Середа, 26 червня 2019
Події

Бюджетно-правовий семінар

Слухаючи тренера ВозногоСлухаючи тренера ВозногоЗа підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії, у Світловодську минулого тижня стартував Проект "Бюджет міста під контроль громади".
А конкретним змістом його взялася наповнювати відома у місті громадська організація, яка вже не перший рік налагоджує плідний контакт територіальної громади із владними та господарськими структурами міста, — Муніципальний центр стратегічного планування і маркетингових досліджень (МЦСПМД).


29 вересня в центральній міській бібліотеці і було проведено даний семінар-тренінг, на якому небайдужі до міських проблем представники світловодської громади слухали лекції тренера-викладача Олександра Возного та аналітика Проекту Вадима Степанця. А потім приступили до обговорення почутого. Але на початку Юрій Лукінський, керівник даного Проекту у Світловодську окреслив мету проведення зазначеної роботи. Якщо, сказав він, Україна прагне долучитись до європейських цінностей, де територіальні громади відіграють провідну роль у всіх без винятку сферах життєдіяльності своїх населених пунктів, то і нам, українським громадянам, не зашкодить дещо перейняти із тамтешнього досвіду. І, як перший крок на цьому шляху — бюджет: як він формується і на державному, і на місцевих рівнях. Про це та інше докладно розповів Олександр Возний. Ним, зокрема, було розкрито саме поняття бюджету — його законодавчу базу, складники та джерела наповнення. Не без зацікавлення присутні заслухали його інформацію про бюджети місцевого самоврядування та місцеві бюджети — що у них є спільного, і які між ними відмінності. Також тренер-викладач розкрив принципи, на яких ґрунтується бюджетна система України. Що таке її єдність, збалансованість, повнота, субсидіарність тощо, а також — публічність і прозорість… Саме ці два питання розкривав наступний лектор — Вадим Степанець — у своїй доповіді на тему: "Закон України "Про доступ до публічної інформації". Адже, за словами аналітика Проекту, неможливо контролювати владу у площині бюджетної політики без відкритості і гласності — поняття, які мають укорінитися на українських "ґрунтах" завдяки прийнятому не так давно Верховною Радою України вищеназваного закону. Адже, повідомив аналітик, у стосунках влади із громадою постійно виникала дилема: влада була зацікавлена надавати громаді якомога обмеженішу інформацію про свою діяльність (і бюджетну, у тому числі), натомість, громада прагнула отримувати від влади якомога більше такої інформації…

Новітній закон, заявив Вадим Степанець, і встановив більш-менш чіткий компроміс між цими двома діаметрально протилежними прагненнями. Задля цього необхідно знати, зокрема, про два рівні доступу до публічної інформації, що звуться активним і пасивним, про розпорядників публічної інформації та їхню відмінність одне від одного. Розкрив доповідач і те, що є інформацією відкритою і інформацією з обмеженим доступом і яка інформація є внутрішньовідомча, а яка — такою, що зібрана в процесі оперативно-розшукової та контррозвідувальної діяльності.

Учасники семінаруУчасники семінаруЦікаво присутнім було дізнатись і про обов’язки органів влади у разі звернення до них за тією чи іншою інформацією. Адже, наголосив Вадим Степанець, з набуттям чинності "Закону про публічну інформацію", державним службовцям на законодавчому рівні віднині забороняється відмовляти фізичним та юридичним особам у їхньому прагненні отримувати ту чи іншу інформацію, що пов’язана із діяльністю владних структур та надавати затребувану інформацію несвоєчасно або не в повному обсязі. За що, підкреслив він, передбачається відповідальність — дисциплінарна, адміністративна і навіть, кримінальна.
"Смію припустити, — завершив доповідач, — що за такого закону і за нашої небайдужості, діяльність влади в цілому і бюджетні питання, зокрема, стануть більш прозорішими. А відтак, чесними по відношенню до громади"…

Своєрідну риску опісля цих двох доповідей підвів Юрій Лукінський, який наголосив, що поступово, крок за кроком, громада має знати про діяльність влади буквально все. І бюджетні питання — не виняток. Окрім того, ним було у подробицях розкрито так званий інструментарій та методику проведення моніторингу бюджетно-фінансової політики.

На завершення семінару учасники, закріплюючи почуту інформацію, відповідали на тестові запитання та обговорювали почуте у ігровій формі.

Цікаво було дізнатись думку учасників семінару… Узагальнюючи, можна констатувати, що МЦСПМД започаткував у місті корисну і вкрай необхідну справу. Відтепер, зазначали учасники, інформаційний "голод" у царині бюджетної діяльності нашої влади є всі можливості "втамувати". І подібні семінари відіграють у цьому далеко не останню роль.

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top