Неділя, 22 липня 2018
Здоров'я

Лікарі фіксують ріст захворювання на сальмонельоз, туберкульоз, а також вказують на невчасне вивезення сміття

Лікарі фіксують ріст захворювання на сальмонельоз, туберкульоз, а також вказують на невчасне вивезення сміття

В І півріччі 2010 року епідситуація в місті та районі в цілому була відносно спокійною, не зареєстровано спалахів та групових інфекційних захворювань, пов'язаних з організованими колективами та місцевими підприємствами. По більшості нозологічних одиниць (70%), що аналізуються, спостерігається зниження показників інфекційної захворюваності або випадки захворювання відсутні (дифтерія, черевний тиф, дизентерія, лептоспіроз та інші). Показники інфекційної захворюваності населення за 6 місяців 2010 року в основному нижче середньообласних.
Разом з тим спостерігається ріст захворюваності населення на сальмонельоз (місто – 15 випадків, район – 2 випадки) в 1,6 раза, що за даними епідрозслідування пов'язано з вживанням виготовлених в домашніх умовах страв з порушенням вимог щодо обробки харчових продуктів (курячих та перепелиних яєць, м'ясних та молочних продуктів).

Залишається складною епідобетановка з туберкульозу: показник захворюваності активними формами склав 22,9 (місто – 19,49, район – 37,2) проти 18,5 на 100 тисяч населення за І півріччя 2009 року. Показник смертності від туберкульозу в поточному році знизився на 45,5%. Планово флюорографічним обстеженням охоплено 49,8% осіб декретованого контингенту (1 півріччя 2009 року – 50%), виявлений 1 хворий на туберкульоз (небацилярна форма). Враховуючи напружену епідситуацію з туберкульозу населення 1 раз на 2 роки підлягає флюорографічному обстеженню. За 6 місяців 2010 року флюорографічним методом обстежено 16789 осіб, що становить 27,3% від кількості дорослого населення.

Серед керованих засобами імунопрофілактики інфекцій зареєстровано випадки захворювання населення міста на краснуху.

Захворівші не щеплені проти цієї інфекції. В І півріччі 2009 року епідобетановка по краснусі в місті і районі була спокійною.

Взагалі через недостатнє централізоване постачання вакцин хід охоплення щепленнями населення незадовільний, своєчасність охоплення дітей до 1 року первинним вакцинальний комплексом склало по місту 87%, по району 97,7. В І півріччі 2010 року на придбання МІБП, антирабічних препаратів, туберкуліну витрачено біля 75,0 тис. грн., але проблема охоплення населення профілактичними щепленнями залишається.

Зареєстровано 7 випадків ВІЛ-інфекції (2009р. – 5 випадків), в т.ч. 2 – ВТЛ-хвороби; шляхи передачі: статевий – в 2 випадках, парентеральний (при введені наркотичних речовин) - в 2 випадках, вертикальний шлях (від матері до дитини) в 4 випадках. Недостатнім залишається обстеження підлеглих контингентів на ВІЛ-інфекцію, в першу чергу венхворих та споживачів наркотичних речовин.

Порівняно з І півріччям 2009 року зросла захворюваність населення на грип в 2,2 раза, ГРВІ на 15,4%. Надійним методом профілактики є своєчасна вакцинація проти сезонного грипу.

Випадків сказу (гідрофобії) не зареєстровано, але ситуація залишається напруженою через незадовільну роботу в місті і районі з регулювання чисельності бродячих тварин та численні випадки покусів ними людей.

Через недостатню роботу зі знищенню мишовидних гризунів, залишається ризик розповсюдження лептоспірозу та інших особливо-небезпечних інфекцій: території міста і району не охоплені суцільною дератизацією, не проводиться регулярна профілактична дератизація багатоповерхових житлових будинків та інших об'єктів.

При здійсненні державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об'єктами особлива увага приділена питному водопостачанню, якості харчових продуктів, оздоровленню дітей, саночистці. За І півріччя 2010 року відхилень показників питної води міського централізованого водопостачання за дослідженими показниками не виявлено. Зношеними залишаються водопровідні та каналізаційні мережі, що призводить до чисельних аварій, які можуть негативно впливати на якість питної води; заміна мереж майже не проводиться. Загрозливою є ситуація з питним водопостачанням населення району: системи водопостачання обслуговуються несвоєчасно і неякісно. Громадські колодязі не стоять на обліку та відповідно не проводиться їх очистка та дезінфекція. Дослідження води з колодязів, які використовуються для споживання дітьми до 3-х років показали, що 61,3% проб не відповідають за вмістом нітратів та 22,6% – за бактеріологічними показниками.

За даними обстеження об'єктів торгівлі, в т.ч. за зверненнями громадян, виявлено непоодинокі факти реалізації недоброякісної продукції, яка була вилучена з реалізації та застосовано адміністративні заходи. Не дають певного результату рейдові перевірки місць стихійної торгівлі, що вказує на її популярність серед населення, незважаючи на небезпечність цих харчових продуктів.

Без особливих зауважень проведено відпочинок дітей в пришкільних таборах. З метою недопущення епідускладнень регулярно здійснюються перевірки оздоровчого табору "Хвиля", де оздоровлення дітей здійснюється на належному рівні.

По місту саночистка здійснюється організовано, але порушується періодичність вивезення ТПВ, несвоєчасно проводиться придбання та дезінфекція контейнерних майданчиків. Недостатньо виконуються роботи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ. Незадовільно експлуатуються міське та сільські сміттєзвалища. Значний обсяг роботи по саночистці проведено в ході місячника "Весняна толока".

Активно проводилася пропаганда медико-гігієнічних знань серед населення, в т.ч. зроблено 69 виступів в засобах масової інформації. Саме здоровий спосіб життя, якісні харчові продукти, питна вода є запорукою збереження здоров'я кожного.

Ірина КРІПАК,
головний лікар ДЗ "Світловодська райСЕС".
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Zelik 19 липня 2018
  Світловодщина має потужний потенціал для розвитку туризму 2
  Zelik-фото
  Какой потенциал откуда. Вчера людей привез из Кировограда увидели бы вы их реакцию на вонь. А ещё инфрострура,что людям делать в свободное от употребления водки время
 • Алекс Горбунов 19 липня 2018
  Світловодщина має потужний потенціал для розвитку туризму 2
  Алекс Горбунов-фото
  Какие туристы? Местные жители пачками валят из города, вонь и разруха, скоро собак будет больше, чем людей, а они переливают на конференциях с пустого в порожнее!
 • Вася Петров 19 липня 2018
  Як у Світловодську з’єднали Бульварний узвіз з Набережною 2
  Вася Петров-фото
  Вот не нравится мне секретарь Сапьянов, а ещё больше опусы Т. Дроздовой. Раньше была объективность на данном ресурсе, а сейчас топим Козярчука и Ко и прославляем Твердовского. Щоб в городе не делалось виноват Козярчук, зато языками почесал на одной из множества бестолковый "нарад", все Твердовский супер, песню спели, потанцевали и все, район на 5 месте в области. Осветите полное отсутствие дорог в районе, распределение денег на премирование "самых ответственных" работников, ну и покопайтесь поглубже там тоже есть интересное. А вот так очевидно поддерживать одного и постоянно критиковать другого, это не журналистика.
 • Pravdainukr 18 липня 2018
  У сквері біля Світловодського «білого» дому зривають асфальт 1
  Pravdainukr-фото
  Во дворах когда будет асфальт и освещение!?
  Прекратите заниматься показухой, делайте город для людей!
 • llarus 18 липня 2018
  Як у Світловодську з’єднали Бульварний узвіз з Набережною 2
  llarus-фото
  судя по комментариям все авторы отсутствовали в городе, а потом после вырубки приехали, увидели и ой! караул! лес пропал! а кто это сделал! и т.п. Что ж вы по кустам сидели когда лесоруб самоучка грузил в авто дрова?
 • llarus 19 червня 2018
  ФОТОФАКТ: ДТП на Спецбуді 1
  llarus-фото
  на два оленя в стало меньше
 • fanlord 11 червня 2018
  Успіх Станіслава Рибіна — успіх усього Світловодська! 1
  fanlord-фото
  Поздравляю. Но мне кажется что какие-то проблемы с шеей у парня.. Если так, то выздоравливай скорее.
 • яна кравець 8 червня 2018
  Спортивне свято – усі у захваті! 1
  яна кравець-фото
  А пришкільний табір НВК №4 ,який поруч біля парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка не потрапив на це свято.Начальник табору"Каштан"пояснила всім,що треба було особисте запрошення.Діти просиділи у дворі школи цілий день,ніхто не пригостив морозивом.
 • llarus 4 червня 2018
  Сім мільйонів гривень поділили, кілька програм затвердили, штати збільшили 1
  llarus-фото
  щодо дворів і проїздів - воно краще закатати дві машини асфальта у двір депутата Вовченка, де мешкає приблизно чоловік 30 і 1 автівка, ніж "заліпити" "ворота" до міста з боку Кременчука та Ревівки,чи двір багатоповерхівки, чи зробити на радість людям тротуар на 2 об"їзній, де люди та діти ходять по дорозі. Вибачте, накіпіло
 • amigo 2 червня 2018
  Інфекційне відділення ЦРЛ — як німий докір міській владі 1
  amigo-фото
  Больницу отремонтировать, это не цветочки садить wink

Top