Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск Актуально

Стабільна робота комунальних підприємств залежить і від нас з вами

Минулого тижня, після значної перерви, поновила роботу постійно діюча комісія міськвиконкому з ліквідації боргів за отримані житлово-комунальні послуги.
Заступник міського голови Роман Петров поінформував, що протягом 2008 року заборгованість українців за житлово-комунальні послуги зросла майже на 1 млрд. гривень.
У Світловодську ситуація більш-менш стабільна: спостерігається невеликий приріст заборгованості по ЖЕКах, навіть зменшення заборгованості по теплу, за воду більшість світловодців також розраховуються вчасно. Але у нинішньому зростанні соціально-економічної напруги завдання влади – забезпечити стабільну роботу комунальних підприємств, які зараз працюють в режимі постійного стресу, зробити все для того, щоб місто і надалі продовжувало нормально жити та працювати.


Плюсом назвав те, що у Світловодську лише із запізненням на тиждень почався опалювальний сезон (а в деяких містах України – наприкінці листопада, чи й досі – з перебоями).

Наголосив: «Специфіка Світловодська така, що понад 80% споживачів послуг водоканалу і тепломережі, 98% – ЖЕКів – є населення. Тому в першу чергу необхідно вирішувати проблеми оплати комунальних послуг саме жителями міста, працювати для цього з керівниками підприємств, установ, організацій». Якщо раніше комунальні підприємства для своїх нагальних потреб могли взяти кредит, щоб поповнити обігові кошти, вирішувати щоденні виробничі та інші завдання, то зараз у банках немає ресурсів на кредитні лінії, і єдине джерело фінансування комунальних підприємств – це кошти, сплачені населенням.

Директор інформаційно-аналітичного центру «Зеніт» Микола Щекотіхін конкретизував ситуацію фактами і цифрами. Пояснив: шлях проходження енергоресурсів (газ, електроенергія) у вигляді тепла чи води до населення здійснюється протягом місяця через попередню оплату, лише потім – ліміти та послуги.

Раніше ресурси закуповувалися за рахунок кредитів. І навіть якщо оплата в опалювальний період коливається в межах 70-76 відсотків, все одно коштів від поточних нарахувань не вистачає для того, щоб поповнити оборотні засоби та закупити газ, електроенергію і надавати належні послуги населенню. Цей дефіцит немає чим покривати. Керівництво міста, СП ТОВ «Світловодськпобут» шукають варіанти, як не залишити місто без тепла. І, звичайно, потрібно вчасно і в повному обсязі сплачувати за всі надані послуги. Приємно, що більшість жителів Світловодська розуміють це, вчасно платять та погашають борги. Але не всі, бо на 1 жовтня 2008 р. заборгованість світловодців за тепло становила 1 млн. 927 тис. грн. Причому 1 млн. 084 тис. грн. заборгували злісні неплатники, з них борги доводиться стягувати через суди.

Серед бюджетних установ найбільше заборгував перед комунальниками відділ культури, але є сподівання, що показники вирівняються до кінця місяця.

Аналіз показав, що не поспішають розраховуватися за комунальні платежі, нарощують борги окремі працівники ОДПІ, центру зайнятості, Кременчуцької ГЕС, ВАТ «Кіровоградобленерго». Керівники цих підприємств, наголошувалося на нараді, можуть і повинні вплинути на ситуацію, адже якщо кожний з жителів Світловодська недоплатить хоча б 30% – починаються проблеми в комунальних підприємств, погіршується якість їхніх послуг.

Роман Петров наголосив, що керівники підприємств, установ, організацій повинні проводити роботу в свої колективах, індивідуально – з боржниками, адже в нинішній ситуації накопичувати борги, здійснювати «безпроцентний кредит за рахунок комунальних підприємств» просто недопустимо. Комісія працюватиме щотижня, борги не пробачатимуть нікому.

Вікторія АРХИПОВА.



Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:



Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top