Субота, 17 листопада 2018
Віталій Асауленко Економіка

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень» у Світловодську Новина з фото

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську
На кінець вересня різко вгору пішла інтенсивність різнорідних засідань, комісій, консультацій, пов’язаних із опалювальним сезоном, який, з наближенням холодів, стає все більше актуальним і злободенним…

У цьому контексті міська влада намагається робити все необхідне аби і опалювальний сезон вчасно розпочався, і тарифи на централізоване опалення, які, до речі, від цього року затверджуються якраз нею (а не Києв — як до цього), не стали зашморгом для населення, викликавши таким чином чергове соціальне напруження. А то — і соціальний вибух. А "вибухати" є з чого… Втім, про це у другій частині нашої "тепло-оповідки".

Частина перша. Круглий стіл у "білому домі"

На 10-ту ранку 26 вересня у кабінеті першого заступника міського голови Олени Балюк і за її, звісно, головування відбулося засідання усіх-усіх (за винятком громади), хто в тій чи іншій мірі має стосунок до централізованого опалення. Безумовно, це комерціний директор СП ТОВ "Світловодськпобут" Андрій Зінченко, представник УЕГГ Олександр Неборак, директори КП "Житлосервіс-2012" і "Житлосвіт-2012" Роман Шумейко і Микита Письменний відповідно, страховий експерт з охорони праці Сергій Якименко, начальник відділу виконкому з надзвичайних ситуацій Руслан Соловей, головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку управління Держпраці Анатолій Шумейко…

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську
Олена Балюк


Розпочинаючи, Балюк наголосила, що питання, яке належить обговорити зібранню, має стратегічний характер, тому варто кожному налаштуватись до конструктивного діалогу, а не до з’ясування стосунків, бо ж часу до нового опалювального сезону обмаль — до 6 жовтня. У свою чергу Анатолій Шумейко повідомив розповів про основні постулати, яких треба дотримуватись під час підготовки об’єктів, комунікацій тощо до опалювального сезону.

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську
Анатолій Шумейко


Безумовно, не обійшлося і без так званого з’ясування стосунків. Так, Зінченко, доповідаючи про майже стовідсоткову готовність котелень і тепломереж, дорікнув, що та частина тепломереж, яка знаходяться всередині будинків, для "Світловодськпобуту" залишається фактично недоступною — вони перебувають у підпорядкуванні балансоутримувачів будинків. І якщо з КП "Господарник" у теплопостачальників майже ідеальні взаємини, то з "Житлосвітом" та "Житлосервісом" — не дуже.

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську
Андрій Зінченко


На що віце-мер нагадала, що часу на суперечки вже немає і розпорядилася комунальникам і теплопостачальникам розробити чіткий графік та інтенсифікувати спільний процес перевірки готовності будинків. А ще теплопостачальники не погоджуються на те, що управління економіки пропонує скоротити з десяток їхніх штатних одиниць, бо ж їхні зарплати додають "ваги" тарифові. Адже, переконані вони, таке скорочення може призвести до технологічних порушень у видобутку тепла… Для того ми й збираємось, парирувала пані Олена, — щоб відшукати компромісне рішення.

Як і "Світловодськпобут", газівники констатують майже повну готовність своїх мереж. Та, якщо з багатоквартирними будинками, сказав Неборак, контактувати простіше — у них є конкретний утримувач в особі або комунального підприємства, або ОСББ, то з приватним сектором — проблематично: чимало власників хат і хатинок прагнуть зекономити 90-120 гривень на перевірці свого житла щодо безпеки експлуатації котлів, мереж, витяжок, не усвідомлюючи, що цим самим вони наражають на ризик як себе, так і своїх домочадців. І жодного адміністративного впливу на таких господарів на сьогодні немає.

Натомість Шумейко і Письменний, дослухавшись до заклику віце-мера із "Світловодськпобутом" у суперечки не встрявати, розповіли про те, що робиться "Житлосервісом" і "Житлосвітом" всередині житлових будинків — і заміну зношеної запірної проводять, і вентилів у теплових пунктах з їх фарбуванням та утепленням. Зокрема, із 146-ти "житлосервісівських" будинків, 85% вже готові до експлуатації в осіннє-зимовий період.

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську
Роман Шумейко

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську
Микита Письменний


Частина друга. Круглий стіл у бібліотеці

На зустрічі із громадськістю, яка відбулася кількома годинами потому у центральній міській бібліотеці, учасників було вже побільше. І тут Балюк, окресливши важливість питання, закликала сторони до коректності і виваженості. Тут делегацію "Світловодськпобуту" очолював вже його гендиректор Сергій Московський. Він-то і доповів, як завжди, стурбованій громадськості про те, чому вона має дійсно турбуватися. Так, зростання вартості тепла, яке виробляє це підприємство, з цього опалювального сезону планується: для будинків, обладнаних приборами обліку — на 15,9% (1449,6 грн за гігакалорію); для будинків без таких приборів — на 17,9% (41,21 грн за метр квадратний житлової площі); для бюджетних установ — аж на 80,6% (2196,5 грн/гкал); для інших споживачів — на 37,4% (2207,9 грн/гкал); для релігійних організацій — на 21,2% (951,4 грн/гкал). Таке зростання, за словами пана Сергія, вимушене — зросла в останній час і вартість газу на 60%, і електроенергії на 21,1%, і мінімальна зарплата. Разом з тим, наголосив гендиректор, з кінця серпня, як СП оприлюднило свої тарифні наміри, підприємство брало участь у багатьох відповідних комісіях, демонструючи цим самим свою готовність до компромісів. Так, враховуючи пропозиції та розрахунки "білодомівської" комісії, яку очолює Балюк, "Світловодськпобут" погодився на зменшення тарифу: для будинків, обладнаних приборами обліку — на 5,4 грн.; для будинків без таких приборів — на 17 копійок; для бюджетних та інших споживачів — на 5,5 грн.

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську

Та це не межа, переконана громадськість і, зокрема, активістка Людмила Павловська, яка продемонструвала значну обізнаність у всіх тонкощах "тарифотворення" — тут тобі й динаміка росту фонду оплати праці, і кошторис витрат по відхиленням по кожній статті, яка дає ріст, і інвестиційна складова та багато іншого, від чого пересічному обивателеві залишається лиш слухати відкривши рота та періодично прицмокувати язиком.

Готуємося до опалювального сезону – «Теплодень»  у Світловодську
Людмила Павловська


У свою чергу і міське управління економіки, додала його начальниця Марія Дмитренко, підрахувало, що кількість працівників СП буде цілком достатня в межах 155 цих самих працівників, а не 172 — як зараз. Тобто, резерв для зменшення тарифів ще є. А ще й Надія Мальцева, активістка і економіст за фахом нагадала, що в облцентрі та Олександрії, питома вага тепла на один квадратний метр опалювальної площі нижча за "світловодськпобутівську". Тобто, резерв для зменшення тарифів ще є.

І тоді начальник аналітичного відділу СП Олена Михайлик попросила присутніх підняти руки тим, хто користується централізованим опаленням. Виявилось — не густо, особливо, у середовищі активних активістів. Ну, от бачте, сказала вона, якби ви не повідключалися, внісши розбалансування в систему ЦО, або відключалися усім будинком, як на тому наполягає законодавство, тариф на оце саме ЦО не мав би такого карколомного зростання… Та досить цієї "старої пісні", парирувала Павловська. Та "градус" напруги, як вправний рефері, знову збила Балюк. Та й Московський погодився з тим, що можна ще щось відмінусувати для зниження тарифів.

Робота триватиме. Часу ще трішки залишилось.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top