Вівторок, 25 червня 2019
Здоров'я

Смерть у колисці

Смерть у колисціЩо може бути жахливіше, страшніше, трагічніше (називайте, як знаєте) за раптову смерть немовляти у колисці? Про це навіть говорити моторошно. Але, не говорити – не означає відсутність подібного.
Синдром раптової дитячої смерті (СРДС) – так медики-педіатри називають випадки смерті дітей першого року життя, у яких не виявлено жодних відхилень стану здоров’я. Вони – ці випадки – за своєю кількістю, трапляються частіше за лейкемію, менінгіт та дорожньо-транспортні пригоди.


- Природа СРДС, - говорить завідуюча відділенням дитячої консультації Світловодської поліклініки Сільва Добровольська, - до кінця все ще не з’ясована. І погодували дитину перед сном як слід, і спати поклали вчасно, і спокійно заснула вона, не репетуючи, виказуючи якийсь для неї дискомфорт. А за кілька годин батьки у колисці виявляють своє немовля вже мертвим.

- Ви сказали, природа раптової смерті немовлят повністю не з’ясована. Це що – якесь нове, ще не вивчене явище?


- Не нове – випадки смертності дітей у віці до одного року трапляються, напевне, стільки, скільки існує людство. Точніше буде сказати, що залишається загадкою: чому одне немовлятко, знаходячись у далеко некомфортних для себе умовах, залишається живим і здоровим, а інше – набагато краще доглянуте – раптово помирає...

- Чи є якісь спільні причини, що спричиняють смерть малюків?


- Так. Їх може бути кілька, а може бути достатньо й однієї. Це і генетична уразливість дитини – вона вища, якщо вік матері не сягнув 20 років. Це і недоношеність. До речі, у надто юних мам значний відсоток недоношених та дітей з малою масою тіла. Останній фактор, також, може розглядатися як причина СРДС. Сюди ж можна додати і надмірне кутання дитини, і сон на животі або боку, і надто м’яка поверхня для сну. Але найвагомішою причиною була і залишається куріння матері! Це невипадково – дев’ять із десяти жінок, немовлята яких раптово померли, палили під час вагітності і по народженні.

- Раптовість тим і страшна, що застигає зненацька. Та, все ж... Чи доречно говорити про профілактику, яка б запобігала смерті у колисці?

- Аякже! Ще древні вважали, що раптово, або випадково, нічого не стається. Перш за все, батькам не треба ані на мить втрачати пильність. А особливо, у перші шість місяців життя свого маляти – 90% випадків СРДС припадають саме на цей період. Дозвольте ще трішки статистики: 24% раптово померлих немовлят, знаходились униз лицем, тобто, на животі; 74% - з бідних, малозабезпечених родин; 86% мали курящих батьків. Висновки щодо профілактики, як бачите, напрошуються самі собою. Також треба постійно пам’ятати: 18°С – найбільш комфортна для дитинчати температура. Літом, коли надто спекотньо, їй не потрібні додаткові постільні приналежності – лише пелюшки. Не треба перейматися, якщо кінцівки дитини на дотик прохолодні – це природньо. А взимку, пересуваючись з немовлям, треба прискіпливо стежити, щоб одіяло не покривало його обличчя надто довго. І взагалі, батькам, у перший рік життя їхнього потомства, краще забути що таке втома, роздратування та шкідливі звички.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Negral

 • 1 серпня 2008 08:06
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
>Також треба постійно пам’ятати: 180С – найбільш комфортна для дитинчати температура.
не жарковато будет? :crazy:
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится
 • admin Користувач Онлайн

 • 1 серпня 2008 14:40
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8053 публікацій
Ошибка форматирования winked
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
очень совчуствую родителям! no

господи,за что же всё срывается на детках?на этих беззащитных существах! crying
 • Не нравится
 • -2
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top