Середа, 19 червня 2019
Светловодск Актуально

Розкажiть дiтям про цю проблему, доки вона не стала вашою...

26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням

Розкажiть дiтям про цю проблему, доки вона не стала вашою...Проблема наркоманії сколихнула весь світ своїми масштабами. Нажаль, ця проблема не оминула і наше місто. На даний момент в м. Світловодську офіційно зареєстровано понад 400 наркозалежних осіб, переважно – молоді. Ці жахливі показники виводять наше місто на одне з передових місць по розвитку наркоманії в області.
Світловодський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді занепокоєний такими показниками, тому активно розпочав пропаганду здорового способу життя. З 5 по 25 червня 2008 року в оздоровчих пришкільних таборах міста спеціалістами центру було проведено цикл лекцій, де однією з тем була: «Наркоманія і ВІЛ-інфікування». Основна мета такої роботи – роз’яснення серед учнівської молоді актуальності даної проблеми.Що таке наркоманія? Це смерть за власним бажанням.

Поняття «наркоманія» походить від грецьких слів «нарко» – сон, оціпеніння і «магія» – пристрасть, божевілля.

Наркоманія – це хвороблива тяга до речовин синтетичного або рослинного походження, які порушують нормальну діяльність центральної нервової системи (збудження або гальмування), що суб’єктивно сприймається тим, хто прийняв цю речовину, як належне.

Наркоманія – це тяжке захворювання, яке призводить до злочинів, розладу особистості, непоправного розладу здоров’я, інвалідності і ранньої смерті. Позбутися тяги до наркотиків людина практично не може.

Якщо організм звик до наркотиків, вииникає таке сильне бажання, що людина ладна піти на все – обман, крадіжки і навіть на вбивство, – тільки б здобути наркотики.

У жінок під впливом наркотичних речовин зміни морального і соціального стереотипів відбуваються особливо швидко.

Спочатку жінки, які вживають наркотичні речовини, стають кволі, коло їх інтересів звужується. Почуття обов’язку перед дітьми, чоловіком, сім’єю зникає. Вони стають зовнішньо відштовхуючими, шкіра в зморшках, випадає волосся, руйнуються зуби. Порушується дітородна функція, а в разі вагітності – згубний вплив на майбутнє покоління. Навіть недовготривалий прийом наркотиків відображається на здоров’ї майбутнього покоління. Діти народжуються з різними формами розладів у розумовому розвитку, або такі, що страждають епілепсією, шизофренією та іншими тяжкими недугами.

Нерідко з’являються і вроджені фізичні вади. В будинках дитини, будинках-інтернатах виховується велика кількість дітей наркоманів. Вони нещасні, неповноцінні. Це – безвинні жертви злочинної слабкості матерів-наркоманок, які назавжди зруйнували долю своїх дітей.

Існує декілька причин, через які батьки ухиляються від розмов з дитиною про шкідливі звички та наркотики:

– усвідомлення того, що не мають права говорити про це тому, що самі мають шкідливі звички;

– можливо, не бачать в цьому необхідності тому, що самі не мають шкідливих звичок, вважаючи свій приклад достатнім;

– не мають достатньо інформацію для розмови.

Це помилка! Необхідно поговорити з дитиною про наркотики до того, як їй розкажуть про їх «чудодійні» властивості, і вона почне їх вживати.

Важливо не відгородити дитину від зіткнення з цими речами, а навчити приймати розумні рішення.

Чи знає ваша дитина, що розповсюджувачі наркотиків діють, як справжні рекламні агенти:

– «Будеш довго танцювати, не відчуваючи втоми…», але, насправді, втому ти відчуєш зранку, коли не зможеш підвестися з ліжка.

– «Це вирішить твої проблеми, заспокоїть нерви, зніме напругу», але насправді вживання наркотику ніколи не може сприяти вирішенню жодної проблеми, це тільки дезертирство від справжнього життя, замість того, щоб мобілізувати себе на подолання труднощів.

– «Відчуєш кайф», але насправді «кайф» відчувають не з першого, часто й не з другого вживання, тому що досягненню цього стану «новачка» ще мають навчити «досвідчені» друзі, але не встигне він «покайфувати», як виникає залежність і наркотик вже потрібен тільки для того, щоб приборкати муки «ломки».

– «Вживання наркотиків твоя особиста справа», але насправді це лише здається, що вживання наркотиків твоя особиста справа: важко собі навіть уявити скільки клопоту і страждань ти спричиниш батькам, родичам та друзям.

Ніхто не збирається стати наркоманом, але існують люди – це великі наркоділки, які, нажаль, не будуть розповідати про шкідливість наркотиків вашій дитині. Їхня мета збувати «товар» та шукати нових споживачів... Скоріше за все – це будуть підлітки. Це може бути і ваша дитина. Не чекайте, доки зроблять за вас – поясніть своїй дитині про шкідливість наркотиків прямо зараз.

Але, якщо це не подіє, кваліфіковані працівники Світловодського міського центру СССДМ завжди раді допомогти врятувати небайдужу для вас людину.

Олена КУЦЕНКО,
директор МЦСССДМ.
Фотографії із реального життя наркоманів ви можете переглянути в інтернеті за адресою http://svetlovodsk.com.ua/forum/viewtopic.php?t=420Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top