Четвер, 03 грудня 2020
Здоров'я

Зупинимо епідемію туберкульозу у Світловодську

Зупинимо епідемію туберкульозу у СвітловодськуТуберкульоз — вкрай небезпечне захворювання. У засобах масової інформації не раз повідомлялося, що Кіровоградська область посідає одне з перших місць в Україні по захворюваності на туберкульоз (81 випадок на 100 тис. населення 2010 року, в Україні — 2009 року 72 випадки на 100 тисяч населення).
Наше місто в свою чергу лідирує в області. Чи можна змінити ситуацію і що для цього потрібно? — з таким запитанням ми звернулися до лікарів відділення променевої діагностики Світловодської ЦРЛ Євгена Шаблія та Валентини Позовної.


— Євгене Опанасовичу, цифри досить сумні, чи не так?

— На жаль. Високим рівень захворюваності на туберкульоз вважається вже тоді, коли спостерігається 20 випадків на 100 тис. населення. Для порівняння, в Росії ця цифра становить — 124, в Білорусії — 50, а у США — 4. Тут туберкульоз "зупиняють" буквально на генетичному рівні.

— Які обставини сприяють розвитку захворювання на туберкульоз?

— Це, насамперед, контакти з хворими на туберкульоз; захворювання на туберкульоз у минулому; інтенсивне ультрафіолетове опромінення. Як не дивно, але сприяти розвитку захворювання може і часте застосування медичних банок при лікуванні легень та вживання стероїдних гормонів.

— Якими, зазвичай, можуть бути скарги хворого на туберкульоз?

– Лікаря повинні насторожити насамперед такі бронхо-легеневі скарги хворого: кашель (понад 3 тижні); виділення мокроти; біль у грудях; задишка; присутність крові у мокроті. До загальних скарг відносяться підвищена температура тіла; озноб; пітливість (особливо вночі); прискорене серцебиття; слабість; втома; погіршення апетиту; схуднення.

Щоб виявити туберкульоз органів дихання своєчасно, необхідно регулярно проходити флюорографічне обстеження. При цьому обстеженні групи ризику, ефективність виявлення туберкульозу органів дихання у 55 разів вища, ніж при суцільному обстеженні.

— Кого ж можна віднести до групи ризику?

— Інститут фтизіатрії та пульмонології визначає групи ризику за епідеміологічними, медико-біологічними та соціальними ознаками. До першої групи відносяться особи, які перебували чи перебувають у контакті з хворими на туберкульоз; у тому числі працівники протитуберкульозних закладів та особи, які працюють на фермах, де можуть бути хворі на туберкульоз тварини.

Група ризику за медико-біологічними ознаками включає осіб, що кашляють 3 тижні й більше; ВІЛ-інфікованих хворих та хворих на СНІД; осіб з хронічним отруєнням пестицидами; хворих на цукровий діабет та психічні хвороби тих, хто зловживає алкоголем та наркотиками.

Всі знають, що особливу небезпеку становлять особи, які відносяться до соціальної групи ризику. Це особи без постійного місця проживання; ті, що повернулися із пенетенціарних закладів та ін.

— Отже, обстеження має проходити кожен?

— Так, для того, щоб зупинити епідемію туберкульозу у нашому місті, кожному слід пройти флюорографічне обстеження. Особливо, особам з групи ризику. Зробити це можна у кабінеті №79 поліклініки, флюорографічному кабінеті хірургічного корпусу. Подбайте про своє здоров'я та про здоров'я своїх близьких і рідних.

"СВ".
Фото з сайту rada-poltava.gov.uaДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.04.2008 | 561 комментар | 0 публікацій
Буквально вчера был в больнице и лицезрел картину как люди тщетно пытались сделать флюрографию ... на все вопросы ответ один ... "аппарат не работает, где слелать? Кременчуг!".
 • Нравится
 • 0
 • Tyler Користувач offline

 • 8 квітня 2011 14:33
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 563 комментарів | 0 публікацій
А когда говориш им, что они должны делать это бесплатно, а не вымагать "благодійний добровільний внесок", так еще и хамят в ответ. Даже когда-то обещали на работу пожаловаться :)
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top