Середа, 19 червня 2019
Здоров'я

Життя без алергії

Життя без алергіїЗа даними медичної статистики, різними формами алергії страждає більше 20% населення земної кулі і ця цифра постійно росте. Перелік речовин, здатних викликати алергічну реакцію, можна продовжувати нескінченно.
Сюди входять і багато продуктів харчування, і домашній пил, і пилок квітучих рослин, укуси бджіл і інших комах. До алергенів відносяться хімікати, що в надлишку містяться в медичних препаратах і засобах побутової хімії. До алергенів відносяться навіть сонячне світло.


Сучасний стиль життя з його прагненням до стерильної чистоти якимсь чином змінює імунну систему і настроює організм до алергії, але це тільки одна сторона питання. Вивчаються і інші чинники; зміни в нашому харчуванні, роль грудного вигодовування, вплив килимових покриттів в будинках, сучасних будматеріалів. Все це разом із спадковістю може підсилювати схильність до алергії.

Клінічні прояви алергії можуть бути самими різними : алергічний риніт хронічний сезонний, алергічний кон’юнктивіт, хронічна кропив’янка, атопічний дерматит, бронхіальна астма.

Лікування алергії складне і включає такі етапи:
1. Дотримання дієти: з раціону вилучити продукти, які можуть викликати алергію (мед, шоколад, креветки, раки і т.д.) При загостренні алергії забороняється введення вакцин, сироваток.
2. Усунення або обмеження контакту з алергеном. Якщо це пилок амброзії або інших рослин — більше часу знаходитись дома при закритій кватирці, не бувати на природі.
3. Проведення СІТ — специфічної імунотерапії краще взимку, за відсутності клінічних захворювань, алергії.
4. Медикаментозне лікування: своєчасно розпочате медикаментозне лікування пом’якшує перебіг алергії, покращує якість життя хворих.

Т. Цуверкалова,
завідуюча відділенням поліклініки.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top