грн. з кожного боржника додатково.

Крім того, люди повинні розуміти, що за борги треба відповідати і що через них страждають інші споживачі.

Роман Петров:
— Але, не хочеться закінчувати розмову у такому неприємному тоні. Тому я хочу черговий раз подякувати тим споживачам, які добросовісно ставляться до оплати за спожиту теплову енергію, не створюючи проблем як для себе, так і для нас. І ще раз хочу запевнити всіх, що опалювальний сезон буде розпочато вчасно і в повному обсязі.

Микола ШВЕРНЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top