Неділя, 16 травня 2021
Влада

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання19 лютого минуло 100 днів з часу офіційного вступу Юрія Котенка на посаду міського голови та його складання присяги у сесійній залі адмінбудинку.
Напередодні ювілейної дати, мер Світловодська зустрівся з журналістами міста, аби розповісти про заплановане та вже здійсненне. Ця відверта розмова із мас-медіа тривала цілу годину і була сповнена оптимізмом та любов’ю до рідного міста, вірою в його відродження та процвітання.


Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання

Юрій Котенко:
— Я свідомо йшов на вибори, маючи власну передвиборчу програму та розуміючи усю складність поставлених переді мною завдань, враховуючи стан житлово-комунального господарства міста. Я розумів, що працювати доведеться не покладаючи рук і вдень, і вночі, принаймні, в перші сто днів. Мої побоювання підтвердились, адже мені постійно доводиться натикатись на безліч накопичених роками проблем, здебільшого пов’язаних з житлово-комунальною сферою. Низку питань нам вже вдалося вирішити у перші сто днів, а головне — сформована міцна професійна команда, яка здатна вирішувати поставлені завдання.

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання

— Чи відчуваєте Ви підтримку?

— Так, величезна підтримка відчувається і збоку Облдержадміністрації, і від Кіровоградської обласної ради, і від депутата Верховної Ради України Олександра Єдіна. Відчуваю підтримку і міського депутатського корпусу, прислухаюсь до порад міських обранців.

Завдяки цій потужній підтримці вже сьогодні я можу з впевненістю говорити про перспективи щодо вирішення найактуальніших для нашого міста проблем — відновлення вуличного освітлення та ремонту міських доріг. Наразі вже розроблено проектно-кошторисну документацію щодо відновлення освітлення наступних вулиць: Підлісна, Котовського, Нахімова, Свердлова, Комарова, Дружби, Комсомольська, Б. Хмельницького. Ремонтні роботи тут мають бути завершені впродовж найближчих двох місяців. Вже до кінця березня відновлення вуличного освітлення має бути виконано на 80 %. Розроблено проектно-кошторисну документацію і на ремонт доріг як міського, так і загальнодержавного рівня. Зокрема, йдеться про капітальний ремонт вулиці Миру, а також вулиці Єгорова — від автостанції до виїзду з міста (вартість проекту — 4,9 млн. грн.). Проектна документація розроблена і на капітальний ремонт вул. Леніна — відрізку автошляху від шлюза до площі, причому з розширенням проїжджої частини та облаштуванням місць для паркування автомобілів. Плануємо завершити в цьому році і ремонт Бульвару Карла Маркса. Та найбільшим здобутком нашої команди я вважаю досягнення домовленості з керівництвом ВАТ "Гідроенерго" щодо ремонту нашої Набережної. Кошторисна документація передбачає виділення з цією метою 3,4 млн. грн., про що вже є попередня домовленість із головою правління ВАТ "Гідроенерго" Семеном Поташніком, з яким я зустрічався особисто. Підтримує нас в цих питаннях і депутат Верховної Ради Олександр Єдін. Ми ж, в свою чергу, докладаємо усіх зусиль, аби добитись державного фінансування вищезазначених проектів. Разом із заступниками, роботою яких я вдоволений, звертаємось і до губернатора, і в Кабмін, і до народного депутата. Важливу роль в цьому питанні відіграє і сформована вертикаль влади.

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання

— Як триває реформування житлово-комунальної сфери та чи отримав хтось із керівників обіцяні Вами під час виборів жовті хризантеми?

— Так, в місті розроблено програму реформування житлово-комунального господарства і вона вже почала втілюватись в життя. Ми вирішили об’єднати невеличкі комунальні збиткові підприємства, такі як ККП, "Шляховик", "Карат", "Міськсвітло" і підпорядкувати їх Комбінату комунальних послуг. Це було зроблено з метою збереження майна цих підприємств та оптимізації витрат шляхом скорочення керівного апарату, а головне — для посилення контролю, адже саме безконтрольність призвела до банкрутства цих комунальних підприємств. Чим більше ми займаємось питанням роботи комунальних господарств, тим більше порушень ми виявляємо. Просто жахливо, які суми було втрачено впродовж минулих років за вини бездарних керівників. Йдеться про мільйони бюджетних гривень. Тож, напередодні Нового року нам довелося попрощатись з деякими керівниками комунальних підприємств, а отже, обіцяні жовті хризантеми стали в нагоді.

А від реформування в сфері ЖКГ ми вже сьогодні маємо реальні результати, яскравим прикладом чому є наш ринок, прибутки від якого збільшились, навіть не зважаючи на відміну ринкового збору. Така ж картина і по вивезенню сміття, контроль за яким одразу приніс позитивні зрушення. Варто нам було лише посадити в машину для вивезення сміття незалежного бухгалтера, як збір коштів підвищився в кілька разів — від 38 до 140 грн.

Сьогодні ми активно працюємо над наповненістю міського бюджету і маємо позитивні результати і в цьому питанні — це стосується і міського, і державного бюджету. Намагаємось вирішити проблеми, що накопичувались роками — це і тіньова заробітна плата, і низка питань пов’язаних із земельними податками. Працюємо і над впорядкуванням розміщення малих архітектурних форм. Перевірки виявили чисельні порушення в цьому питанні: відсутність дозвільних документів на здійснення торгівлі, договорів на землю тощо. З усіма порушниками ведеться роз’яснювальна робота, в тому числі під час адмінкомісій за участю правоохоронців, але якщо ці кроки не дадуть своїх результатів — будемо змушені вдаватися непопулярних заходів, як-то демонтаж та вивезення кіосків на окремі майданчики, як це було зроблено в Знам’янці та Олександрії.

А отже, все починається з організації та порядку. І я вам обіцяю, що порядок в місті буде наведено.

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання


— Як ми знаємо, дали позитивні результати і організаційні заходи, проведені в міському плавальному басейні.

— Дійсно, завдяки проведеній роботі, збори у міському плавальному басейні значно збільшились, і це при тому, що ми розширили коло пільгових категорій на відвідування цього спортивного закладу. В цьому сезоні окремі категорії населення, в тому числі інваліди, можуть відвідувати басейн безкоштовно, діти та пенсіонери — за півціни. Але і за таких умов збір від перших десяти днів роботи, з 20 грудня 2010 р. по 1 січня 2011 р., перевищив місячний дохід минулорічного сезону і склав 20 тис. грн. Наразі керівництво спорткомплексу матиме кошти не лише на утримання басейну, але й на проведення ремонтних робіт. До речі, іще до початку сезону ми винайшли кошти для ремонту бойлерної та відновлення освітлення великої спортивної зали міського спортивного комплексу. І надалі міська влада приділятиме увагу цьому питанню, зокрема щодо реорганізації спортивної галузі. Я вважаю, що в місті повинна бути одна потужна спортивна база, яку необхідно використовувати на всі 100 %.

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання

— Юрію Миколайовичу, Вам дісталася важка спадщина, зокрема КП "Світловодський міський водоканал". Які кроки робите для відродження підприємства?

— Водоканал — це дійсно величезна проблема. Це підприємство, що заборгувало понад 9 млн. грн., причому, чим більше я вивчаю це питання, тим більше розумію, що це провина керівництва, яке проводило політику шахрайства, накопичуючи борги з кожним місяцем. Обсяги реалізації води зменшились і за рахунок підприємств, і за рахунок населення, а оптимізація на водоканалі так і не проводилась. Сьогодні ми із моїм заступником з комунальних питань Людмилою Гетманець уважно контролюємо ситуацію на підприємстві і даємо йому останній шанс для вирішення накопичених проблем. В разі ж, якщо діючим керівництвом впродовж першого кварталу поточного року не буде зроблено реальних кроків щодо впровадження нових технологій та оптимізації — ми будемо змушені вживати дієві і рішучі заходи для наведення порядку на цьому комунальному підприємстві. Адміністрація повинна запропонувати шляхи вирішення існуючих проблем , в тому числі механізми погашення заборгованості по заробітній платі та зниження вартості, адже наша вода — найдорожча в області. Так не повинно бути.

— Вперше за останні кілька років, за Вашої ініціативи, міською владою було винайдено кошти для фінансування відряджень та навчання учителів. Як це вдалось зробити в умовах скрутного бюджету?

— Вчителі, як і медики — це інтелігенція нашого міста. Вони повинні думати про те, як навчати наших дітей, а не про те, де взяти кошти на відрядження. Про їх забезпечення має подбати міська влада, тож депутати не вагаючись підтримали рішення про фінансування витрат на відрядження педагогів. Мене дивує лише те, що ця пропозиція не була ініційована управлінням освіти, яке відправляє вчителів на навчання.

— Щодо залучення інвестицій в місто — які вже є напрацювання?

— Перш за все хочу зазначити, що по залученню інвестицій, наше місто посіло перше місце в області. Перед усе йдеться про співпрацю з ізраїльською фірмою "Ай еР еС", яка вже має дозвіл на будівництво 5-ти поверхового житлового будинку по вул. 9-го Січня та торгівельного комплексу в районі "Укртелекому", де роботи розпочнуться вже наприкінці весни. Для Світловодська це залучення міських будівельних компаній та підтримка виробників будівельної продукції. Ведемо перемовини і про добудову 9-ти поверхового будинку по вул. Павлова. Крім цього, сьогодні розглядаємо привабливі пропозиції від Міжнародного Фонду підтримки малих міст, який окрім іншого, пропонує будівництво у Світловодську санаторію. Цим Фондом вже профінансовано будівництво пансіонатів у Закарпатті та на березі Чорного моря, а тепер їх цікавить центр України. Отже, інвестори входять в місто, а наше завдання — зробити його привабливим.

— Підводячи підсумки нашої зустрічі, скажіть, з яким настроєм Ви дивитесь в майбутнє?

— Я — оптиміст, тож дивлюсь у майбутнє з оптимізмом. Я вважаю, що ми з моєю командою обрали єдиний правильний шлях, який дозволить у найкоротший термін вивести місто з кризи і я не ніколи не відступлю від обраного шляху, не зважаючи на песимістичні виступи окремих депутатів. Вони мають право на власну думку, але я буду завжди діяти в інтересах світловодців.

— Тож, у нашого міста є перспектива?

— Так, і вона величезна!

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання

Юрій Котенко — 100 днів у влади: перспективи та напрацювання


Олена Єрунова,
Богдан Дроздов (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
обдурить...
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 28 лютого 2011 16:06
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8869 публікацій
Валерий, почему? В городе уже светло! Дело за хмельницким районом.
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top