Вівторок, 21 травня 2019
Спорт

Волейбол і місто

Волейбол і містоДуже багато подій у світловодському волейболі трапилося останнім часом: розповімо про все по черзі.
По-перше, 6-8 лютого п.р. в Кіровограді відбулася першість області з волейболу серед дівчат 1992 р.н. та молодші за участю семи команд. Чемпіоном з беззаперечною перевагою стала команда Світловодської ДЮСШ №1. Підопічні тренерів О. Депутат та І. Горобець перемогли усіх суперниць з однаковим рахунком 2:0 і ще раз довели – в області ми найкращі, і це вже приємна традиція. Команді у складі О. Первун, Т. Чабанюк, Н. Горобець, Ю. Чуприни, М. Безкровної, М. Натхір, О. Дейкун, Н. Скидан, І. Бондаренко немає рівних суперниць в області серед дівчат, а вже багато років командам ДЮСШ №1 міського управління освіти, ніхто не може скласти конкуренцію і в жіночому дорослому волейболі Кіровоградщини. Вони – постійні переможці жіночих обласних Спартакіад з волейболу.


Зараз наші дівчата гідно змагаються у відкритій першості Кременчука серед жіночих волейбольних команд. Кременчуцький «Телеграф» пише, що дві команди зі Світловодська прикрасили вельми цікавий чемпіонат міста, і це не данина ввічливості. Наші команди дівчат 1992-93 р.н. (тренер О. Депутат) і 1994-96 р.н. (тренер І. Горобець) гідно протистояли знаним майстриням літаючого м’яча, які пройшли неабияку школу у командах майстрів Вищої української Ліги, а команда Олени Депутат стала бронзовим призером цих змагань.

Широкі кроки вперед робить місцевий юнацький волейбол. За останні три роки до складу команд майстрів України підготовлено вісім волейболістів, які з залів ДЮСШ №1 прийшли до складів найсильніших команд країни – це М. Куян, В. Рєзников, О. Микитенко, С. Ковтун, В. Фомін, К. Козанков, Є. Кірєєв, О. Величко, які захищали і захищають кольори таких знаних клубів, як «Кримсода» (Красноперекопськ), «Локомотив-2» (Київ), «Універ-Сумигаз» (Суми), «Податкова Академія» (Ірпінь), «Азовсталь» (Маріуполь).

Цього навчального року до Київського спортивного ліцею-інтернату запрошені наші вихованці Р. Поспєлов і В. Авраменко (1994 р.н.), вони одразу ж увійшли до стартового складу кращої юнацької команди і вже отримали статус кандидатів до юнацької збірної України (до 16 років), що готуватиметься до Всесвітніх Дитячих Олімпійських Ігор-2010.

До юнацької збірної України потрапили В. Рєзников (1989 р.н.), С. Ковтун (1991 р.н.). Наші юнацькі команди останніми роками двічі ставали бронзовими призерами чемпіонатів України, третіми призерами Дитячої юнацької Волейбольної Ліги і чемпіонату країни з пляжного волейболу. Кращими гравцями України в своїх амплуа визнавалися по два рази В. Рєзников та О. Микитенко.

Світловодські юнацькі команди – найсильніші в області, випускники ДЮСШ №1 останні два роки є переможцями обласних Спартакіад з волейболу серед чоловічих команд. Найстарші нині юнаки 1994-96 р.н. вже теж мають значні успіхи на своєму рахунку: 6 місце на чемпіонаті України, перемоги у Всеукраїнських турнірах, гідна участь у Дитячій Волейбольній Лізі України (до чільної четвірки не потрапили, але представили Світловодськ дуже пристойно) і на останок у січні-лютому п.р. результат у відкритій першості м. Кременчук серед чоловіків (4 перемоги і 4 поразки у 8 зустрічах з командами дуже високого рівня).

Високо оцінено ігрові та бійцівські якості юних світловдських волейболістів, у складі яких разом з вже досвідченими, але дуже молодими М. Мостовим, А. Меркуловим, П. Калугіним, відчайдушно билися з чоловіками 12-14-річні Н. Тавадзе, К. Гуржій, В. Вертій, В. Литвинов, С. Алдик, М. Калашник, І. Єгоров, І. Коханюк, С. Попов, І. Коломієць. У важких іграх неуклінно зростає майстерність наших юних волейболістів і дуже приємно, що останнім часом це добре розуміють люди, від яких залежать умови роботи світловодських майбутніх зірок волейболу.

Керівництво ДЮСШ №1, тренерський склад, гравці та їхні батьки вдячні секретарю міської ради Генандію Френкелю за допомогу в участі нашої команди в Дитячій Волейбольній Лізі України, начальнику міського управління освіти Ірині Добровольській та інспектору міського управління освіти Сергію Добролевському за вирішення організаційних питань, директорам шкіл №1 – Любові Дегтяренко, №4 – Надії Прасол, №7 – Анжелі Колесник, №10 – Валентині Ковшар за надання бази для тренувань найменших волейболістів 1999-2000 р.н. Разом робиться потрібна справа – зростають майбутні чемпіони, разом і криза не така вже страшна.

Вдарити «волейболом по кризі» запропонували і організатори відкритого Кубку міста з волейболу серед чоловічих команд (обов’язково будуть запрошені найсильніші команди з Кременчука) на призи «Світловодської Паляниці» (Олександр Коханюк і Анатолій Калашник), проведення якого планується на кінець березня цього року. Метою Кубка є популяризація волейболу у місті, пропагування здорового способу життя. Є привід нагадати місту, що в ДЮСШ №1 свій шлях у великий волейбол починали гравці національної збірної України, майстри спорту міжнародного класу Віталій Кіктєв, Ірина Сухорук, Марина Марцинюк, майстри спорту України Вадим Біба, Віталій Доляченко, Сергій Обертас, Олександр Новгородченко, Валентина Кіктєва, Яна Вовченко, Наталя Шаповал, більш ніж два десятки кандидатів в майстри спорту – це особливо приємно в рік святкування 55-річного ювілею рідного міста. Волейбол потрібен місту, адже він виховує гідних, чесних, працьовитих, порядних людей. В першу чергу людей і тільки потім – спортсменів.

Микола ПУШКАРЕНКО,
директор ДЮСШ №1.

Учителі-волейболісти


Щороку з ініціативи міськкому профспілки працівників освіти та науки між учителями шкіл проводяться спортивні змагання з волейболу на першість міста.
Як повідомила Неля Пиленок, голова міськкому профспілки працівників освіти та науки, наприкінці лютого відбулася чергова спортивна зустріч, у якій взяли участь чотири команди: школи-інтернату №1, СЗОШ №3 та дві збірних (одна – НВК №4 та СЗОШ №7, друга – ЗОШ №5 та №10). Змагання відбулися за підтримки спортивної школи та управління освіти.
Перемогли вчителі школи-інтернату №1 (І місце) та СЗОШ №3 (ІІ місце). Усі команди нагороджені грамотами та грошовими преміями, а команда-переможець отримала ще й кубок.
«СВ».

[thumb]Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top