Неділя, 13 червня 2021
Здоров'я

Управління ветеринарної медицини попереджає

Управління ветеринарної медицини попереджаєАфриканська Чума СВИНЕЙ (АЧС) (лат. Pestis africana типі) – хвороба Монтгомері – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, яке зазвичай протікає з явищами септицемії. Викликається ДНК-вірусом, що належить до родини Iridoviridae. Вірусоносійство АЧС продовжується 2 роки і більше. Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби, не існує. Все поголів’я свиней у господарствах, куди проникає вірус, гине. Люди на африканську чуму свиней не хворіють.


Стійкість вірусу африканської чуми свиней до фізичних і хімічних факторів
Вірус стійкий до висушування, заморожування та гниття. За кімнатної температури вірус зберігається протягом 18 місяців, а інфекційну активність у холодильнику зберігає від 6 до 10 років. Під дією прямих сонячних променів вірус гине через 12 годин. Для дезінфекції найефективнішими є розчини їдкого натру (2-3%), формальдегіду (2,5%), водна завись хлорного вапна (15-20%). Знеш
кодження вірусу відбувається протягом години.

Шляхи зараження африканською чумою свиней
Свині заражаються через тісний контакт з хворими або інфікованими тваринами. Хвороба передається не тільки за цих умов, а й поширюється через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому перевозять хво¬рих тварин. Комахи, хижі птахи і звірі, собаки можуть бути переносниками вірусу. В разі забою хворих тварин м’ясопродукти є фактором поширення хвороби.

Симптоми африканської чуми свиней
Гостра форма захворювання характеризується підвищенням температури протягом усього періоду хвороби і лише за декілька годин до загибелі знижується до 37—35°С. Шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, вентральній стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’явля-ються скрізь. Загибель настає через 4—10 діб.
Лікування хворих тварин заборонено.

Профілактика африканської чуми свиней
Профілактика здійснюється шляхом суворого дотримання ветеринарно-санітарних вимог, безвигульного ут-римання свиней, проведення дезінфекції, боротьби з комахами тощо. Для запобігання зараженню свиней на африканську чуму обов’язковим є суворе дотримання ветеринарно-санітарних (гігієнічних) вимог. Необхідно максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими твари¬нами, що перебувають у вільному, неконтрольованому утриманні (собаки, коти тощо).
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: вигульне утримання свиней; вимушений забій (без ветеринарного огляду); лікування хворих свиней; завезення тварин без відповідних документів.

За наявності ознак захворювання свійських свиней або при виявленні трупів диких кабанів негайно повідомте ветлікаря державної установи ветеринарної медицини за тел.: 8 (05236) 2-49-59.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • McSim

 • 25 грудня 2008 11:04
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
И что есть случаи заболевания в нашем городе или районе????
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 25 грудня 2008 15:02
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8906 публікацій
Поплюй! winked
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top