Неділя, 30 квітня 2017
Віталій Асауленко Надзвичайні пригоди

Що такого «вибухонебезпечного» робить (чи знає) Берчук, що його вже двічі ледь не вбили? Новина з фото

Що такого «вибухонебезпечного» робить (чи знає) Берчук, що його вже двічі ледь не вбили?
Існує такий собі напівжарт: якщо людина вперше впала з дев’ятого поверху і залишилася жива, то це — випадковість, якщо те ж саме сталося з тією ж людиною вдруге — закономірність, якщо втрете — звичка…
Якщо цю, з дозволу сказати, схему застосувати до власівського громадського активіста Михайла Берчука, то до "звички" йому лиш один крок — вже двічі за останні півроку він ставав жертвою жорстоких побиттів. Причому останній у поліцейському зведенні був так і кваліфікований — замах на вбивство…

Для більшого розуміння — хто ж такий Михайло Берчук. Йому 34 роки, має інвалідність, яка, тим не менш, не стала йому на заваді займатися метанням спису — він призер паралімпіських змагань. Але у рідній Власівці він відомий більше, як активний громадський діяч. Основним "коньком" його діяльності є боротьба за чисте довкілля у селищі. Саме ця боротьба, на його переконання, стала причиною його першого побиття у центрі Власівки 10 жовтня 2016 року. За кілька днів до цього, говорить Михайло, він разом із кількома іншими активістами перекрили одну з тамтешніх доріг, яку облюбували багатотонні фури. А вже за кілька днів потому — 10 жовтня — на Берчука біля тамтешньої школи нападають двоє невідомих, які, розпорошив йому в обличчя сльозогінний газ, почали гамселити його руками й ногами. Та наш герой знайшов у собі сили підвестися і навіть погнався за покидьками… Так Михайло Берчук перший раз потрапив до Світловодської ЦРЛ із численними забиттями та струсом мозку. За три тижні, каже він, що перебував на лікуванні, поліція так і не спромоглася опитати чисельних свідків тієї пригоди.

Другий напад але ще більш жорстокіший (били бітами) стався також серед білого дня і, знов таки, у центрі Власівки (біля супермаркету "Мркетопт") 14 березня вже цього року… Тут наш герой взагалі не знає на кого "кивати", адже з лютого він очолив тамтешнє комунальне підприємство "Благоустрій", на яке покладено обслуговування тамтешнього ринку…

— Дивно, як вас такого баламута призначили начальником?

— Ну, по-перше, я шукав роботу…

— Даруйте, роботу у нашому депресійному регіоні шукає ледь не кожен другий. А тут — така знахідка!

— Не беруся стверджувати, але підозрюю, що мені було кинуто відкупну "кістку" — аби я заспокоївся.

…Дійсно, продовжив Михайло, вникаючи до тонкощів нової посади, він з безпристрасної боротьби за екологію зосередився на "Благоустрої", який з персоналом у три працівники був, як-то кажуть, на межі — його ринкові збори ледь дотягували до шести тисяч гривень на місяць. Що змушувало його регулярно звертатися до селищної влади з пропозицією розглянути можливість або дотування цього КП із селищного бюджету, або давати замовлення на виконання інших (платних) комунальних робіт, як то — прибирання чого-небудь де-небудь, покіс трави тощо. Як тут 14 березня, близько 14 години на нього з-за спини напали двоє, яких неподалік очікувала автівка… Били вже бітами. Та так, що нашого героя від смерті довелося рятувати ескулапам обласної лікарні у Кропивницькому, витягаючи з мізків скалки черепа — відкрита черепно-мозкова травма.

І тут, каже Берчук, слідство не просунулось ані на йоту, хоча камери спостереження магазину поряд зафіксували отой інцидент, а інші камери — на греблі КремГЕСу — автівку нападників та її номери.

— Пане Михайле, те, що ви влаштовуєте перекриття доріг або вимагаєте дотування свого КП, погодьтеся, не є підставою для вашої ліквідації. Ви вже даруйте, але для цього (ліквідації) потрібні набагато вагоміші підставі — тут або ви налякали когось якимсь реальним викриттям на підставі задокументованих фактів, або ж тут щось особисте…

Відповідаючи на таке "провокаційне" припущення, Берчук розповів про загрозливу ситуацію з поширенням онкологічних захворювань на Власівці, що, між іншим, підтвердила комісія з питань екології при Кіровоградській ОДА, яка двічі приїздила на Власівку, реагуючи на його звернення — вона зафіксувала забруднення небезпечними речовинами 250 квадратних метрів власівської землі.

"Та я переконаний, що площа забруднення набагато більша отих 250-ти квадратних метрів", — говорить наш співрозмовник.


…Щодо подальших планів, Михайло говорить, що у світлі того, що з ним сталося, він побоюється за свою родину. Хоча, зізнається він, йому складно визначитись однозначно, від кого конкретно надходять йому подібні "попередження". Тому він наполягатиме, щоб слідство по його справі не було "спущене на гальмах". Адже він переконаний: виконавців знайти буде не складно. Якщо, звісно, їх ще не "прибрали" — щоб вони не вивели на замовника.

А поки він, перенісши дві операції, готуючись до третьої, користуючись нагодою, щиро дякує добродіїв — за допомогу і підтримку, у тому числі, матеріальну: колектив світловодської Екстреної допомоги; Володимира Павловича (Горішні Плавні); Світлану Пономаренко; Володимира Миленка; батьків дітей-вихованців ДНЗ №6 "Зірочка"; Олену Чепурну; Наталю М’яку; Тетяну і Богдана Дроздових; Юрія Смірнова; Віктора Короля; Миколу Швеця; Дмитра Дулова; Ніну Громову; Олександра Форостяного; Олександра Бута; Валерія Лакумовича (Кременчук); Оксану Холод; В. Лисого; Олену Коломієць; Володимира Скальського; Сергія Солдатова; Дарію Місценко; Ларису Приходько; Ігоря Лавро; Людмилу Волошину (Вознесенськ); Людмилу Товстенко (Кропивницький); Олену Степурну; Олександра Берчука; Галину Борисенко (Миколаїв); побратимів ВО "Свобода"; Івана та Валентину Омелян; Людмилу Лободенко; Олену Максимову.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • llarus Користувач offline

 • 14 квітня 2017 11:21
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 16.05.2015 | 42 комментарів | 0 публікацій
одна особа чи кілька осіб не спроможні побороти "систему", але до цієї мети треба йти. Перекриття в місті доріг також немало успіхів, так як активісти без цих осіб,яких ми обираємо на керівні посади, нічого зробити не можуть в цьому напрямку. А нашому місту бракує мера-патріота, майже всі з них були як не телезірками так "балаболами".
P.S. Пану Михайлу - скорішого одужання.
 • Не нравится
 • +1
 • Нравится
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Вова Корд Вчора, 16:02
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Вова Корд-фото
  И еще комментарии Андрея Олешко советую перечитать - очень грамотно пишет об организации скорой помощи. Жаль, что видно из только в полной версии сайта (вопрос к админам, можно ли прикрутить комментарии из контакта и фейсбука к мобильной версии?).
 • Maks Chester Вчора, 09:42
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Maks Chester-фото
  А какая юридическая сила и цель данной комиссии? Лишний раз пропиариться? А действие данной "открытой" комиссии разве не является раскрытием медицинской тайны и тайны следствия? А кто раскрыл тайны на всю страну, так это друзья Любомира, сняв одностороннее видео вместе с журналистами и опубликовав его в официальных СМИ.
  И не нужно быть великим экспертом и знать медицинскую тайну, чтобы понять что смерть потерпевшего наступила через 2-3 мин. Достаточно посмотреть видео о том как забивают хрюшек ножом в сердце. И ни одна хрюшка после этого не воскресла. А лучше почитать мои, Вова Корд, Вероника Ноунэйм комментарии основанные на медицинских знаниях и логических выводах. Народ насмотрелся фильмов про то как в главного героя выпускают несколько обойм боеприпасов, подрывают взрывчаткой, а он весь фильм живой бегает, еще и отстреливается. А "побуцьканые парни" насмотрелись "Бригады", только забыли, чем она закончилась.
  Информация о том сколько "заработала" больница и на что потратила уже давно есть в свободном публичном доступе на официальных сайтах и расходы распределяет специально созданная комиссия.
  Интересные люди, многие нигде не работают, больше половины города налоги не платят, из которых потом идет финансирование медучреждений и зарплата медработникам, зато приходят к врачам с выражением лица "мне все должны" и требуют качественной медицинской помощи, забывая о том что врач - лишь помощник, к которому больной обращается, чтобы исцелить самого себя. Налоги не платишь, страховку не платишь, осуждаешь врача - вот и не рассчитывай на медицинскую помощь, лечи себя сам. А если относишься к врачу как к скотине - так и лечись у ветеринара. В магазине бесплатно ничего не купишь, водитель маршрутки бесплатно не повезет, парикмахер бесплатно не пострижет и т. д., зато врач должен всех качественно и бесплатно лечить. К тому же врач может свободно работать на многих профессиях, а врача может заменить только другой врач.
  В тот трагический день все медицинские службы сработали очень быстро и качественно. А вот по версии парней (которая абсолютно не совпадает с судебной экспертизой) Любомир был жив более полчаса. Тогда, что делали парни со своим другом более полчаса? Либо нужно искать еще одного потерпевшего.
  Надеюсь парни вместе с журналистам понесут ответственность за клевету (и другие преступления, как уже началось выясняться) против медработников и лечебного учреждения.
 • Вова Корд Вчора, 00:39
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Вова Корд-фото
  Господи! Да озвучте уже кто-нибудь эти космические цифры! А то народ успокоиться не может - как люди, в чьих руках находится жизнь другого человека, огромная ответственность, может получать аж пять тысяч гривен в месяц на руки с учетом всех надбавок и вычетом налогов.
  Блин, да какой-то охранник, по ночам кроссворды разгадывая и ни за что не отвечая, получает столько же! И при этом ему не нужно было 10 лет для этого учиться
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  «Вбивча» комісія: день другий, дві частини 11
  Виталий Петров-фото
  Цитата: Maks Chester
  Виталий Петров - еще один "крикун" не владея достоверной информацией, нафлудивший в комментариях и безосновательно обвиняющий медработников.

  Я расцениваю подобные высказывания оскорбительным, тем более от человека под псевдонимом. Поэтому, не стоит хамить.
  А не нравятся сообщения, сам же ответил- не читай.
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Виталий Петров-фото
  Только зарплату, не надо ставки называть, скажите сколько начисление идет по конкретным людям.

  Фраза, маленькая зарплата, это ерунда.
  Вот скажите уважаемому Врачу_1, Врачу_2, Врачу_3 насчитывают грязными столько то.
  Пожалуйста, АДМИНИСТРАТОР, вы же журналисты, донесите до людей сколько получают фамилии, что в последнее время на слуху.
  А то помнится в бедных жеках тоже зарплаты удивили, как и в побуте и ...
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Виталий Петров-фото
  А относительно полномочий, тут надо смотреть документы на основании которых действует это учреждение с учетом действующего законодательства в части коммунальных организаций.
  Есть большие предпосылки к тому, что они должны отчитываться и в чем то контролироваться местными властями.
  Даже если не дописали какую то статью в распоряжениипо глупости, но она объективно есть то придется отчитаться.
  Опять же не хочу спорить, надо смотреть документы учреждения.

  А то это напоминает старый анекдот с бородой когда алкаш лежа в луже говорит милиционерам чтоб не трогали его потому что они только на суше работать могут.

  Тоесть, пусть местный бюджет деньги выделяет, на ремонт выбивают из области, а отчитаться за работу, это не, не хотят))
  Да и звучит как то не красиво, " царей не проверяют"
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Виталий Петров-фото
  Есть разница обычно смерть от таких ранений и однозначное утверждение о времени смерти конкретного человека в конкретных обстоятельствах.

  Тем более смешно что начальник полиции (на той же сессии) говорил о невозможности разглашения этих данных в интересах следствия, а главврач это же говорит.
  Он не имел права разглашать результат экспертизы, и говорил в общем о теории, но есть частности.
  Поэтому не стоит растачивать все слова на безапелляционные утверждения.
  Кроме того, тот же главврач не исключил вину медперсонала.
 • Вова Корд 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Вова Корд-фото
  Просто оставлю это здесь:
  Сапянов:
  А ще він, посилаючись на звернення до нього керівництва ЦРЛ, зауважив, що створення Козярчуком виконкомівської комісії у справі Оленковського ґрунтується на статті 30-й ЗУ "Про місцеве самоврядування", яка, як доводять медики, регламентує стосунки органів місцевого самоврядування з підприємствами житлово-комунального сектору і аж ніяк не з галуззю охорони здоров’я

  Котенко:
  ...який коротко розповів про результати розтину загиблого Оленковського. Тож, доніс пан Юрій висновки судмедекспертизи, смерть від поранення, яке було завдано юнакові, настає протягом 2-3-х хвилин.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/10634-xxxvi-s
  esya-vsyakogo-bulo.html

  А теперь рассказывайте про опусы пидбрэхувачив и про героев спасателей друзей..
 • llarus 28 квітня 2017
  У Світловодську виявлено черговий факт браконьєрства 1
  llarus-фото
  Поки ловлять одних браконьєрів, інший в особі начальника поліції "браконьєріт" судака в Цибульниківській затоці - подає напевно приклад іншим
 • Maks Chester 27 квітня 2017
  «Вбивча» комісія: день другий, дві частини 11
  Maks Chester-фото
  Закончились аргументы, начались оскорбления. Не нравятся мои комментарии - не читайте. Это нормально в демократической стране - высказывать свое мнение.
  Да, я работаю за границей на хорошей работе с хорошей и стабильной зарплатой и другим врачам тоже советую.
  Мои комментарии - это мое личное мнение, которые основаны исключительно на публичной информации, официальных публичных источниках, информации из сайта, знании медицинских вопросов, последствий различных ранений, организации медицинской помощи, элементарной логики и права (да, медикам тоже преподают право, судебную медицину и много еще другого). А если кто и рассказал тайну так это друзья Любомира. Именно они записали одностороннее видео вместе со СМИ. Если СМИ опубликовало информацию - она имеет право на публичное обсуждение.
  Спортсмены не ходят с пивом в час ночи с несовершеннолетними и с холодным оружием, не избивают толпой таксистов, не угрожают автоматами на сессии, не рисуют криминальне рисунки и не слушают криминальную музыку, к тому же они нигде не работающие и не платят налоги. Я писал именно об этих парнях, которые придумали сказку о том какие плохие медработники.
  А то что Вы писали про организацию скорой помощи - работники "скорой" это и без Вас знают. Все очень просто - взялись везти потерпевшего, вот и отвечайте сами за него. Вся ответственность с работников скорой помощи и санпропускника за транспортировку в этом случае снимается.
  По хронологии все медицинские службы сработали вовремя. Скорая приехала вовремя. Врачи и медсестра были на своем рабочем месте, никто не спал, двери им открыли сразу же, или они были открыты (о чем свидетельствует время поступления и свидетели). К сожалению в больнице нет человека по воскрешению мертвых. А вот по версии парней время абсолютно не сходится или надо искать еще одного потерпевшего. Кроме того в видео парень говорит: "В итоге увидели шо двое человек, которые один из них убил нашего друга, а их тогда было на тот момент трое... Мы заступились... Зашли они в АТБ... " А потом: "Мы поехали в АТБ и попросили показать нам камеры шоб посмотреть лица ихние. Шоб понять ну шо хто это такие." Зачем смотреть лица на камерах АТБ, если они их видели вживую несколько раз и с ними общались?
  Ребята, вы такой муравейник расшевелили на всю страну. Теперь парни оклеветавшие медработников будут давать интервью не журналистам а следователям. Я представляю какие показания они дадут в одиночку.

Top