Середа, 28 жовтня 2020
Влада

Спільними зусиллями здолаємо економічні труднощі?

Так розпочинається звернення депутатів Світловодської міської ради, промисловців та підприємців міста, створеного за ініціативою міського відділення УСППР (Президент М.Бур’янський, виконавчий директор М.Шаповал), представники якого є одночасно і депутатами міської ради, до керівництва України. Звернення торкається питань та містить побажання, які, на нашу думку, повинні бути враховані під час формування антикризової програми, мета якої – подолання наслідків світової економічної кризи в Україні.
«Ми вважаємо, – йдеться далі, – що головні ризики для суспільства, держави, економіки сформувалися не на зовнішньому, а на внутрішньому просторі. Один із дуже негативних чинників, який загострює кризові явища, – це відсутність чітких, скоординованих дій на рівні держави у контексті протидій кризі.


Наші пропозиції, вирішення яких допомогли б частково розв’язати соціально-економічні проблеми міста такі:

1. Виділення з державного бюджету дотації вирівнювання в сумі 8,8 млн. грн.

2. Відновлення роботи державних підприємств: заводу «Калькулятор», та «Комбінату твердих сплавів і тугоплавких матеріалів», підпорядкованих Мінпромполітики України.

3. Передачу у комунальну власність міста залишку майна та землі колишнього військового містечка №75. Найпривабливіша частина майна була продана комерційним структурам без згоди міської ради, а рішення №499 від 5 грудня 2003 року «Про надання згоди на прийняття у комунальну влас-ність територіальної громади майна військової частини», згідно з діючим на той час законодавством залишилось невиконаним.

4. Забезпечення державними замовленнями під-приємств: ВАТ «Олімп» – військово-промислового комплексу, ЗАТ «Об’єднання Дніпроенергобудпром» – будівельної індустрії, Державного підприємства «Інженерний центр твердих сплавів «Світкермет».

Надаємо перелік загальнодержавних питань, які на думку депутатів та керівників промислових підприємств, підприємств середнього бізнесу та підприємців, необхідно вирішувати терміново:

1. Направити зусилля на відновлення розвитку всіх секторів економіки і в першу чергу аграрного, встановивши економічно обґрунтовані закупівельні ціни на сільгосппродукцію, та будівельного, відновивши іпотечне кредитування та довіру населення до банків.

2. Призупинити імпорт товарів, аналоги яких виробляються підприємствами держави, в т. ч. продукти харчування, для чого збільшити ввізне мито, не дивлячись на домовленості з COT.

3. Знизити податковий тиск та поставити всіх у певні умови – щодо сплати податків.

4. Відновити кредитування секторів економіки і в першу чергу банками, які отримали рефінансування. Знизити кредитні ставки.

5. На період економічної кризи призупинити терміном на рік дію пункту 17.17. статті 17 «Штрафні санкції» Закону України № 2181-ІП від 21.12.2000 р. «Про порядок погашення зобов’язань платників податків».

6. Звільнити житлово-комунальні підприємства від сплати ПДВ для накопичення коштів на відновлювально-ремонтні роботи.

7. Заборонити Законом України такі негативні явища, як «рейдерство», «колекторство» та «антиколекторство».

8. Забезпечити стабільність Законів та законодавчих актів України. Економіка та виробнича діяльність потребує впевненості і спокою.

9. Терміново внести зміни до Закону України «Про державний бюджет на 2009 рік», видатки якого повинні бути в розмірах реальних доходів. Тимчасово призупинити будівництво пам’ятників, обелісків, музеїв і т. і., а вивільнені кошти направити на підтримку вітчизняного виробника.

Депутати Світловодської міської ради, керівники промислових підприємств та підприємств середнього і малого бізнесу чекають від Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України прийняття термінових заходів по стабілізації економіки України.

Ми переконані, що спільними зусиллями влади суспільства, бізнесу та промислового комплексу здолаємо економічні труднощі держави».

Звернення було винесено на розгляд 54-ї позачергової сесії міської ради, але частина представників депутатського корпусу відмовилася підтримати даний документ своїми підписами. Можливо через те, що ми внесли 2 додаткові пропозиції: перша стосувалася повернення великого боргу «Об’єднанню ДЕБП» товариством «Комплекс «Агромар» (почесний президент Є.Сігал – депутат ВР від БЮТ), друга – про припинення дії закону, яким на керівників підприємств, що не виплачують вчасно заробітну плату своїм працівникам, накладаються штрафні санкції, – не керівники підприємств винні у кризових явищах, а керівники держави!

На жаль, звернення не набрало необхідної кількості голосів. Напевне, частина депутатів ще й досі не розуміє, що зараз не час «гратися в політику», а треба негайно вживати заходів для боротьби з кризою. Щоправда була й інша думка: «Все рівно нічого не зміниться». Але ж як-то кажуть, хто не стукає, тому й не відчинять. Тому вирішили, що підписи під зверненням будуть зроблені за особистим бажанням (тобто звернення не від імені всієї Світловодської міської ради, а від окремих її представників), адже більшість присутніх на пленарному засіданні 18 березня щиро вболівають за долю свого міста та держави в цілому. Зокрема, крім мене звернення підписали М.Бур’янський, М.Шаповал, Л.Величко, Г.Золотаревський, М.Басов, В.Помазан, М.Іллєвський, О.Возний, Є.Кармаліта, П. Кіндра, К.Каспров, В.Юрченко, В.Козярчук, С.Маріщенко, М.Письменний, А.Медоренко, Л.Керекеша, А.Подольський, І.Маліновський, А.Медведєв.

Любов ЧЕКАЛЕНКО,
перший заступник генерального директора ЗАТ «ОДЕБП»,
депутат Світловодської міської ради.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top