Четвер, 15 листопада 2018
Здоров'я

Захворювання гострими кишковими інфекціями можна попередити

Захворювання гострими кишковими інфекціями можна попередитиНазабаром літо — пора, коли кишкові інфекції найбільше вражають людину. Але, дотримуючись елементарних правил гігієни, проблем зі здоров’ям можна уникнути.
Як повідомив редакції Володимир Шмаков, лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС, протягом 4-х місяців поточного року епідобстановка з тифо-паратифів, ієрсиніозу, кампілобактеріозу, дизентерії, вірусного гепатиту А в місті і районі була спокійною. Не реєструвались також спалахи гострих кишкових інфекцій.

Понизився рівень захворюваності населення міста і району сальмонельозами. Показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 2,86 проти 17,7 за аналогічний період 2010 року. Захворювання реєструвались серед населення району.

Разом з тим слід відмітити, що за рахунок підвищення рівня захворюваності населення міста, ускладнилась епідобстановка з гастроентероколітів. Показник захворюваності па 100 тисяч населення в місті і районі склав 88,57 проти 47,23 за аналогічний період 2010 року.

Серед захворівших гастроентероколітами — 86,6% випадків зареєстровано серед дітей до 17 років. Слід відмітити, що в основному (80,4%) випадки захворювання реєструвались серед дітей дошкільного віку.

За даними епідрозслідування, причинами захворювання були вживання неякісних харчових продуктів (часто за рахунок недотримання правил їх приготування та зберігання в домашніх умовах, вживання продуктів без урахування термінів їх придатності), або годування дітей харчовими продуктами, що не відповідають їхньому віку та без дотримання вимог дієтичного харчування.

Ряд випадків захворювання були пов'язані з недотриманням правил особистої гігієни.

Є випадки захворювання дітей дошкільного віку, пов'язані з їх годуванням у вуличних умовах (по дорозі додому).

Захворюваність населення міста і району гастроентероколітами носила поодинокий характер (в 55 випадках з 56 зареєстровано по 1 випадку захворювання). Проведено відповідні протиепідемічні заходи в вогнищах кишкових інфекцій.

Попередити виникнення не тільки спалахів, групових випадків, а й поодиноких випадків гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь можна дотримуючись загальновідомих правил поведінки:
• не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі;
• не вживати продукти харчування при найменшій підозрі щодо їх якості (з простроченим терміном зберігання, зберігання в неналежних температурних умовах та інше);
• суворо дотримуватись правил технологічної обробки продуктів при приготуванні страв;
• при споживанні овочів, фруктів їх необхідно промити питною водою (при споживанні дітьми — окропом);
• постійно, навіть в місцях тимчасового перебування, суворо дотримуватись правил особистої гігієни;
• при годуванні дітей раннього віку дотримуватись рекомендацій лікарів-педіатрів.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top