Вівторок, 17 жовтня 2017
Економіка

Опалювальний сезон 2011-2012 буде розпочато вчасно

Олександр Сич, Роман Петров, Володимир МихайликОлександр Сич, Роман Петров, Володимир Михайлик8-го вересня у прес-залі СП "ТОВ "Світловодськпобут" відбулася зустріч представників теплопостачального підприємства із представниками місцевих засобів масової інформації, в ході якої було обговорено декілька актуальних питань, зокрема, підготовка до нового опалювального сезону, проведення ремонтних робіт, стан проплат споживачами за опалення тощо.
Про підготовку до нового опалювального сезону

Головний інженер Олександр Сич:
— Роботи з підготовки до нового опалювального сезону зазвичай розпочинаються як тільки завершується черговий опалювальний сезон. На сьогодні ми провели вже близько 95% робіт від запланованих. Відповідно до існуючих нормативів вже станом на 15 вересня ми маємо провести заповнення опалювальних мереж водою і до 1 жовтня усунути всі недоліки, які можуть виникнути після цієї процедури. Тому на 1 жовтня ми вже маємо бути і будемо, можу вас запевнити, готовими до початку нового опалювального сезону на всі 100%.

Виконуючий обов’язки генерального директора Роман Петров:
— Хочу додати, що починаючи з нового опалювального сезону абсолютно на всіх наших джерелах тепла в кожній котельні стоятиме прибор обліку відпущеної теплової енергії нашим споживачам. І вже ніхто не зможе сказати, що під час нарахувань ми беремо показники зі стелі. Більше того, аналізуючи неодноразові заяви керівництва держави, у найближчі 2-3 роки кожен окремий багатоквартирний будинок буде оснащено власним тепловим лічильником. Отже, незабаром ми перестанемо проводити розрахунок за квадратурою опалюваного приміщення, а будемо це робити виключно за показами теплових лічильників.

Про індивідуальне опалення

Роман Петров:
— Я задоволений, що нарешті у нас і у влади міста сформувалася єдина правильна точка зору на це явище. Нещодавно апеляційний суд міста Дніпропетровська остаточно визначив позиції сторін у цьому питанні. Якщо пам’ятаєте, у зв’язку із численними скаргами власників індивідуальних опалювальних систем, антимонопольний комітет майже рік проводив розслідування стосовно діяльності нашого підприємства і звинуватив нас у порушенні антимонопольного законодавства. Ми з цим не погодилися і звернулися до суду з метою оскарження даного рішення. Сьогодні ми маємо рішення суду, яке говорить про те, що рішення Кіровоградського відділення антимонопольного комітету України визнано в більшій частині позицій незаконним.

Мова й де про те, що, наприклад, особа встановила у своїй квартирі, скажімо у 2007 році, індивідуальний котел опалення не маючи на це ніякого дозволу. Через деякий час вона отримала дозвіл міжвідомчої комісії. Але весь цей час ми продовжували нараховувати даній особі платню за користування нашими послугами. Для нас на сьогодні існує лише один документ для звільнення громадянина від нарахування такої платні — акт про відключення квартири, затверджений міжвідомчою комісією. Спочатку треба отримати дозвіл, виконати всі кроки, зумовлені процедурою відключення і отримати необхідний акт, а вже потім ми перестаємо робити нарахування. І суд поставив сьогодні крапку у цій справі — за весь час до моменту отримання затвердженого міжвідомчою комісією зазначеного акта треба сплатити за послуги теплопостачання нашого підприємства.

Ця позиція обумовлена вимогами діючого законодавства. Отже, якщо у когось досі не має затвердженого акта, ми повинні продовжувати робити нарахування і у разі непогашення цих платежів — вимагати їх через судові органи.

Далі, той хто отримав відповідний дозвіл, має виконати певні обов’язкові умови: надати нам цей дозвіл міжвідомчої комісії, виконати необхідні проекти на відключення, погасити всю існуючу на даний момент заборгованість за опалення і заключити договір на оплату опалення місць загального користування. Після цього ми підписуємо відповідний акт і його затверджує зазначена комісія. Лише з цього моменту ваше житло є офіційно відключеним від мереж нашого підприємства.

Отже, всіх, хто має дозвіл, ми запрошуємо до нас на Леніна, 94 для остаточного врегулювання всіх позицій. Але це стосується лише житлових приміщень. Для всіх інших існує окрема процедура.

Про борги

Роман Петров:
— На сьогодні заборгованість населення складає трохи більше 4 млн. Через це ми не маємо можливості повністю сплатити за газ, не можемо придбати повністю необхідних матеріалів для проведення ремонтних робіт у повному об’ємі, не можемо виплатити вчасно заробітну плату своїм працівникам. Зараз дуже жорстко стоїть питання про повний розрахунок за газ, використаний у попередньому опалювальному сезоні. Кожне опалювальне підприємство отримало графік розрахунків і варто зазначити, що із всього черкаського філіалу ДК "ГАЗ Україна" ми є єдиною тепломережею, яка цього графіку дотримується. Але нікого не цікавить якою ціною нам вдалося цього досягнути. А це — титанічна робота наших працівників, які замість заохочення повинні були працювати за скороченим графіком. Я черговий раз хочу звернутися до всіх наших боржників чи то з проханням, чи то з закликом прийти до нас і заключити договір про реструктуризацію боргу. Але робіть це вчасно, а не тоді, коли вже отримаєте на руки виклик до суду.

Заступник генерального директора Володимир МиЙхалик:
— Саме для тих, хто не хоче платити, варто нагадати, що відповідно до вимог чинного законодавства, ми діємо проти боржників шляхом подачі заяв про примусове стягнення боргу до Світловодського міськрайонного суду. За останній опалювальний сезон ми подали до суду 361 заяву. Крім основного боргу за теплову енергію підприємство нараховує (а судові органи стягують) 3% річних та індекс-інфляцію за прострочені платежі. Ось декілька цифр для роздумів: додатково індекс-інфляції за результатом розгляду цих заяв було стягнуто у розмірі 180 500 грн. і на 36 100 грн. — 3% річних. В середньому це близько 600 грн. з кожного боржника додатково.

Крім того, люди повинні розуміти, що за борги треба відповідати і що через них страждають інші споживачі.

Роман Петров:
— Але, не хочеться закінчувати розмову у такому неприємному тоні. Тому я хочу черговий раз подякувати тим споживачам, які добросовісно ставляться до оплати за спожиту теплову енергію, не створюючи проблем як для себе, так і для нас. І ще раз хочу запевнити всіх, що опалювальний сезон буде розпочато вчасно і в повному обсязі.

Микола ШВЕРНЕНКО
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Сьогодні, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло 1
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.
 • admin 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  admin-фото
  Поражает отсутствие комментариев... и не важно каких! Неужели всех все устраивает? Вы, когда зубами стучать начнете, - вспомните этот момент.
 • Засранетц 10 жовтня 2017
  Наступного тижня почнуться виплати підвищених пенсій 1
  Засранетц-фото
  Підвищення пенсій не носить інфляційний характер, тому не може призвести до підвищення цін.

  А за чей счет банкет? Если совсем недавно, тот же Вова Гройсман чревоверещал за "огромную финансовую дыру в ПФ".

  И да, вспомним как не поднялись цены после "повышения" минимальной зарплаты.
 • admin 9 жовтня 2017
  АФІША: Державний академічний Волинський народний хор (РОЗІГРАШ КВИТКІВ!) 2
  admin-фото
  Цитата: Voda
  Хотіла придбати квиток на подарунок жінці, але...чи не буде холодно в парку 23 жовтня після заходу сонця?
  Концерт відбудеться у міському Палаці культури.

Top