Четвер, 13 травня 2021
Релігія

40 днів посту для істинно віруючого — як один день

Благочинний Світловодського округу, настоятель Свято-Покровського собору, мітрофорний протоієрей Олександр КоваленкоБлагочинний Світловодського округу, настоятель Свято-Покровського собору, мітрофорний протоієрей Олександр КоваленкоРозпочався найбільш "серйозний" і тривалий серед постів — Великий піст, який триватиме аж до Світлого Воскресіння Христового, яке цього року припадає на 24 квітня.
У цьому зв’язку, ми не могли не задати кілька запитань Благочинному світловодського округу, мітрофорному протоієрею отцю Олександру стосовно цього церковного таїнства.


— Скажіть, панотче, кому дозволяється послаблення у дні Великого посту? Адже, відомо, що він найбільш суворий і не кожна людина, в силу різних, насамперед, фізіологічних причин, в змозі його витримати?

— Так, дійсно, вимоги Великого посту досить жорсткі. Наприклад, олія дозволяється лише у суботу та неділю В інші дні положено сухоїдіння. І лиш в окремі дні дозволяється варена їжа. Найбільш суворо потрібно поститися у перший тиждень. Тому для окремих людей Церква дозволяє деякі послаблення. А от для вагітних жінок піст відміняється взагалі. Для малолітніх дітей бажано, щоб піст полягав у відмові від тістечок, цукерок та інших солодощів.

— Людина сама має обирати для себе послаблення, чи таки треба обговорювати це питання із священиком?

— Безумовно, найкраще все обговорити з батюшкою. І тоді, скориставшись його рекомендаціями, обрати для себе свою міру посту.

— А якщо людина оступилася. Наприклад, святкувала свій день народження та й "під’їла" шмат м’яса чи кавалок ковбаси. Та ще й чарчину-другу "перехилила" Віна підлягає "реабілітації"?

— Навіть, якщо людина оступилася — вона має піднятися і йти далі. Відчай справі не зарадить. Треба прийти на сповідь до священика, покаятися і продовжуватися поститися далі… Істинно віруюча людина свідома того, що піст — він насамперед для душі, а не для тіла. І тоді, повірте мені, обмеження у їжі ніколи не буде для вас чимось обтяжливим та виснажливим. І сорок днів посту пролетять для вас як один день.

Віталій Асауленко,
Богдан Дроздов (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top