Субота, 25 січня 2020
Светловодск Влада

На засіданні виконкому

1 грудня відбулося позачергове засідання виконкому, на якому було розглянуто питання зміни тарифів на послуги ЖЕКів. Представники ЖЕКів аргументували нові ціни на послуги тим, що, по-перше, тарифи не переглядалися майже два роки, а за цей час декілька разів підвищилася мінімальна зарплата, по-друге, зросли матеріальні затрати на послуги, що надаються.


Перший заступник міського голови Леонід Лукинський нагадав, що тарифи по суті формуються в Києві, бо звідти надходять нові ціни на енергоносії. Так, з 1 грудня 1 кіловат електроенергії коштує 71 коп., зросла і вартість газу тощо. "Нам на місцях доводиться лише контролювати та утримувати ситуацію", – підкреслив Ю. Лукинський.

Спеціаліст управління економіки Віталій Письменний повідомив, що тарифи на послуги з утримання житла і прибудинкової території в середньому зростуть у Світловодську на 40%. У трьох будинках – Богуна, 3, Будівельників,12, Лісозаводська, 5 – на 80% (раніше вартість 1 кв. м житла у цих будинках становила 94 коп., зараз – 1грн. 66 коп.). Всі розрахунки, всебічно обґрунтовані, зроблені відповідно до нормативних документів. До переліку послуг включено дві нові - дезінфекція і дератизація, більш виважено підійшли до таких послуг як утримання внутрішньобудинкових мереж, обслуговування ліфтів, вивезення сміття (останньою послугою займатимуться дві організації).

Наголошувалося, що мешканці міста повинні обов'язково укладати угоди з ЖЕКами, бо це захист самого споживача і його право вимагати від ЖЕКів вчасного і якісного виконання своїх зобов'язань, а ЖЕКам від мешканців – проплати через суд.

Голова Громадської ради Володимир Павлов, який виступив на виконкомі, повідомив, що на пленарному засіданні Громадської ради Світловодська, яке відбулося 28 листопада наприкінці дня, прийняте рішення запропонувати виконавчому комітетові міської ради відкласти розгляд питання щодо змін тарифів на послуги ЖЕКів. Натомість - розглянути структурну реорганізацію всієї системи житлово-комунального господарства. На це рішення Громадської ради міськвиконком відреагувати не встиг. Він проти підвищення тарифів, як і кожен мешканець міста, але у той же час наголошує: "В економіці держави колапс, інфляція, і всі ми зав'язані на цю кризу. І Громадська рада, і влада до цих тарифів підходять обережно, не на такі високі цифри, які диктує інфляція. Зупиниться падіння економіки, тоді й зупиниться підняття тарифів".

Отже, члени виконкому проголосували за нові тарифи. Докладніше мешканці міста можуть ознайомитися з ними у спецвипуску газети від 1 грудня та на сайті міської ради.

Вікторія АРХИПОВА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top