Понеділок, 21 вересня 2020
Події

Десятки судових позовів, кілька кримінальних проваджень щодо діяльності СП ТОВ «Світловодьскпобут» ініціював Віталій Куцевич Новина з фото

Десятки судових позовів, кілька кримінальних проваджень щодо діяльності СП ТОВ «Світловодьскпобут» ініціював Віталій Куцевич

Днями до редакції завітав Віталій Куцевич, громадський активіст, який не один рік представляє інтереси громади у судах. Він вважає, що навколо підприємства СП ТОВ "Світловодськпобут" останнім часом точиться дуже багато спотвореної інформації, тож вирішив розтлумачити деякі питання щодо кримінальних проваджень та повідомити, як особисто він бачить майбутнє нашого теплопостачального підприємства.


— Хочу підкреслити: все, про що я буду зараз говорити — це не мої особисті висновки, це — висновки судових інстанцій.

Щодо створення підприємства. Воно створене незаконно. 23.10.2014 року Світловодський міський суд визнав незаконним рішення Світловодської міської ради "Про надання згоди про створення СП ТОВ "Світловодськпобут". Його перший пункт: "Створити підприємство та затвердити його Статут…", це вже — незаконно: дається згода, а фактично, створюється підприємство та затверджується Статут, хоча це має робитися не сесією, а рішенням загальних зборів. Згідно з цим рішенням майно комунальної власності (цілісний майновий комплекс) передалося в приватне підприємство і в статутних документах зазначено: воно стало власністю приватного підприємства. Судом визнано: жодного документа, що це майно було передано за згодою нашої громади — немає, як і немає рішення нашого органу влади, що воно приватизується. Більше того, 1996 року це майно було загальнодержавною власністю і було передано місту за актом передачі цілісного майнового комплексу теплопостачання, де було зазначено, що воно приватизації не підлягає. Не зважаючи на все, підприємство таки було створене.

Наступне. Зараз у суді слухається позов "Укрінбанку" до "Світловодськпобуту" про стягнення 7,5 млн грн. за кредит в 6 млн. грн., який попереднє керівництво витратило невідомо куди. Прийнято вважати, що кредит береться на розвиток діяльності, куди ці гроші пішли — з’ясувати не вдається. Я дізнався, що слухається ця справа і вступив третьою особою з заявленням самостійних вимог до "Світловодськпобуту" та "Укрінбанку" про визнання договору застави недійсним. Виявляється, укладено договір застави, де за 6 мільйонів гривень кредиту заставлено наше комунальне майно!

З цього кредитного договору стає зрозумілим, що ще 2007 року майно комунальної власності змінило форму власності. Виявляється, 2007 року було видано свідоцтво на право власності всіх наших котелень, крім третьої. Причому, якщо другу котельню ми передавали вартістю десь 500 тисяч гривень, то 2007 року її оцінили у 4,5 млн. грн. Уявіть, наскільки спочатку була занижена її вартість!

З’ясувалося, що 2007 року незаконно було змінено форму власності з комунальної на приватну, до того ж, були рішення виконавчого комітету про те, щоб ці котельні були передані у приватну власність без згоди громади. Для приховування цього факту шахраї навмисне не проводили реєстрацію свідоцтв про право власності, а отже, незареєстровані свідоцтва не набрали законної сили. І тому ніякого бунту з боку народу чи громадськості не було. А 2010 року вони їх зареєстрували в БТІ, коли строк можливого оскарження минув. І ось на підставі того, що котельні зареєстровані, "Світловодськпобут" отримав кредит 6 млн грн. На мою думку, банк видав кредит під сумнівну власність.

Ще одну цікаву річ вдалося виявити у кредитному договорі: поручителем кредиту на 6 млн. грн. виступив простий громадянин Світловодська Сергій Олександрович Яременко. І якщо він виступив поручителем, значить він довів банку, що має такі гроші. Зараз С. Яременко подав позов про визнання договору поруки недійсним.

Далі. У Світловодському суді слухалася справа стосовно незаконної реєстрації СП ТОВ "Світловодськпобут". З’ясувалося, що коли створювалося це підприємство — міська рада не була юридичною особою і не мала права створювати це підприємство, але в документі зазначено: співзасновник — виконавчий комітет. В даний момент є рішення суду, яким мій позов про визнання протиправною Державної реєстрації частково задоволено.

Також визнано незаконними зміни в Статуті. Зараз слухається позов про визнання незаконним акта передачі майна від Світловодської міської ради до "Світловодськпобут". Акти були оформлені так: акт передачі майна підписали тодішній міський голова В. Болобан та генеральний директор "Політрейду". Ви тільки уявіть собі: замість створення комісії, яка мала би провести перевірку, вони все це зробили удвох. Акти майна не зареєстровані, начальники котелень не прийняли котельні по акту і, взагалі, невідомо, скільки майна збереглося, адже за цей час кілька разів змінювалися начальники котелень, генеральні директори. А актів передачі ні в УЖКГ, ні у виконкомі взагалі немає!

Наступне: зараз слухається позов про визнання недійсним Акта передачі майна "Політрейдом" ще 2001 року. Виявляється, "Політрейд" нібито передав майно (більше 46 найменувань), але документів немає, майно не надходило і на складі не зареєстроване. І воно, нібито, зберігається на складі у якійсь фірмі. Де ця фірма? Чи існує вона взагалі? Але майно на склад "Світловодьскпобуту" не надходило. Є тільки рішення загальних зборів: "взяти на зберігання". Труби, вентилі, засувки — де воно? Воно мало би використовуватися, а не зберігатися, хоча насправді його взагалі немає і невідомо, наскільки все це було потрібно, адже тільки труб — більше 20 найменувань. Зараз питання розглядається у суді, адже я вважаю, що ці акти були оформленні на підставі змови, і ніякий метал сюди взагалі не надходив.

Чомусь ніхто не говорить, що за 14 років господарювання майно прийшло у стан, близький до непридатного, бо жодного капітального вкладення не було. Більше того, підприємство, яке мало доходів за офіційними даними до 40 млн грн. на рік, місту не дало ні копійки, скільки отримував співзасновник "Політрейд" — невідомо, але борг "Світловодськпобуту" на сьогодні — більше 40 мільйонів. За весь час його існування жодного разу не було звіту контрольно-ревізійної комісії, не було також і аудиту, як це має бути згідно з законом раз на три роки.

"Чому ж тоді підприємство так довго існувало, незважаючи на ряд правопорушень"? — запитаєте ви.


Та тому, що там працювали родичі прокурорів, суддів та інших високопоставлених чиновників. Тривалий час заступниками міського голови були колишні працівники "Світловодськпобуту", які лобіювали інтереси цього підприємства.

У виконкомі немає жодних документів щодо діяльності цього підприємства. УЖКГ, яке має розпоряджатися майном громади, нічого не робило. Більше того, наші керманичі передали чимало майна комунальної власності в безоплатне користування приватному підприємству. Зараз слухається мій судовий позов про повернення цього майна — когенераційних установок, у лікарні — системи автономного опалення, яке їм передали для експлуатації та наживи. Щоб усі знали, громада вклала 200 тисяч гривень у котельню №1 на Ревівці, а інший співзасновник "Політрейд" — нічого.

Коли на підприємство прийшов законно призначений Дмитро Дмитришин, попереднє керівництво викрало бухгалтерський сервер. Як, до речі, і отримані з Німеччини вартістю кілька сотень тисяч гривень потужні насоси (на місці злочину залишилося лише упакування). Але розслідування затягується, правоохоронці прикриваються великим обсягом слідчих дій. Я ще рік тому звертався до них з проханням заарештувати рахунки, бо злочинці свою діяльність приховуватимуть, знищуватимуть документи. Уявіть, на такому підприємстві було відкрито більше 50 рахунків!

Щодо призначення Д. Дмитришина. Якщо колишнє керівництво вважає, що керівник змінився незаконно, вони могли б у законному поряду оскаржувати це рішення, а не викрадати та приховувати документи. З приводу цього, до речі, порушено кримінальну справу. Порушено й кримінальне провадження про незаконну реєстрацію "Світловодськпобуту", про незаконно створене підприємство і Статутний фонд і т. д., 2014 року — про незаконну передачу колишнього гуртожитку на Леніна, 94 і т. д. і т. ін.

На завершення щодо майбутнього підприємства. На мою думку, треба створити нове комунальне підприємство, з назвою, скажімо, "Світловодські тепломережі", яке візьме на баланс усе майно. До речі, старе підприємство було штучно визнано банкрутом при наявності боргу в 5 млн грн., зараз у "Світловодьскпобута" 40 мільйонів боргів…

Мені здається, що створення нового підприємства та інші новації гальмують деякі наші депутати. Вони лобіюють невідомо чиї інтереси. У нас уже двічі на сесії міської ради не можуть розглянути питання щодо розроблення стратегії оптимізованої схеми теплопостачання міста. Особливість нашого міста така, що маємо тепломережі довжиною по 8 км. Саме під час транспортування витрачається значна кількість тепла. Наявні котельні вже давно вичерпали свій моральний та технічний ресурс. Вважаю, що нам треба рівнятися на європейські стандарти, щоб мережі були коротші, а, отже, котельні слід наближати до житлових масивів. По-перше, витрати будуть менші. По-друге, ми зможемо контролювати витрачене тепло. Не знаю, чи розуміють це світловодці, але деякі наші депутати — точно ні!

Записала Тетяна Зима.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


    Група: Користувачі
    Реєстрація: 21.11.2014 | 335 комментарів | 0 публікацій
Вспоминается анекдот: симпатичный пенсионер с массой свободного времени и начальным юридическим образованием за...т любую организацию за небольшую плату.
  • Нравится
  • 7


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top