Субота, 07 грудня 2019
Фоторепортаж ТОП-новини Культура

Це її світ, її життя… Новина з фото

Це її світ, її життя…

У наш такий нелегкий час можна по-доброму позаздрити людям, які знаходять можливість, а головне мають бажання творити: захоплюються тим чи іншим видом декоративно-ужиткового мистецтва. Божим даром нагороджена і ця жінка, творча натура якої проявляється у дивовижних витинанках-аплікаціях та в роботах, виконаних у стилі клаптикової техніки.


Антоніна Іванівна Зуєвська з дитинства мала хист до малювання. Здобувши відповідну освіту, тривалий час працювала живописцем на керамічному заводі. Вже давно жінка перебуває на заслуженому відпочинку, тож зараз має можливість зайнятися улюбленою справою. З дитинства була у захваті від яскравих шматочків паперу, клаптиків тканини, спочатку почала створювати таку собі мозаїку-аплікацію з паперу, далі захопилася "печворком" (клаптикове шиття).

Деякі роботи майстрині панно на теми творів Т. Шевченка, Л. Українки та ін. в 2009 році демонструвалися на виставці "Світловодські барви" в міському палаці культури. Маленькі шедеври жінки побували і на мистецьких виставках в Кіровограді, а свого часу вони отримали схвальну оцінку художників на Андріївському узвозі в м. Києві. У червні 2010 року в міському краєзнавчому музеї відбулася виставка робіт родини Зуєвських, адже і чоловік Антоніни Іванівни Володимир Іванович, і сини Роман та Іван художники, а її мама Хобта Ганна Миколаївна чудова вишивальниця.

Щодо робіт самої Антоніни Іванівни, то глядачів, певно, найбільше вразило панно "Вечірня в храмі монастиря", виконане в стилі клаптикової техніки.
"Поки-що я створила небагато робіт, — каже майстриня, — але всі вони відтворюють теми, які мене найбільше хвилюють і вражають".

Наприкінці листопада А. Зуєвська відзначатиме ювілейну дату. До цієї події в музеї відкриється виставка її робіт "Мій світ, моє життя", на якій будуть представлені крім панно-витинанок та робіт з "печворку" і оригінальні авторські ляльки майстрині. Це дійсно її творчій світ, в який стежку проклала спочатку мама, а потім люди, близькі по духу та світосприйманню. Творчим кредом жінки є слова відомого українського поета Олександра Олеся:

Чому ж стоїш без руху ти,
Коли весь світ співає?...
…Тут ллються пахощі густі,
Там гнуться верби п’яні.
(Чари ночі)


Вже кілька років поспіль до Дня міста в православно-просвітницькому центрі храму Покрови Пресвятої Богородиці проходить виставка "Гармонія душі", активною учасницею якої є і А. Зуєвська. Ці та подібні виставки, вважає майстриня, збагачують творчу уяву, надихають на створення нових робіт. Жінка постійно прагне до самовдосконалення, до здобуття нових знань. Нещодавно побувала в Кіровограді на заняттях творчої лабораторії майстрів обласного об’єднання "Дивосвіт", що проходили в Центрі народної творчості. Ознайомилася з роботами чудових майстрів О. Кудревич (клаптикове шиття) та О. Коломієць (витинанки). Каже, що диво-роботи цих майстрів просто-таки вражають.

"Шкода, — говорить Антоніна Іванівна, — що у мене за плечима вже чимало прожитих років, але хочеться вірити, що ще вдасться створити гарні і цікаві роботи. Жалкую, що ще з раннього дитинства мене не привели у православний храм, не ознайомили із православним світоглядом, який є компасом і орієнтиром для кожного з нас, тоді можна було б уникнути багатьох помилок у житті".

Дуже важливо, на думку майстрині, щоб робота, яку ти робиш, проходила через твою душу, тільки тоді з’являться неповторні авторські твори, що збагатять нашу національну скарбницю.

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Це її світ, її життя…

Тетяна Ткачук,
працівник міського краєзнавчого музеюДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top