Понеділок, 20 травня 2019
Корисна інформація

Податкова соціальна пільга у 2011 році

Податкова соціальна пільга у 2011 році
Як і раніше, право на зменшення загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП матимуть платники податку, у яких такий дохід не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (пп. 169.4.1 Податкового кодексу (далі — ПК).
Однак, розмір ПСП змінився: якщо за нормами ст. 6 ЗУ №889 (нині втратив чинність) ПСП дорівнювала 50% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої законом на 1 січня звітного податкового року, то за ПК вона обчислюватиметься виходячи із прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року (пп. 169.1.1 ПК). У 2011 році ПСП установлюється у розмірі 50 % від цього показника (абз. Восьмий п. 1 Розділу ХІХ ПК).


Перелік осіб, які мають право на підвищену ПСП, доповнено категоріями платників, які потребують державної підтримки. А саме:
— у розмірі 100% — платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, — у розрахунку на кожну таку дитину (пп. 169.1.2 ПК);
— у розмірі 150% — платник податку, який був учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія ЗУ від 22.10.93 №3551-ХІІ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (крім інвалідів І та ІІ групи, які мають право на 200%-ву ПСП) (абз. "е" пп. 169.1.3).

Не передбачено застосування ПСП у розмірі 150% для вдів та вдівців (вони користуватимуться пільгою на загальних підставах) та на ПСП у розмірі 200% — для осіб, які мають та виховують трьох чи більше дітей віком до 18 років (вони користуватимуться ПСП у розмірі 100% як особи, що утримують двох чи більше дітей).

Звертаємо увагу податкових агентів та платників податку, що у зв'язку зі зміною підстав для застосування ПСП (з 01.01.11 діє ПК) платники податку повинні поновити заяви про застосування ПСП та подати їх своїм роботодавцям. Таку заяву слід подати всім платникам, які мають право на ПСП та бажають нею користуватися у 2011 році. ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати із дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Світловодська ОДПІ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Чи мають право на ПСП обидвоє батьків, що виховують дытей до 18 рокыв, чи тыльки один з них?
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top