Вівторок, 28 січня 2020
Светловодск

«Хаосу у будівництві більше не буде»

«Хаосу у будівництві більше не буде»Так заявив секретар міської ради Геннадій Френкель, коли мешканці прилеглих будинків до триповерхівки та сам будинок по вул. Леніна, 24 залишилися без води…
Іноді світловодці, які мешкають у комунальному секторі, звертаються до влади та архітектури з проханням дозволити поліпшити умови проживання шляхом прибудови балкону чи розширення помешкання тощо. Звісно, це нормальне бажання, адже кожен з нас прагне до комфорту. Державні структури з відповідними повноваженнями, після вивчення ситуації, приймають рішення: дозволяти виконувати будівельні роботи чи ні.
12 червня мешканці однієї з квартир І поверху у будинку по вул. Леніна, 24 рішенням виконавчого комітету було надано дозвіл на будівництво балкону консольного типу (це невелика споруда, що навіть не повинна торкатися землі). «Але, – розповідає Сергій Батяшов, – там розпочалося капітальне двоповерхове будівництво з фундаментом, підвалом під гараж чи оглядову яму. Всередині прибудови навіть лежали гаражні ворота, перемички і т.д.»


Ситуація з самовільними будівництвами у місті не надто гостра, але проблема така є і її треба вирішувати. Станом на сьогодні по трьох об’єктах матеріали спочатку було подано до прокуратури, а зараз вони знаходяться у суді. Розгляд справ планується на 30 жовтня.

Минулого року спільними зусиллями влади, архітектури, земельної інспекції на Ревівці було прибрано 8 гаражів. Їхні власники подбали про гарні умови для своїх авт, а ось дітей позбавили ігрового майданчика, мешканців будинку – можливості відпочивати, сушити білизну тощо. Коли арсенал попереджувальних заходів вичерпався, довелося вдатися до крайніх заходів. Така ж доля спіткала і гаражі в районі адміністративного приміщення міського водоканалу... Отож, робіть висновки.


Чомусь господарка не врахувала той факт, що під її несанкціонованою прибудовою опинилися інженерні мережі. 8 жовтня передавлена водопровідна труба залишила мешканців кількох будинків без води, а будівельні конструкції заважали швидко і безперешкодно провести аварійні роботи аби відновити водопостачання. Отож, було прийнято рішення демонтувати споруду. Ближче до вечора 9 жовтня вода таки з’явилася.

На черговому засіданні виконавчого комітету, що відбулося також 9 жовтня, виконком скасував своє попереднє рішення про надання дозволу цій громадянці на виконання будівельних робіт. А також було прийнято протокольне рішення зобов’язати начальників ЖЕКів та архітектуру щотижня інформувати виконком про хід робіт на будівництвах, що ведуться на їхніх територіях.

Як з’ясувалося, ця господарка була досить наполегливою у своєму бажанні мати конкретну прибудову, адже, за словами С. Батяшова, інспекція з архітектурно-будівельного контролю неодноразово надавала власниці приписи про припинення будівельних робіт, але реакції не було… Не виключено, що через суд з неї стягнуть вартість проведених робіт з відновлення водопостачання – її самодіяльність значно ускладнила проведення аварійних робіт і влада була змушена задіяти відповідну техніку.

«У цьому випадку, – зауважив Г. Френкель, – господарка прибудови самовільно зайняла земельну ділянку, чим обмежила законні права та інтереси мешканців територіальної громади взагалі, і сусідів зокрема. Сьогодні проводяться незвичайні заходи, адже руйнувати нову споруду боляче... Ми пішли на це для того, аби люди зрозуміли, що, по-перше, хаосу під час будівництва не повинно бути і не буде, а, по-друге, треба поважати тих, з ким живеш поряд і реалізовувати свої бажання не за рахунок оточуючих.

Велике прохання до мешканців міста не витрачати зайвих коштів. Місто будемо облаштовувати згідно з законом, та відповідно до вимог архітектури та правил забудови. Закликаю припинити самочинні будівництва будь-якого типу».

«Хаосу у будівництві більше не буде»«Хаосу у будівництві більше не буде»«Хаосу у будівництві більше не буде»


Тетяна ЗИМА,
Микола ШВЕРНЕНКО,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • S

 • 16 жовтня 2008 18:02
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
laughing lol laughing
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.04.2008 | 561 комментар | 0 публікацій
Ну ни..на се балкончик решила пристроить тётя... O_о ...судя по фоткам там начали ещё одну 2-ух этажную квартирку сооружать....а могла бы посто первоначасьно не гарячицо, всё красиво продумать (и комуникации тоже), ну и конечно с самого начала нада было подмазать архитектуру (а куда ща без этого?)......но я думаю что если сильно нада то она и сейчас найдёт с кем и за сколько договорится, но теперь прийдётся раскошелицо и на первое и на второе и на третье.....
З.Ы. "Скупой платит дважды".... smile
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top