Четвер, 13 травня 2021
Актуально Тарифы

У "Світловодськопбуті" — про актуальне

У "Світловодськопбуті" — про актуальнеПовідомлення центральних ЗМІ з різних регіонів України про проблеми з теплозабезпеченням населених пунктів стають дедалі більш тривожнішими – зростає кількість міст і містечок, які вже позбавлені тепла, або стоять на межі такого позбавлення. В тому числі і наш обласний центр...
Як повідомило радіо „Скіфія-центр”, нещодавно голові ОДА Василеві Моцному довелося виступити гарантом в укладанні угоди між кіровоградськими теплопостачальниками і НАК „Нафтогаз України”. Адже, виявилось, що тамтешні підприємства ТЕЦ, хоч і забезпечують теплом місто, але блакитне паливо для цих цілей беруть незаконно - офіційний договір про газопостачання між ними так і не був укладений. Відтак, ображений „Нафтогаз...” на новий договір не йде до повного погашення боргів... Стабільна наявність централізованого тепла у світловодських квартирах свідчить, що до подібних форс-мажорів наше місто ще не „доросло”. Та чи варто тут, як говорять, почивати на лаврах? Саме це питання і стало лейтмотивом для проведення на минулому тижні прес-конференції для міських мас-медіа за участю начальників відділу збуту, юридичного відділу та теплової інспекції СП ТОВ „Світловодськпобут” Надії Свистунової, Володимира Михайлика і Руслана Реута відповідно.


Ситуацію з теплозабезпеченням міста Надія Свистунова назвала дуже і дуже складною. І хоча газівники ще не відмовляють підприємству у постачанні газу, вже з’явились перші тривожні передумови такого – небажаного – розвитку подій. Основною причиною щодо цього, за словами начальника відділу збуту, є наростаюча заборгованість населення за вже спожите тепло: стан проплат на 1 лютого склав лише 67% від загальних січневих нарахувань. Сукупний же борг – борг за попередні роки – вже перетнув 6 мільйонів гривень. У такій ситуації, наголосила Надія Вікторівна, підприємству дедалі важче розраховуватися з газівниками за блакитне паливо, за яке вони (газівники) вимагають сплачувати наперед - на кожну декаду. Відтак, застерегла вона, постала серйозна загроза, що Світловодськ ризикує поповнити перелік міст, позбавлених постачання газу, або бути обмеженим у його надходженні до мінімуму...

Також, не обійшла Надія Свистунова і питання щодо платіжної дисципліни абонентів, яким призначено субсидії. І серед них, як показав нещодавно проведений моніторинг, - питомий відсоток таких, що не поспішають розраховуватися по обов’язковим платежам. „Держава, - сказала вона, - подбала про цю категорію населення – деяким, попри існуючу попередню заборгованість, було надано субсидії, аби зависокі для їхніх статків тарифи не надто негативно позначалися на їхньому добробуті. То чому ж тоді вони ігнорують своїми обов’язками? І чи можемо ми й надалі не помічати цього, цим самим наражаючи добросовісних абонентів на те, що й вони залишаться без опалення? Звісно, що ні!”. Тому, сказала начальник відділу збуту, було складено список з таких злісних неплатників. На їхні адреси направлено приписи з вимогою повністю розрахуватися з підприємством у 10-денний термін, або ж, хоча б, прийти до відділу збуту задля пошуку взаємо сприятливого компромісу. Заради цього, зазначила Надія Вікторівна, абонентський відділ підприємства, окрім будніх днів, працює ще й по суботах – 8-ї до 14-ї години. До того ж у ці години можна отримати й консультації фахівців відділу збуту та юридичного відділу. Для тих же, на кого не вплине і це попередження – у березні перелік таких абонентів буде передано до управління соціального захисту населення, з послідуючим зняттям з них субсидій. Відтак, оплата за опалення буде нараховуватись у повному обсязі. Але й це ще не все: згідно чинного законодавства, наголосила Надія Свистунова, такі абоненти будуть позбавлені права на отримання субсидії і у майбутньому у разі наявності у них комунальних боргів.

Поцікавилися кореспонденти і тим, як просувається у Світловодську реалізація державної Програми з обладнання кожного житлового будинку приборами обліку теплової енергії. На що начальник теплової інспекції Руслан Реут повідомив: на сьогодні такими лічильниками вже обладнано 68 багатоквартирних будинків. На жаль, зазначив він, через економічні кризові явища як у світі, так і в Україні, реалізація цієї Програми призупинена. Але Руслан Реут висловив сподівання, що втілення в життя даного проекту буде поновлено, адже наявність побудинкового обліку тепла дозволяє істотно заощаджувати як газ для опалення, так і кошти споживачів.

Промова останнього інтерв’юера – начальника юридичного відділу підприємства Володимира Михайлика – у значній мірі перегукувалась з промовою Надії Свистунової. За минулий рік, сказав він, юрвідділом було передано до суду 568 позовних заяв на злісних неплатників на загальну суму у 750 тисяч гривень. Всього ж, за час існування СП ТОВ „Світловодськпобут”, виконавчою службою, на підставі судових рішень, на користь підприємства було реалізовано понад десяти квартир абонентів, які допустили значної заборгованості за спожите тепло. Робота, наголосив начальник юрвідділу триває – у грудні 2008 року за борги було реалізовано квартиру, розташовану в одному з будинків на вулиці Робочій. Володимир Анатолійович, одночасно зазначив: звернення до суду – крайня міра. І щоб цього не сталось, він закликав не зволікати і не нехтувати спілкуванням з юристами підприємства, зокрема, укладати договори по розстроченню заборгованості. Таких, за його словами, у минулому році було укладено 292. Що, безумовно, вберегло житло і майно неплатників від судових санкцій. „Не варто допускати, - сказав, підсумовуючи Володимир Михайлик, - передачі справ до суду. Адже, окрім основного боргу, доведеться сплатити 3% річних плюс індекс інфляції. Через що сума виявиться значно більшою від уже існуючого боргу”.

Прес-служба СП ТОВ „Світловодськпобут”
https://pobut.svetlovodsk.com.ua
На фото зліва направо: Р.Реут, Н.Свистунова, В.МихайликДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • kyza

 • 17 лютого 2009 13:36
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Все ничего, вот только цены за тепло у вас самые высокие в Украине. Больше таких цен ни в одном городе нет. В Киеве, в Крыму средняя цена за кв. м. меньше 5-ти гривен, это с условием, что платят только в отопительный сезон. А если разброс на год, то получается меньше 2-х гривен кв. м. + гривен 10-15 с человека за горячую воду (если нет счетчика). А если счетчик вообще копейки получаются. А в Светловодске почти 10. Откуда берутся такие цены?
И та же история за воду. Хотя Светловодс со всех сторон водой окружен. А в Крыму из артезианских скважин. А коммунальная оплата за воду дешевле в несколько раз.
 • Нравится
 • 0
 • Паша

 • 21 лютого 2009 08:32
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Вот и не будет скоро славного светловодска все поразъедутся по выздехают, вот тогда царьки плакать будут
 • Нравится
 • 0
 • :-\

 • 22 лютого 2009 21:03
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата: Паша
Вот и не будет скоро славного светловодска все поразъедутся по выздехают

Внимание! У Вас нет прав для просмотра скрытого текста.
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.04.2008 | 561 комментар | 0 публікацій
Йопт, если вы и дальше будете продвигать себе по жизни такое мнение то к этому и прийдете, жись продолжается, оптиместичнее смотрите на происходящее вокруг и все начнет двигатся к позитиву smile
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top