Четвер, 13 грудня 2018
Микола Середенко ТОП-новини Релігія

На головному куполі Спасо-Преображенського храму встановлять Хрест Новина з фото

На головному куполі Спасо-Преображенського храму встановлять Хрест
Відділ культури і туризму Світловодської районної державної адміністрації запрошує жителів міста та району, гостей Краю, засоби масової інформації, прийняти участь у святкуванні визначної події — встановленні Хреста головного купола Спасо-Пребраженського храму — визначної пам’ятки архітектури 1806 року забудови.

Подія відбудеться у неділю, 11 жовтня у селі Талова Балка Світловодского району. Початок о 13:00.

Довідки за телефонами: 097-43-13-561, 098-294-94-73.

На головному куполі Спасо-Преображенського храму встановлять Хрест

Наша довідка:

Церква побудована у 1806 році на кошти першого землевласника села Федора Боровського. Церква розташована в дуже мальовничому місці — на пагорбі над річкою, в оточенні лісу, так що тут є, на що подивитися. Діючою церква була до 1920-х років. Останні записи про вінчання в неї датуються саме 20-30 ми роками ХХ століття. Церкву називають також Пятікутка. Раніше тут було три будівлі, які одночасно служили монастирем, а під ними розташовувалися чернечі келії.

Храм пережив Другу світову війну — німці не стали руйнувати церкву і навіть ховали у схилів пагорба своїх солдатів. У післявоєнні роки радянська влада перетворили церкву на склад, але на стінах досі збереглися фрески із зображеннями чотирьох євангелістів, а подекуди можна навіть розгледіти ліпнину.

Талова Балка — не таке вже й велике село, в ньому від сили три сотні жителів. Назва населеного пункту, кажуть, походить від словосполучення "Тилова балка", адже саме тут проходив обоз Богдана Хмельницького і утворився тил, коли гетьман наступав на Жовті Води з Суботова. За розповіддю місцевого жителя Ігоря Лободенко, церква глибока рівно настільки, наскільки і висока. Про це свідчать креслення і старовинні розповіді. Кажуть, що під землею є ходи, вихід до прісних вод, а також розроблена система лампадного освітлення, але оскільки все це практично зруйновано, точно сказати нічого не можна.


На головному куполі Спасо-Преображенського храму встановлять Хрест
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top