Середа, 14 листопада 2018
Светловодск Актуально

Протягом 2008 року на підприємствах, установах, організаціях міста і району зареєстровано 20 нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом

Протягом 2008 року на підприємствах, установах, організаціях міста і району  зареєстровано 20 нещасних випадків, пов'язаних з виробництвомНезважаючи на щорічну тенденцією до зниження в нашому місті і районі кількості нещасних випадків на виробництві (у 2008 році на 33 відсотків у порівнянні з 2007), та заходи, які вживаються щодо створення безпечних умов праці на кожному робочому місці, роботодавцями, працівниками держгірпромнагляду, відділенням виконавчої дирекції Фонду, місцевими органами виконавчої влади, стан виробничого травматизму все ж таки викликає занепокоєння.
Протягом 2008 року на підприємствах, установах, організаціях міста і району зареєстровано 20 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, де потерпіло 20 осіб, з яких 2 смертельно. У порівнянні з аналогічним періодом 2007 року кількість потерпілих зменшилась на 10 осіб. Переважна більшість нещасних випадків сталися з організаційних причин – 76,2%, з технічних (19%), психофізичних (4,8%). Основні причини нещасних випадків – невиконання вимог інструкції з охорони праці (28,6%), порушення правил дорожнього руху (14,3%), порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання (14,3%), недосконалість і недостатня надійність засобів виробництва (9,5%).

Для поліпшення ситуації у сфері охорони праці та страхування від нещасних випадків протягом 2008 року працівниками відділення Фонду надавалися страхувальникам консультації, проводилися семінари, наради, “круглі столи”. Страховим експертом з охорони праці здійснено 51 перевірку підприємств, виявлено більше 550 порушень законодавства про охорону праці. З метою пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці забезпечено розповсюдження близько 35 тисяч нормативних актів, журналів, спеціальної літератури, плакатів, пам’яток тощо.

Впродовж 2008 року на відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей відділенням було витрачено 1183,9 тис. грн. Найбільшу питому вагу у загальній сумі витрат складали щомісячні страхові виплати – 866,7 тис.грн., які виплачувались систематично 269 особам. Серед потерпілих – 128 інвалідів трудового каліцтва, 13 інвалідів внаслідок професійного захворювання, 80 потерпілих зі стійкою втратою працездатності без встановлення інвалідності.

Відділенням Фонду фінансувались також витрати на медичну та соціальну допомогу, в тому числі на придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК. Витрати на лікування потерпілих склали 16,6 тис. грн.; на санаторно-курортне лікування – 31,3 тис. грн.; на придбання протезно-ортопедичних виробів – 15,7 тис. грн.; на спеціальний медичний догляд – 14,2 тис.грн.; на постійний сторонній догляд – 14,9 тис. грн.; на побутове обслуговування – 8,9 тис. грн. Двоє інвалідів отрмали від Фонду автомобілі.

Основною та принциповою передумовою успішного виконання статутних напрямів та функціонування Фонду є темпи та обсяги надходжень страхових внесків від страхувальників.

Слід зазначити, що фінансування страхування від нещасного випадку на виробництві та профзахворювань здійснюється за рахунок обов’язкових страхових внесків роботодавців, коштів, одержаних від стягнення пені та адмінштрафів за порушення чинного законодавства, капіталізованих платежів, що надходять у випадках ліквідації підприємств, добровільних внесків.

За 12 місяців 2008 року страхувальниками Світловодська та району сплачено більше 3 млн. грн. страхових внесків.

Разом з тим, у зв’язку з фінансовою кризою протягом року спостерігається значний спад фонду оплати праці за рахунок вивільнення найманих працівників, скорочення робочого часу, несвоєчасна виплата заробітної плати і, відповідно, зменшення надходження обов’язкових платежів, що викликає стурбованість за долю тих, для кого кошти, отримані від Фонду, єдине джерело існування.

Ряд підприємств взагалі мають заборгованйсть (недоїмку) по сплаті страхових внесків. Станом на 1.01.2008 року найбільшу заборгованість мають Державне підприємство Світловодський комбінат твердих сплавів та тугоплавких матеріалів – 141,3 тис. грн., Світловодське ВУВКГ – 55,1 тис. грн. , ТОВ «Тімбер» – 16,1 тис.грн., Світловодьке підприємство теплових мереж – 7,03 тис.грн., СВК «Промінь» – 0,7 тис. грн., СТ ТОВ «Дружба» – 0,5 тис. грн.

Серед проблемних питань є несумлінне ставлення частини роботодавців до оплати праці своїх найманих працівників, наслідком якого є виплата заробітної плати в “конвертах”, подвійна бухгалтерія, недоплата визначеної державою мінімальної заробітної плати. При чому робиться це начебто в інтересах найманого працівника, який нерідко через необізнаність не усвідомлює всієї глибини обману. Адже, якщо працівник одержує заробітну плату без належного оформлення на роботу або одержує її за двома відомостями, одна з яких приховується від контролюючих органів, то з його “прихованої” заробітної плати не робляться відрахування до Фонду і при настанні страхового випадку розмір страхових виплат мінімальний або взагалі випадок не буде страховим.

Проблемними питаннями є і зношеність основних фондів, і незабезпеченість робочих місць та працюючих засобами індивідуального та колективного захисту, і численні порушення правил безпеки виконавцями робіт, і низький рівень відповідальності посадових осіб.

Сергій ЯКИМЕНКО,
начальник відділення ВД ФСНВ у Світловодському районі.

http://www.social.org.ua/
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top