П’ятниця, 23 червня 2017
Віталій Асауленко Надзвичайні пригоди

Що такого «вибухонебезпечного» робить (чи знає) Берчук, що його вже двічі ледь не вбили? Новина з фото

Що такого «вибухонебезпечного» робить (чи знає) Берчук, що його вже двічі ледь не вбили?
Існує такий собі напівжарт: якщо людина вперше впала з дев’ятого поверху і залишилася жива, то це — випадковість, якщо те ж саме сталося з тією ж людиною вдруге — закономірність, якщо втрете — звичка…
Якщо цю, з дозволу сказати, схему застосувати до власівського громадського активіста Михайла Берчука, то до "звички" йому лиш один крок — вже двічі за останні півроку він ставав жертвою жорстоких побиттів. Причому останній у поліцейському зведенні був так і кваліфікований — замах на вбивство…

Для більшого розуміння — хто ж такий Михайло Берчук. Йому 34 роки, має інвалідність, яка, тим не менш, не стала йому на заваді займатися метанням спису — він призер паралімпіських змагань. Але у рідній Власівці він відомий більше, як активний громадський діяч. Основним "коньком" його діяльності є боротьба за чисте довкілля у селищі. Саме ця боротьба, на його переконання, стала причиною його першого побиття у центрі Власівки 10 жовтня 2016 року. За кілька днів до цього, говорить Михайло, він разом із кількома іншими активістами перекрили одну з тамтешніх доріг, яку облюбували багатотонні фури. А вже за кілька днів потому — 10 жовтня — на Берчука біля тамтешньої школи нападають двоє невідомих, які, розпорошив йому в обличчя сльозогінний газ, почали гамселити його руками й ногами. Та наш герой знайшов у собі сили підвестися і навіть погнався за покидьками… Так Михайло Берчук перший раз потрапив до Світловодської ЦРЛ із численними забиттями та струсом мозку. За три тижні, каже він, що перебував на лікуванні, поліція так і не спромоглася опитати чисельних свідків тієї пригоди.

Другий напад але ще більш жорстокіший (били бітами) стався також серед білого дня і, знов таки, у центрі Власівки (біля супермаркету "Мркетопт") 14 березня вже цього року… Тут наш герой взагалі не знає на кого "кивати", адже з лютого він очолив тамтешнє комунальне підприємство "Благоустрій", на яке покладено обслуговування тамтешнього ринку…

— Дивно, як вас такого баламута призначили начальником?

— Ну, по-перше, я шукав роботу…

— Даруйте, роботу у нашому депресійному регіоні шукає ледь не кожен другий. А тут — така знахідка!

— Не беруся стверджувати, але підозрюю, що мені було кинуто відкупну "кістку" — аби я заспокоївся.

…Дійсно, продовжив Михайло, вникаючи до тонкощів нової посади, він з безпристрасної боротьби за екологію зосередився на "Благоустрої", який з персоналом у три працівники був, як-то кажуть, на межі — його ринкові збори ледь дотягували до шести тисяч гривень на місяць. Що змушувало його регулярно звертатися до селищної влади з пропозицією розглянути можливість або дотування цього КП із селищного бюджету, або давати замовлення на виконання інших (платних) комунальних робіт, як то — прибирання чого-небудь де-небудь, покіс трави тощо. Як тут 14 березня, близько 14 години на нього з-за спини напали двоє, яких неподалік очікувала автівка… Били вже бітами. Та так, що нашого героя від смерті довелося рятувати ескулапам обласної лікарні у Кропивницькому, витягаючи з мізків скалки черепа — відкрита черепно-мозкова травма.

І тут, каже Берчук, слідство не просунулось ані на йоту, хоча камери спостереження магазину поряд зафіксували отой інцидент, а інші камери — на греблі КремГЕСу — автівку нападників та її номери.

— Пане Михайле, те, що ви влаштовуєте перекриття доріг або вимагаєте дотування свого КП, погодьтеся, не є підставою для вашої ліквідації. Ви вже даруйте, але для цього (ліквідації) потрібні набагато вагоміші підставі — тут або ви налякали когось якимсь реальним викриттям на підставі задокументованих фактів, або ж тут щось особисте…

Відповідаючи на таке "провокаційне" припущення, Берчук розповів про загрозливу ситуацію з поширенням онкологічних захворювань на Власівці, що, між іншим, підтвердила комісія з питань екології при Кіровоградській ОДА, яка двічі приїздила на Власівку, реагуючи на його звернення — вона зафіксувала забруднення небезпечними речовинами 250 квадратних метрів власівської землі.

"Та я переконаний, що площа забруднення набагато більша отих 250-ти квадратних метрів", — говорить наш співрозмовник.


…Щодо подальших планів, Михайло говорить, що у світлі того, що з ним сталося, він побоюється за свою родину. Хоча, зізнається він, йому складно визначитись однозначно, від кого конкретно надходять йому подібні "попередження". Тому він наполягатиме, щоб слідство по його справі не було "спущене на гальмах". Адже він переконаний: виконавців знайти буде не складно. Якщо, звісно, їх ще не "прибрали" — щоб вони не вивели на замовника.

А поки він, перенісши дві операції, готуючись до третьої, користуючись нагодою, щиро дякує добродіїв — за допомогу і підтримку, у тому числі, матеріальну: колектив світловодської Екстреної допомоги; Володимира Павловича (Горішні Плавні); Світлану Пономаренко; Володимира Миленка; батьків дітей-вихованців ДНЗ №6 "Зірочка"; Олену Чепурну; Наталю М’яку; Тетяну і Богдана Дроздових; Юрія Смірнова; Віктора Короля; Миколу Швеця; Дмитра Дулова; Ніну Громову; Олександра Форостяного; Олександра Бута; Валерія Лакумовича (Кременчук); Оксану Холод; В. Лисого; Олену Коломієць; Володимира Скальського; Сергія Солдатова; Дарію Місценко; Ларису Приходько; Ігоря Лавро; Людмилу Волошину (Вознесенськ); Людмилу Товстенко (Кропивницький); Олену Степурну; Олександра Берчука; Галину Борисенко (Миколаїв); побратимів ВО "Свобода"; Івана та Валентину Омелян; Людмилу Лободенко; Олену Максимову.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • llarus Користувач offline

 • 14 квітня 2017 11:21
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 16.05.2015 | 43 комментарів | 0 публікацій
одна особа чи кілька осіб не спроможні побороти "систему", але до цієї мети треба йти. Перекриття в місті доріг також немало успіхів, так як активісти без цих осіб,яких ми обираємо на керівні посади, нічого зробити не можуть в цьому напрямку. А нашому місту бракує мера-патріота, майже всі з них були як не телезірками так "балаболами".
P.S. Пану Михайлу - скорішого одужання.
 • Не нравится
 • +1
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.
 • Zelik 9 червня 2017
  Травень-2017: 27 немовлят у Світловодську, двоє – у Власівці, дев’ять – у районі 3
  Zelik-фото
  *** подкрался незаметно хоть виден был из далека
  *** (бывший Светловодск) медленно, но уверенно движется за керамический завод

Top