Середа, 18 жовтня 2017
Здоров'я

Епідситуація з грипу стає напруженою

Епідситуація з грипу стає напруженоюОсінь – пора року, коли спостерігається значний ріст захворювань на ГРВІ та грип. Яка ситауція у місті станом на 3 листопада, як вберегтися від інфекції і на що треба звернути увагу світловодцям, редакції розповідає Радміла ПЕРЕПЕЛЯК, завепідвідділом Світловодської райСЕС:
— За останній тиждень епідобстановка з грипу та ГРВІ на території міста стала напруженою. Рівень захворюваності на 10 тис. населення по місту склав 36,7 (спостерігається ріст на 24,8% за аналогічний період 2009 року). Хоча епідпоріг по місту складає 76,07, але варто ретельно дотримуватися протиепідемічних заходів (дотримання теплового режиму, попередження виникнення протягів, своєчасність проведення прибиральних робіт, при можливості, кварцування приміщень, застосування засобів індивідуального захисту і т.п), аби запобігти подальшому розповсюдженню ГРЗ.
Важливо підтримувати імунітет організму людини на достатньому рівні за рахунок загальнозміцнюючих процедур, режиму праці та відпочинку, регулярного та повноцінного харчування з включенням в раціон вітамінів, фруктів, овочів (вживання смородини, цибулі, часнику та інших «народних» засобів профілактики). Бажано використання імуностимуляторів, імуномодуляторів: амізон, мефенамінова кислота, екстракти елеутерококу, ехінацеї тощо. Проводити обробку носових ходів мазями, зокрема оксаліновою.

Слід підкреслити, що в умовах можливого ускладнення епідобстановки з пандемічному грипу імунізація населення набуває ще більшого значення. Це пов'язано з тим, що при генному обміні між вірусами не виключені мутація і поява нового серотипу — вірусу ще більш агресивного щодо своїх властивостей. Для імунопрофілактики грипу в Україні зараз використовуються вакцини: "Інфлувак" (Нідерланди), "Ваксигрип" (Франція), "Флюарикс" (Німеччина), "Грипол Нео" (Росія), "Гриппол Плюс" (Росія).

Слід пам'ятати, що стан напруженості імунітету у щеплювальних осіб досягає достатнього рівня через 3-4 тижня після щеплення. Враховуючи тенденцію до росту рівня захворюваності населення ГРВІ, загрозу ускладнення епідобстановки з "пандемічного грипу", щеплення проти грипу бажано отримати найближчим часом.

Підприємства, установи і організації міста і району вакцини проти грипу можуть придбати через аптечну мережу міста і району (за домовленістю), а також у підприємців з реалізації імунобіологічних препаратів "Укрвакцина" (м.Київ). Разом з тим слід взяти до уваги, що щеплення повинні проводитись медпрацівниками і тільки в ЛПЗ міста і району. Практика боротьби з грипом підтвердила, що щеплення є одним із найбільш ефективних засобів профілактики грипу.

«Світловодськ вечірній».
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Сьогодні, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Сьогодні, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr Вчора, 21:09
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц Вчора, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top