Вівторок, 31 березня 2020
Влада

Котенко: Бритоголових бандитів замість ЖЕКів не буде

Круглий стілКруглий стілНа "круглому столі" з представниками громадських і партійних організацій Світловодська мер Юрій Котенко повідомив, що у боротьбі із бунтівними начальниками трьох ЖЕКів здійснено корінний перелом.
Відкриваючи засідання, голова Громадської ради Надія Мальцева повідомила присутніх, що організація "круглого столу" "Співпраця заради ефективної реформи ЖКГ міста" належить очолюваній нею організації, а от ініціатива його проведення — міському голові.


Так, сказав голова, потреба зібрати разом небайдужих до проблем міста людей вже давно витала у повітрі. Адже з часу проведення Громадських слухань, де присутні проголосували за ліквідацію ЖЕКів, минуло вже два місяці, за які відбулося у цьому аспекті чимало подій. Серед них Котенко виділив і несамовитий спротив начальників трьох ЖЕКів №№ 2, 3, 5 Євгена Кармаліти, Павла Яковлєва та Микити Письменного відповідно та послідуюче розірвання з ними контрактів, і його поїздки разом із "комунальними" виконкомівцями по містах, де реформування ЖКГ вже відбулося або успішно триває, з метою переймання досвіду, і остаточне вирішення питання, що ж то воно буде замість ЖЕКів… Втім, все по-порядку.

"Не обдуріть, бо до наступного мера я не доживу"

Котенко про корінний переломКотенко про корінний переломНаприкінці 2010 року, розпочав Котенко, коли у місті вирували передвиборчі перегони, він, будучи кандидатом у мери, зустрічаючись з електоратом, вивів: щонайменше 85% невдоволень громадян так чи інакше пов’язані із сферою житлово-комунальних послуг. Тут він пригадав слова однієї бабці, які припали йому до серця і стали своєрідним рефреном його мерської діяльності — вона на путньо йому тоді сказала, мов, хоч ви нас не обдуріть, бо до наступного мера я не доживу.

Відтак, вів далі Котенко, ставши мером він взявся до справи. В цій царині він виявив кричущі порушення і невідповідності у роботі наших ЖЕКів, у першу чергу, за №№ 2, 3, 5. Наприклад, складова у їхніх зарплатах сягає майже 100%. Скаргами мешканців на роботу цих ЖЕКів "білий дім" буквально завалений. І це не якісь там нарікання на відсутність лампочки на під’їзді, а набагато серйозніші. Як приклад, мер згадав ЖЕК, яким командує Письменний: молодій сім’ї з дитинкою грудного віку за борг по квартплаті відключили струм. І це при тому, наголосив доповідач, що в цьому будинку плити для приготування їжі мають електричне живлення…

Відповідаючи сам собі на запитання, чому минув аж рік, поки він взявся за ЖЕКи, Котенко сказав, що він терпляче чекав, коли ця ЖЕКівська трійця відгукнеться на його вмовляння та пропозиції і добровільно почне вносити зміни у роботу своїх контор. Але ті відверто його ігнорували. І тут, заявив мер, його терпець увірвався.

Першими наслідками цього "уривання" стали благословення голови ОДА Сергія Ларина та нардепа Олександра Єдіна на реформування тутешніх ЖЕКів та вже згадувані Громадські слухання. Потім, з метою переймання досвіду такого реформування, була низка поїздок до міст, що вже мають відповідні напрацювання із знаком "плюс". За словами Котенка, такими містами є, зокрема, Славутич, Кременчук та Олександрія. Між іншим в Олександрії, додав доповідач, також, як і в нас, з боку деяких комунальників було неймовірно шалене пручання реформам.
"Дахаділа да аружия" — передав в оригіналі Котенко слова тамтешнього голови Степана Цапюка.

В команді мера є "кріт"

Але, вів далі голова, і наші запеклі антиреформатори часу не гаяли… За його словами, представники названих вище ЖЕКів ходили по квартирах і лякали народ небилицями про те, що Котенко віддав на відкуп міську "комуналку" кременчуцькій мафії, яка, перебравши на себе функцію ЖЕКів, так накрутить квартплату, що для більшості городян платити її буде несила. І тоді до помешкань боржників вриватимуться бритоголові бандюги і відбиратимуть силою навіть приватизоване житло…

Ці та подібні факти змусили мера розірвати контракти з Кармалітою, Письменним та Яковлєвим, а на їх місця призначити нові кадри. Та бунтівна трійця, сказав Котенко, "зброї не складає" — до своїх кабінетів новопризначенців вони не впускають, "погубили" ЖЕКівські печатки тощо. Але й голова та його команда — не промах: нові печатки було виготовлено оперативно, призначено нових бухгалтерів цих ЖЕКів, змінено право підпису, заблоковано попередні банківські рахунки, а на базі лояльного властям ЖЕКу №4 (начальник Валентина Зубкова) встановлено нову комп’ютерну програму для ведення ЖЕКівського діловодства. Між тим, зазначив доповідач, Кармаліта і після заблокування рахунків таки спромігся зняти в "Ощадбанку" 7 тисяч гривень — наразі цим фактом займаються правоохоронці.

…Варто зазначити, що саме на цьому "круглому столі" 17 січня мер нарешті оприлюднив: що то воно буде замість ЖЕКів. До цього часу, підкреслив він, подробиці знали лиш одиниці із його оточення. А все через те, зізнався доповідач, що з виконкому через якогось утаємниченого ЖЕКівського "агента" постійно витікала інформація. Ось чому, аби не дати бунтівній трійці зіграти на випередження, мер влаштував їй інформацій голод. І не помилився — це, за його словами, докорінно змінило хід "битви", звичайно, на користь голови. Отже, сказав мер, він і його команда остаточно відмовилась від якихось приватних структур — це надто лякає пересічних громадян. Як і відмовилась і від створення якоїсь нової комунальної організації — це надто клопітно та обтяжливо для бюджету. Ми, повідомив остаточно заінтригованому "круглому столу" мер, вирішили приєднати ЖЕКи, разом із їхніми виробничими потужностями, двірниками, слюсарями, електриками (але без адміністративних штатів) до КП "Комбінат комунальних послуг".
"Наразі я не можу сказати, яким буде економічний ефект від цієї оптимізації. Але він буде, бо туди, куди ми проникли — ЖЕКи №№1 і 4, де нам безперешкодно надали бухгалтерські документи, вдалося з’ясувати, що ми можемо економити 50 тисяч гривень щомісяця, які будуть направлятися на виконання ремонтних робіт та на покращення якості комунальних послуг. І це на підставі вивчення документації лише двох ЖЕКів", — заключив доповідач.

Власне, на цьому і завершилась доповідь голови. Далі настала черга запитань-відповідей, зауважень та пропозицій. Зокрема, один активіст поцікавився: а як же бути з приватним ЖЕКом "Господарник", який до свого призначення заступником міського голови з комунальних питань, очолювала Людмила Гетманець? На все, відповів Котенко, воля мешканців: захочуть залишатися у "Господарникові" — нехай залишаються, а захочуть приєднатися до КП ККП — відберемо, незважаючи ані на Гетманець, ані на її родичів. В Олександрії, додав він, також було щось подібне…

Голова МО ВО "Батьківщина", депутат Таїса Гончаренко привернула увагу на замалу для такої надважливої справи присутність за "круглим столом" представників пануючої нині Партії регіонів — в цьому вона явно натякала на те, що Кармаліта і Письменний, окрім членства у лавах "біло-голубих", є ще й міськдепами. Її дотично підтримав "регіонал" та ветеран Григорій Губський, який заявив, що ці два товариша ганьблять високе звання члена його партії…

А от представник громадськості Олександр Возний висловив слушну пропозицію: виконавець комунальних робіт у жодному разі не повинен контролювати ці роботи. І взагалі, він поки що не вельми розуміє мету такої оптимізації: до цього ЖЕКи надавали послуги і контролювали якість їх надання, а тепер, виходить, ККП робитиме так само...

Мальцева виголошує МеморандумМальцева виголошує МеморандумІ на завершення відома своїм дзвінким урочистим голосом Мальцева зачитала текст Меморандуму про співпрацю громади і влади заради ефективної реформи ЖКГ. Але присутні знайшли його текст надто пафосним і вирішили, що поки буде достатньо підписатись під протоколом "круглого столу".

А що ж "антиреформатори"?

Якщо у Кармаліти, Письменного та Яковлєва (незалежно від того, у всіх разом чи у когось окремо) виникне бажання висловитись на сторінках нашої газети з даного приводу, ми, звісно, жодним чином не заперечуватимемо. Але, поки що два перших "засвітились" лиш у новинах Кіровоградського телебачення… Як стало відомо із слів самих опальних начальників, з ними було розірвано контракти без обов’язкового, згідно чинного законодавства, 15-ти денного попередження за відмову виконати розпорядження міського голови передати житловий фонд своїх ЖЕКів на баланс УЖКГ. І все тому, що акти цієї передачі мали нетипову форму, що затверджена Постановою Кабміну. Тобто, стверджують начальники, підписавши їх, вони би попросту здійснили службове фальшування.

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
ЖЭКи были ужасны в плане обслуживания граждан, но передача их функции Комбинату коммунальных услуг будет иметь очень плохие последствия в дальнейшем.
Во первых Комбинат коммунальных услуг - это коммунальное предприятие, созданное городскими властями и естественно во всех спорных вопросах власти будут не на стороне граждан. Это будет более сильная организация которая будет диктовать нам свои условия, а качество услуг вряд ли повыситься. Экономия на ЖЭКах не решит проблем с домами. Примеров тому много Свутловотскпобут и отопление, водоканал с их тарифами - готовтись к КП ККП.

Во вторых нынишний директор ККП гр. Плахотный - бывший депутат горсовета и директор КП "Шляховик", который многие годы умело, в любую погоду, латал наши дороги. При этом дороги становились всё хуже и хуже, у него всегда был ответ - нет денег поэтому и не делаем.Теперь этот человек будет отвечать за наши с вами дома. Например, он отвечал за установку новогодней ёлки, и её поставили. Правда ставило её 7 человек, половина из которых наблюдали за работой других и тянулось это 4 дня(даже не было мороза), а в прошлом году её поставили продавцы, в мороз и за 2 дня. Разве я говорю не правду? Прекрасный организатор )))
ЖЭКи -ужасны, но КП ККП не выход!
 • Нравится
 • 0
 • Степан

 • 20 січня 2012 10:00
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Невооружонным глазом видно - просто нужно избавиться от ЭТИХ начальников ЖЕКОВ. А насчёт кому за кого стыдно и кто какую партию позорит - тоже факт очевиден.(в опровержениях моего комента не ссылаться на моё какое то отношение к начальникам этих ЖЕКОВ - они мне безразличны, просто политику Котенка я уже давно изучил).
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 20 січня 2012 11:30
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8412 публікацій
На кировоградском ТВ вчера вышел ролик на эту тему, взяли интервью у Котенка, Гетманец, Письменного и Кармалиты.
 • Нравится
 • 0
 • Инна

 • 20 січня 2012 15:42
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Да, новый мер уже розы сажал, но ни одну не вырастил,
город "осветлил" - фонари в 21:00 выключают!!!! Стыд и позор!!!!! теперь решил оставить город без коммунальных услуг. Хозяйственник из него никудышний. Пора отправляться в отставку!!!!
 • Нравится
 • 0
 • Дмитрий

 • 20 січня 2012 19:43
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
На мой взгляд, хотя я рад буду ошибиться, все "реформы ЖКХ" закончатся просто разговорами, Инна ниже правильно отметила ситуацию по-поводу "осветления" города:
- это просто смех, город 50 000 населения, рядом ГЭС, мер постоянно поет песни о электрификации, а по центральной улице города им. Ленина в 6-7 утра идут люди с фонариками на работу. Вечером выключение света в 21-00 стандартно, дошло до того что свет горит до 24-00 только по праздникам (в новогоднюю ночь горел правда до утра) и это в Светловодске, где многие люди в 18,00...19,00 только садятся на маршрутки в Кременчуге - уезжая с работы, приезжают в любимый "усиленно осветленный" город и тут тухнет свет. Хотя, буквально 2 года назад, свет спокойно горел до 23-00 в рабочие дни, и утром включался с 5-30 до 6 утра, некоторые граждане, которым нужно пораньше могли проскочить по осветленным улицам города на работу. А сейчас, улица Гагарина - улица в центре города осветлена аж 2-мя (!!!!) лампочками!!!
На горизонте особенно красиво смотрится после 9 вечера зарево от нормально осветленного Кременчуга.

Покупка фонарей - в районе городского пляжа есть одна из баз облэнерго, там валялись лет десять фонари, не знаю с каких времен, во время "осветления им. Котенко" их усиленно забирали на установку (все ржавые и с "облезшими" отражателями) это знаю та 100% - у меня там друг работает - своими глазами видел.
А на это наверняка уходят деньги и немалые..

Реформа ЖКХ, в исполнении мэра-хозяйственника уже превращается в фарс, поездим по городам, прокатаем муниципальные деньги на бензин, командировочные и представительские расходы, а реформы так и останутся словами, потому что руководить будут Плахотные и прочие, которые елку ставят по 7 дней, при этом она же была разобрана за 2 дня...хотя в прошлом году елка стояла до Крещения, что неужели она там много денег тянет из городского бюджета?

А в это время мер дает пресс-конференции на которых, по результатам своей работы, дает себе же какие то оценки в в районе "крепкой тройки"....ну не знаю, может это по 12 бальной системе он имел ввиду?
 • Нравится
 • 0
 • Aleks

 • 20 січня 2012 20:37
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Инна пише Сьогодні, 15:42
Да, новый мер уже розы сажал, но ни одну не вырастил,
город "осветлил" - фонари в 21:00 выключают!!!! Стыд и позор!!!!! теперь решил оставить город без коммунальных услуг. Хозяйственник из него никудышний. Пора отправляться в отставку!!!!
Полностью согласен! Вспоминаю выборы: Котенко обещал город-сад, поднять все предприятия, сделать дороги и т.д и т.п., обещаний у него было больше чем во все остальных кандидатов вместе взятых. Ведь было понятно, что человек или врет напропалую или не понимает, что выполнять все обещаное надо лет 30. Люди, как же вы за него проголосовали?!
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Поддерживаю всех 100% особенно про Плахотного, у него только зарплата как у деректоров жэков и это не считая "сэкономленого" и контракт на 10 лет. Скоро дворы и дома будут похожи на дороги.
 • Нравится
 • 0
 • Tyler Користувач offline

 • 20 січня 2012 21:38
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 563 комментарів | 0 публікацій
Цитата: Инна
Хозяйственник из него никудышний.

Это всегда было понятно. Стоило хоть раз в больницу сходить.
Остальные правда тоже не лучше. Выборы прошли и где они? Все разбежались, до следующих выборов.
 • Нравится
 • 0
 • Степан

 • 21 січня 2012 12:22
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Люди, вы вчитайтеся в этот бред! "
Варто зазначити, що саме на цьому "круглому столі" 17 січня мер нарешті оприлюднив: що то воно буде замість ЖЕКів." [/quote цивилизованных городах сначала ГРОМАДЕ показывают проэкт того, что должно получиться если...., а потом все его рассматривают, обдумывают и на сходках обговаривают и принимают решение.А у нас что? Котенко Громаде подал кота в мешке Эта ГРОМАДА как быдло проголосовала и только 17 января!!! мер открыл страшную тайну.А почему? Да всё потому, что никто незнает что делать и как с этим быть, главное побольше посокращать, повыгонять, обгадить, чтобы другим неповадно было.
 • Нравится
 • 0
 • max

 • 21 січня 2012 17:39
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Мне не понятно куда смотрят Регионы, в первую очередь местные-Марон,Чекаленко, Яременко-зам губернатора. Котенко опустил город и тем самым Партию Регионов, и это накануне парламенстких выборов? Или они все работают на Кальченка, а не на Едина? Странно все как-то...
 • Нравится
 • 0
 • Aleks

 • 21 січня 2012 18:24
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Наразі я не можу сказати, яким буде економічний ефект від цієї оптимізації. Але він буде, бо туди, куди ми проникли — ЖЕКи №№1 і 4, де нам безперешкодно надали бухгалтерські документи.
Полная галиматья!!!
Наразі я не можу сказати, яким буде економічний ефект від цієї оптимізації
?! И это говорит мэр?!!! Далее:
бо туди, куди ми проникли — ЖЕКи №№1 і 4, де нам безперешкодно надали бухгалтерські документи
Бредятина, чтобы куда-то при необходимости "проникнути" есть КРУ, налоговая, ОБЕП, прокуратура, тем более ЖЕКи комунальные предприятия и никакого героизма для этого не надо, а надо четко представлять, что делать и как, просчитать, что получит город в итоге. А виденья такого как раз ни у Котенка, ни тем более в "громадськості" в лице Мальцевой, нет. Нет команды, нет специалистов, професионалов, а у Котенко есть ощущение, что где-то денежка мимо его кармана течет, вот и взялся за "рехформу" вместе со своим бывшим однопартийцем-БЮТовцем Плахотним, значит там сязь крепче, чем с регионалами Письменым, Кармалитой, Яковлевым.
 • Нравится
 • 0
 • WEPR

 • 21 січня 2012 18:45
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Такое впечатление, что тут в коментаторах собрались только жековцы и их родственники.
Все правильно делает Котенко. Жеки собирали деньги ДЕСЯТИЛЕТИЯМИ,мало того что не выполняя свои обязанности так еще и нагло, дерзко по хамски обращаясь с жильцами. Вы, "защитники", хоть раз общались с тем же хамлом Письменным?
А пытались ли обратиться в ЖЕК с вопросом как они выполняют свою работу? Причем официально. (?)
Да я более чем уверен, что на рынке каждый из вас за рубль торговаться будет, а в магазин не поленится сдать товар если он не качественный, а тут, блин, молча, каждый месяц, год... несут деньги и причем сами понимают, что несут в никуда и ничего за них не получат кроме могоэтажного мата со стороны жековцев в свой адрес.
Да все верно делает мер. У предыдущих кишка тонка была.
Котенку респект на данном этапе!

Добавлю еще для думающих. Годы бездействия жеков, это не только просо деньги выброшенные жильцами на ветер, это еще и "дивесия" которая отражается уже сейчас и аукаться еще будет. Это как врач, которому доверили лечение, своим бездействием запустил болезнь пациента. И дай Бог, чтоб это теперь "вылечить".
 • Нравится
 • 0
 • Дмитрий

 • 21 січня 2012 19:40
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Уважаемый WEPR, доброго времени суток.
Где во всех выложенных ниже постах увидели хотя бы слово в защиту ЖЭКов и качества их услуг? Прочитайте еще раз внимательно о чем пишут люди...
 • Нравится
 • 0
 • Aleks

 • 21 січня 2012 20:49
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Дмитрий,WEPR, это похоже сам Котенко, или кто-то близкий ему. По поводу врача у WEPRа-не дай Бог к такому врачу попасть!
 • Нравится
 • 0
 • max

 • 21 січня 2012 21:54
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Aleks пише Сьогодні, 20:49 По поводу врача у WEPRа-не дай Бог к такому врачу попасть!" Абсолютно согласен, а здесь весь город ПОПАЛ к такомуууу врачу! Но ему (врачу) похоже повезло с народом - терпеливый, равнодушный пофигист (народ), а врач его (народ) лохматит по полной. Вопрос: ДОКОЛЕ?!
 • Нравится
 • 0
 • yelka

 • 31 січня 2012 23:58
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
наш мэр езил перенимать опыт по устройсву коммунального хозяйства в Александрию...Смешно.Вы бывали в Александрии?Вы видели там качество дорог,чистоту улиц и фасады домов?Да,нашёл где перенимать опыт...А чему там могут научить - можно посмотреть: http://www.youtube.com/watch?v=uY7L1k9xm
2Y
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 1 лютого 2012 00:04
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8412 публікацій
Цитата: yelka
http://www.youtube.com/watch?v=uY7L1k9xm
2Y
Вот за эту программу ведущий лишился своей должности.
 • Нравится
 • 0
 • yelka

 • 1 лютого 2012 01:00
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Правильно!Не чиновники лишились своих должностей (а некоторым - вообще место за решёткой),а ведущий!!!
Как у нас всё прогнило!Да не ЖЕКи надо реформировать,а власть разгонять...Притом всю - начиная с верха и заканчивая руководителями местных и ведомственных уровней!И менять в корне всех - мэра,замов - весь аппарат!Мхом уже все заросли там!А так,как у нас начали "реформировать" ЖЕКи - это скорее на расправу похоже.Почему Зубкову оставили?Нашли прогрессивного начальника?Или она всё-таки кое-кому угодна?Возятся там в своём горисполкоме,как в гадюки в серпентарии - каждый тянет одеяло на себя.Смотреть на них противно!!!
 • Нравится
 • 0
 • Tyler Користувач offline

 • 1 лютого 2012 11:07
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 563 комментарів | 0 публікацій
Цитата: admin
Вот за эту программу ведущий лишился своей должности.

Не за эту. Он сильно на губернатора Хмельницкой области гнал. Неоднократно.
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 1 лютого 2012 11:11
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8412 публікацій
Ну, не знаю за какую именно передачу, но его увольнение было подарком для мера Александрии: http://novosti.kr.ua
 • Нравится
 • 0
 • Aleks

 • 1 лютого 2012 21:26
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
yelka пише Сьогодні, 01:00
Правильно!Не чиновники лишились своих должностей (а некоторым - вообще место за решёткой), а ведущий!!!
Как у нас всё прогнило!Да не ЖЕКи надо реформировать,а власть разгонять...Притом всю - начиная с верха и заканчивая руководителями местных и ведомственных уровней!И менять в корне всех - мэра,замов - весь аппарат!Мхом уже все заросли там!А так,как у нас начали "реформировать" ЖЕКи - это скорее на расправу похоже.Почему Зубкову оставили?Нашли прогрессивного начальника?Или она всё-таки кое-кому угодна?Возятся там в своём горисполкоме,как в гадюки в серпентарии - каждый тянет одеяло на себя.Смотреть на них противно!!!
Абсолютно согласен,это не реформа, а чистый ДЕРИБАН!!!!
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top