Середа, 18 жовтня 2017
Культура

"Білих плям" стало менше

В.СергєєвВ.СергєєвДнями вийшла друком збірка нарисів В.Сергєєва "На зламі". Автор, лауреат обласної премії ім. Ястребова, директор міського краєзнавчого музею, присвятив свою книгу двадцятій річниці Незалежності.
Якщо раніше краєзнавчі інтереси В.Сергєєва були окреслені, в основному, подіями Другої Світової війни, то в новій збірці автор висвітлює соціально-економічні та суспільно-політичні процеси, що мали місце на придніпровських територіях Херсонської та Кременчуцької губерній протягом 1917-1922 рр.
"Ця цікава тема раніше майже ніким не досліджувалася, а якщо хтось і брався за неї, то погляд на події тих часів був, на мою думку, дещо заполітизованим", – зауважує краєзнавець.

Робота над книгою тривала майже півтора роки, протягом цього періоду авторові вдалося опрацювати відповідні фонди Кіровоградського, Миколаївського, Полтавського та Херсонського обласних архівів, а також Кременчуцького, Олександрійського та Світловодського краєзнавчих музеїв. Отже, читачі – а це всі, хто цікавиться історією рідного краю – матимуть чудову нагоду ознайомитися з унікальними архівними матеріалами, як-от резолюціями виконавчого комітету Ради солдатських, робітничих і селянських депутатів і наказами військового комісаріату м.Новогеоргіївська, універсалом отамана Григор’єва та ін. У книзі наводяться цікаві дані про земські та церковно-приходські навчальні заклади Новогеоргіївської, Глинської, Миронівської та ряду інших волостей Олександрійського повіту Херсонської губернії станом на 1908 рік; вміщено «Список населенных мест Херсонской губернии. По данным Всероссийской переписи 1916 года». Окрема увага приділяється фактам селянського руху в деяких повітах.

Передмову до книги написав В.Яворівський, який назвав автора істориком нового українського покоління. Примірники збірки нарисів «На зламі» краєзнавець має намір передати, крім музею, до ЦМБ та її філій, а також до районних та шкільних бібліотек.

Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Виктор Юрьевич всегда интересовался историей!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Сьогодні, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Сьогодні, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr Вчора, 21:09
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц Вчора, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top