Четвер, 15 листопада 2018
Светловодск

Індивідуальне опалення: задоволення чи головний біль

Хто з нас не хоче мати тепле та затишне помешкання? Одні для цього утепляють двері, ліквідовують шпарини, а інші – ставлять індивідуальне опалення. Але ще невідомо, чого більше від нього отримаєш – задоволення чи головного болю. Проте, добре, що майже у кожного з нас є такий вибір...

Роботу комісії відновили
17 травня на засіданні виконкому було прийнято рішення про відновлення роботи комісії, яка розглядає питання про можливість відключення споживачів від мережі централізованого опалення в багатоквартирних будинках. Цього ж дня відбулося перше її засідання, на якому визначалися напрямки роботи, отож жодну з 170 заяв тих, хто хоче себе опалювати окремо не розглянули.
Кожен мешканець міста повинен знати: газопостачальні системи Світловодська розраховані на використання газових плит та (в частині міста) проточних газових водонагрівачів. Вони не розраховувались на таку кількість газу, яку може спожити місто, якщо більшість його мешканців перейдуть на індивідуальне опалення.

Перевірте, в якому ви списку
Сьогодні в місті 905 квартир, у яких встановлені котли, і, звичайно, вони споживають газу більше. Не скрізь газопроводи можуть пропустити достатню кількість газу. Якщо поки що з розводящими газопроводами проблем не було, то всередині будинків, за словами начальника Світловодського УЕГГ В.Шаповала, їх купа. Доводиться замінювати стояки тощо.
Спеціалісти газового господарства підготували два списки: в одному перелік будинків, де встановлення індивідуального опалення неможливе, в іншому – будинки, в яких газові пропускні мережі здатні пропускати достатню кількість газу, а значить їхні мешканці можуть розраховувати на індивідуальне опалення. (Із списками можна ознайомитися в УЖКГ). Але, зверніть увагу, будинки зі списку №2 треба обстежувати додатково.
Отож, спочатку слід з’ясувати, в якому списку ваш будинок; якщо в другому – звертатися до проектної групи газового господарства, аби там підготували висновок. Якщо висновок позитивний, то берете його, висновок, пишете заяву та відносите в УЖКГ.
Комісія розглядатиме заяви раз на місяць, її члени налаштовані чітко дотримуватися вимог існуючого порядку відключення.
До комісії увійшли представники УЖКГ, виконкому, пожежного нагляду, санепідемстанції, газового господарства, архітектури, тепло- та електропостачальних організацій.

Як краще? Це ще траба з’ясувати
"Попередня комісія, приймаючи такі рішення, не сповна виконувала діючий порядок, – говорить Роман Петров, заступник міського голови, – зокрема, не враховувала перспективний план розвитку системи теплозабезпечення міста. Проекти обмежувалися графічним зображенням з позначками місць відключень від централізованої системи теплопостачання та вказівками щодо ізоляції стояків.
Сьогодні у місті немає навіть цього плану розвитку, про який я сказав, тому виконком затвердив рішення щодо його розроблення найближчим часом. Тільки плануючи можна визначити, яким шляхом Світловодську піти краще: чи так як зробили у Знам’янці, де закрили всі котельні і поставили автономне опалення, чи так як у Комсомольську або Черкасах – де практично немає індивідуального опалення".

Що треба знати тим, хто хоче встановити індивідуальне опалення
Існує діючий порядок, який доведеться чітко виконувати. Він, крім всього іншого, передбачає проектні розрахунки елеваторних вузлів, діафрагм, теплолічильників тощо. Обов’язковим є тепер виготовлення проекту теплоізоляції огороджуючих конструкцій, яка відділяє квартиру з установленим автономним опаленням від сусідніх. Якщо, скажімо, власник квартири з індивідуальним опаленням відключить його у холодну пору року на тривалий термін, то, зрозуміло, температура повітря впаде не лише у його помешканні, а й в сусідніх. На холодній стіні може з’являтися конденсат. Отож, ці стіни треба утепляти. І тепер про це дбатимуть всі охочі мати індивідуальне опалення. Також передбачається порядок стягування плати за тепло в місцях загального користування тощо.
"Світловодці повинні зрозуміти, – сказав Роман В’ячеславович, – ми не будемо вимагати чогось надможливого, але вимог порядку до-тримуватимемося дуже ретельно".

Тетяна ЗИМА.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
На данний час в Україні не існує ніяких нормативних актів, які б забороняли встановлення автономного опалення в квартирах у багатоквартирних будинках не існує.Проте дуже багато є номативних актів дозволяючих на встановлення автономного опалення в будинах та квартирах, а саме Згідно Постанови КМУ „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572” від 24 січня 2006 р. N 45, зокрема п.2 затверджено „ПРАВИЛА користування приміщеннями житлових будинків”.
Згідно п. 2 цих правил, власники приміщень житлових будинків мають право на переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, з дозволу власника будинку (квартири) та органу місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку. Тобто, керуючись цією нормою Ви маєте право відмовитись від централізлваного опалення і обладнати квартиру автономним опаленням!!!
Шановні Світловодці звертайтесь до міськвиконкому з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (ЦО і ГВП) та встановлюйте автономне опалення, в разі відмови звертайтесь до суду , Ви маєте на це право
Особисто я буду встановлювати індивідуальне опалення цим літом , мешкаю в квартирі,плачу за централізоване опалення космічні суми та ще й мерзну у своїй квартирі практично рік, мені це не потрібно !!!
Світловодці повинні знати свої права!!!!

Щодо безпечної роботи, то індивідуальні котли мають набагато кращу автоматику безпеки, ніж існуючі колонки для підігріву води. Проблема, на думку спеціалістів, виникла не тому, що, мовляв, природного газу не вистачає для котелень централізованого опалення. Цей газ просто буде використовуватись із кращим коефіцієнтом корисної дії. Проблема в тому, що монопольне становище тепломереж захиталось і вони всі кинулись у бій, захищаючи свої інтереси.

Щодо порушення системи опалення в будинках при відключенні окремих споживачів, теж надумана проблема. Ті, хто залишився на централізованому опаленні, навіть виграють, бо їм більше залишиться тепла, та й квартири, що опалюються індивідуальним котлом, прогрівають всіх суміжних сусідів, тому що підтримують вищу температуру у своїх помешканнях. Небагато програє при цьому і Тепломережа, бо до них повертається вода більш нагріта. Безумовно вона втратить частину своїх клієнтів.

Правда, ніяких офіційних документів про заборону встановлення автономного опалення не надходило. Але це не заважає чиновникам відмовляти у наданні дозволів на встановлення автономного опалення і відключення від централізованого. Звісно, в нас діють не закони, а ”понятія”. Тобто, людям навіть відмовляють у відключенні від централізованого опалення, без встановлення автономного, незважаючи на незадовільну якість централізованого.

  • Не нравится
  • 0
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top