Вівторок, 25 червня 2019
Освіта

Освітяни: відлуння "свинячого" карантину

Освітяни: відлуння "свинячого" карантинуСвітловодські освітяни перебувають наразі у передстрайковому стані. Про це їхні земляки чи не вперше довідалися з чужомовної газети обласної організації Партії регіонів "Площадь свободи".
Стоси "Площаді свободи" (№6 від 7 серпня) у якості презенту для покупців заполонили минулого тижня прилавки крамниць, аптек тощо, їх роздавали перехожим на вулицях партагітатори... У газеті, як і в інших партійних виданнях, нічого цікавого – звичний до нудоти партійний піар. Та все ж одна замітка на першій шпальті – "Світловодськ: наслідки "Юлячого грипу" – звісно, не могла не заінтригувати.


І дійсно, йшлося у ній про "гріхи" тутешньої влади, яка, разом з управлінням освіти, змусили минулого року освітян піти у вимушену відпустку через оголошений тодішньою прем’єркою Тимошенко карантин, пов’язаний із пандемією "свинячого" грипу. І все-то би нічого – вся країна "пошилася" тоді в карантин. Але ж зарплату за час його тривалості світловодські освітяни, на відміну від колег з інших регіонів, отримали не у повному обсязі – лиш дві третині від посадових окладів. Зрозумівши, що їх ошукали, педагоги котрий місяць вимагають заплатити їм законну решту коштів. Та вимагають марно, говориться у замітці, і вони ось-ось застрайкують. На це – і це є лейтмотивом замітки – голова Кіровоградської ОДА "регіонал" Сергій Ларін виказав неабияку стурбованість, розпорядившись створити робочу групу з обласних чиновників від освітньої (і не тільки) галузі, які би розібралися у ситуації, знайшли винуватців і захистили вчителів... Що і стало приводом звернутися до головного міського освітянина Геннадія Френкеля задля того, аби почути його коментар на задану тему. За його словами, в замітці у "Площаді..." "все зведено до купи – і людей, і коней". Міське управління освіти як підпорядкована міській владі структура не могла не підкоритися рішенням міськвиконкому. А він (виконком) ще 31 серпня прийняв рішення про порядок оплати педагогічним працівникам під час канікул. А саме – на цей час вони мають отримувати зарплату не у повному обсязі, як наголошує галузеві Інструкція, а лиш дві третини. Такий розмір оплати світловодські вчителі одержали за два тижні минулорічних осінніх канікул. А відразу опісля, продовжив пан Френкель, "насунув" тритижневий карантин, пов’язаний з пандемією AH1N1. І знов, перебуваючи у вимушеному "простої", освітяни "задовольнилися" тими ж таки двома третинами. Хоча, зазнає начальник освітнього управління, така оплата, знов таки, суперечила вже згаданій Інструкції, а також – тодішній Постанові Кабміну, яка зобов’язувала виплатити зарплату вчителям у повному обсязі. "Але у нашого виконкому, очолюваному паном Юшком, була своя думка щодо цього", - констатує Геннадій Френкель... На наше запитання, щодо сприйняття (чи не сприйняття) його управлінням виконкомівської "законотворчості", співрозмовник відповів, що він особисто кілька разів звертався до пана Юшка з відповідними листами. А ще – як депутат міськради, член фракції ПР – до Світловодської міжрайпрокуратури. Та відповіді він так і не отримав – ані звідти, ані звідти.

...На сьогоднішній день, сказав пан Френкель, після перерахунку частина заборгованої за час карантину зарплати вчителям вже виплачена за рахунок бюджетних асигнувань по галузі освіти. Але з боргами остаточно ще не покінчено. "Тому я розумію стурбованість нашого губернатора і схвально сприймаю його розпорядження щодо комплексної перевірки даної проблеми (у тому числі і по лінії КРУ), яка, сподіваюсь, розставить крапки на "і", - підсумував головний освітянин.

Віталій Асауленко
На фото: До Геннадія Френкеля тоді ніхто не прислухався.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Tyler Користувач offline

 • 1 вересня 2010 09:39
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 562 комментарів | 0 публікацій
через оголошений тодішньою прем’єркою Тимошенко
И не надоело вам? Хватит уже старую власть вспоминать, это уже никому не интересно. Да и янукович повязки раздавал, так что не надо все валить на одну полит силу. Все в этом замешаны.
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top